כל אחד יכול לתת יד • התמודדות עם משבר האקלים – סיור ועידת האקלים האזורית במפרץ חיפה

סיור איגוד ערים להגנת הסביבה במפרץ חיפה (צילום: חי פה בשטח)

סיור במפרץ חיפה, ביוזמת ועידת האקלים האזורית שמוביל איגוד ערים, בראשו עומדת עו"ד שרית גולן, התקיים ביום ב' 7/6/21

הסיור החל בנמל חיפה, כשבאופן בלתי צפוי, לעיני הנוכחים, התרחשה תקלה, כאילו בהזמנה, באחת מהאוניות שעגנו בנמל, תקלה אשר גרמה לעשן סמיך ושחור להיתמר מן האוניה ולזהם את האוויר, כהדגמה חיה לנושא בו הגיעו לדון המשתתפים.

ראו כתבה בחי פה מאמש:

המכלים בנמל חיפה (צילום: חי פה בשטח)

בהמשך, התקיימו הרצאה ושיח פתוח בענייני שמירה על הסביבה יחד עם אנשי הנמל, בדגש על הפעולות והמהלכים אותם מבצע הנמל כדי לשמור על הסביבה ככל הניתן, ועל האופנים בהם מתמודדים בנמל עם האתגרים הסביבתיים.

ישיח והסברים על איכות הסביבה – חלק מסיור ועידת האקלים במפרץ חיפה (צילום: חי פה בשטח)

התחנה הבאה בסיור – סדנת הצלת מזון (כזה שהיה מיועד לזריקה) אותה העבירו אנשי עמותת "רובין פוד". הסדנה כללה את היכרות עם העמותה ופועלה, ולאחר מכן ארוחה בריאה ומזינה שבהכנתה לקחו חלק כלל הנוכחים, ארוחה שהוכנה כולה מחומרי גלם שהוצלו מזריקה.


יו"ר איגוד ערים עו"ד שרית גולן, על הסיור בנושא שמירה על הסביבה | צפו


יו"ר איגוד ערים עו"ד שרית גולן:

זה היה ממש סוריאליסטי כשראינו יחד במהלך הסיור את האוניה שפלטה עשן שחור והתוודענו במן אמת לכשל המשמעותי של המדינה בכך שאינה מקדמת את הטיפול ואת האכיפה והטיפול והפיקוח על אוניות מעשנות שמהוות גורם סביבתי זיהומי משמעותי במפרץ חיפה.
נמל חיפה (צילום: חי פה בשטח)

יוסי בן חמו, מנהל היחידה הסביבתית של נמל חיפה אמר לחי פה:
"אני מאוד שמח על המפגש הזה, עם אנשים מתחום איכות הסביבה. הצגנו היום את כל הנושא התפעולי והסביבתי של נמל חיפה והדרכים בהן אנחנו דואגים ושומרים בנמל על איכות הסביבה. נמל חיפה משקיע המון בנושא וימשיך לעשות הון בתחום הסביבתי, גם מבחינת ההשקעה הכספית וגם מבחינת התשתיות. כמו שראינו היום בסיור, כל הפרמטרים מראים שהנמל מתנהג נכון. את מניעת זיהום אוויר מאוניות צריכה לקדם מדינת ישראל ואני מקווה שהחברים פה יעזרו לנו להוציא את זה לפועל".

יוסי בן חמו, מנהל היחידה הסביבתית של נמל חיפה | צפו


הרצאה ושיח פתוח, חלק מסיור ועידת האקלים במפרץ חיפה (צילום: חי פה בשטח)

לקראת הצהריים, כאמור, הגיעו המשתתפים לעמותת "רובין פוד" שעוסקת במניעת בזבוז מזון ובניצול מזון שהיה נזרק אילולא הגיע לידי העמותה ונוצל. בסדנה הכינו המשתתפים ארוחה טעימה ובריאה מחומרי הגלם שהוצלו ע"י העמותה.

סדנת ניצול מזון בעמותת "רובין פוד" | צפו


"רובין פוד" – מצילים מזון במקום לזרוק (צילום: חי פה בשטח)

יעקב סלע יו"ר שקמונה בנושא שמירה על הסביבה | צפו

יעקב סלע, יו"ר חברת שקמונה, אמר לחי פה:
"אני גאה לקחת חלק בוועידת האקלים האזורית, בהובלת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה. משבר האקלים כבר כאן, מסכן את עתידנו ועתיד ילדינו. אנחנו חייבים לגייס את כל המשאבים והרשויות, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית, כדי להתמודד עם ההשלכות החמורות של שינויי האקלים. אי אפשר עוד לעמוד מנגד ולהישאר אדישים. אפשר לפעול בחזית רחבה, דרך חינוך והגברת המודעות בציבור, בלחץ על הרשויות לעידוד הבניה הירוקה, דרך מתן עדיפות לייצור בעזרת אנרגיות מתחדשות, להקטנת הצריכה ע"י מיחזור ועוד ועוד. חייבים לפעול עכשיו ולדעת שעשינו כל שביכולתנו, לפני שנגיע למצב אל-חזור".

סדנת הצלת מזון ב"רובין פוד" אגוד ערים בסיור במפרץ חיפה (צילום: חי פה בשטח)
סדנת הצלת מזון ב"רובין פוד" אגוד ערים בסיור במפרץ חיפה (צילום: חי פה בשטח)
ארוחה טימה ומזינה מאוכל שהוצל ברובין פוד | בתאבון! (צילום: חי פה בשטח)

No Fields Found.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. לימבו אמר/ה

    רוצים להקטין זיהום?
    תפטרו מהמכוניות
    את תפעילו מזגן
    בשביל ההתחלה זה מספיק.

הגיבו כאן לכתבה