קריית אתא | הסדרי חנייה חדשים במרכז העיר

הסדרי חנייה חדשים בקריית אתא (ע. קריית אתא)

הסדרי חנייה חדשים בקרית אתא: חנייה מוסדרת בתשלום תופעל במרכז העיר

המטרה היא להסדיר את מצוקת החנייה ולאפשר תחלופה גבוהה של חניות עבור בעלי העסקים.
כפי שפורסם במהלך חודש אפריל 2021, תופעל בקרית אתא חנייה מוסדרת בתשלום במרכז העיר וברחובות שהוגדרו, במטרה לפתור את מצוקת החנייה, לייצר מקומות חנייה נוספים ומבוקשים ולעודד תחלופה מהירה של רכבים, על מנת לחזק את העסקים המקומיים ולאפשר לתושבים חנייה זמינה.

חנייה בתשלום פועלת בכל הערים בארץ בהן מתקיימת תנועת כלי רכב רבים והעמדת רכבים לאורך צירי תנועה מרכזיים, בצמידות לאזורים המסחריים, לאורך שעות רבות ובאופן המונע תנועת מבקרים מתחלפת הנדרשת לכלכלה עירונית.

תושבים המתגוררים ברחובות שסומנו בכחול לבן יכולים לחנות ללא עלות, עם תו חנייה המונפק באמצעות חברת מטרופארק, בקישור:


או באמצעות אתר האינטרנט העירוני, בקישור:


התו הינו דיגיטלי והאישור לקבלתו מתקבל במייל.

החנייה בתשלום הינה בימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 8:00-13:00. מחיר חניה מוסדרת הינו 3.55 ₪ לכל שעת חנייה בהתאם לחוק העזר העירוני כאשר החנייה לדיירי הרחוב בעלי תו חנייה ללא עלות. בנוסף- גימלאים ובעלי תו נכה יוכלו לחנות ללא עלות.

חניה בחיפה (צילום: ירון כרמי)
חניה כחול לבן (צילום: ירון כרמי)

הרחובות בהם תסומן חנייה כחול- לבן:

נתן שפריצר, העצמאות, הציונות, זבולון, מנדלי מוכר הספרים, שלום עליכם, התעלה, סמולנסקין, מורדי הגטאות, מקור ברוך, הרב שלום סאלח, המייסדים, נחום סוקולוב, שדרות המגינים, שבטי ישראל, גלבוע, מרכז הנוער העירוני ותחנת הדלק דור אלון.
בפארק הספורט יוכלו תושבי העיר לחנות ללא עלות.

החל מ- 7/4/21

החנייה ברוב חלקי העיר נותרה ללא עלות והעירייה תמשיך לאכוף את חוק העזר לחנייה בכל חלקי העיר לחונים בחנייה אסורה בסימון אדום לבן ו\או על המדרכות. האכיפה של חנייה בכחול לבן תחל ב- 4.7.21 כאשר חברת "פנגו" וחברת "סלופארק" פתחו את אפשרויות התשלום באמצעות האפליקציות.  במועד זה ניתן יהיה לשלם גם באמצעות המדחנים. 

מעיריית קריית אתא נמסר:
קריית אתא מצטרפת לכל ערי ישראל שבהן קיימת חנייה מוסדרת בתשלום. המהלך יאפשר תחלופה מהירה של כלי רכב במרכז העיר ויסייע בהסדרת הקושי במציאת חנייה לפרק זמן קצר, הן עבור תושבי העיר והן עבור בעלי העסקים".

11 תגובות
 1. נחום חסיד אמר/ה

  האם החנייה לגמלאים בחינם ,
  הגמלאים מכל השכבות ,

 2. שלמה אבנר אמר/ה

  לראש העיר כנראה נגמר לו התקציב לסיים את בניית ארמון העיריה המיותר לגמרה.מחפש הכנסות נוספות מהחנייות ומההלעות הארנונה.בושה וחרפה לקרייה שלנו.

 3. אברהם אמר/ה

  הכל בסדר ומתקבל על הדעת
  אבל קצת ביקורת על העירייה שלנו
  תרשמו להם באתר מייל ותבקשו התייחסות כל שהיא, פה לא תקבלו שרות.

 4. חיים אמר/ה

  זה רק יפגע בעסקים בקריית אתא.
  אני לא גר בקריית אתא ואני אוהב לעשות קניות בקריית אתא בגלל שהחנייה ללא עלות.
  בעבר הייתי עושה קניות בחיפה והפסקתי לקנות בחיפה בגלל נושא החנייה.
  אני חושב שעיריית קריית אתא מנסה לגרום לאנשים להכנס לקנייון הלא יוצלח ולעשות קנייות על מנת לקבל חנייה חינם. או שיחנו בבניין העירייה החדש.
  זה נטו לייצר הכנסה לעירייה ולקנייון שהוא הבן טיפוחין של העירייה.
  לעירייה לא מעניין מהבעלי עסקים ומהתושבים כפי שהם מציירים.

 5. פרגי רחל אמר/ה

  גמלאים ללא תשלום. מה עלי לעשות שהפקח ידע שהרכב שייל לגמלאית?

 6. לימור אמר/ה

  איך פקח ידע שאני גימלאית?

 7. ענת אמר/ה

  איך מביאים ילד לגן ברחוב עם סימון כחול לבן?
  נכון, בכל הערים משלמים חניה, אבל למה מ-8:00 עד 20:00. המוצקין ובביאליק זמ מ 9:00 עד 19:00.

 8. הקול השפוי אמר/ה

  ככה זה שבוחרים ראש עיר מהליכוד… אין שכל אין דאגות. רק לשלם ולשלם

 9. ציונה אמר/ה

  בושה וכלימה

 10. בשם כל המאוכזבים אמר/ה

  עיריית קרית אתא גוזרת קופון נוסף,הוקעה עירייה בשווי 330.000.000כן אתם רואים נכון,תוקצב חניון לפתירת עיניין החניות במרכז העיר,לקראת סיום הבניה,סומנו כל החניות והחניה בחניון התת קרקעי בעירייה יחוייב זוהי רמאות על חשבון התושבים,,, יפה הייתה השעה אם היו נוהגים כמו בעיריית חיפה,חניה כתומה לתושבי העיר,חניה ל-20 דקות "קנה וסע" ותחלופת החניות תיפתר,אך כאן גוזרים קופונים מעבר לתשלומי מיסים ,מרגישים מרומים,אין למי לפנות,ראש העיר לא עונה למכתבים של תושבים בשום נושא,במיוחד שחווינו תקופת קורונה שעסקים נפגעו,קלוש הסיכוי שתושבים יעצרו וישמו חניות כאשר ישנם מרכזי קניות עם חניות בחינם,,, וגם בתקופת קורונה לא נבחנה התחשבות בחייבי ארנונה ונשלחו לביתם של חייבים כגון חד הוריות ותושבים בעלי הנחות לאור מצוקתם הכלכלית,מעקלי מטלטלין לביתם בימים קשים ,שכל גוף הביע התחשבות ,עיריית קריית אתא הפנתה את גבה ונהגה בחוסר רגישות,וגם על כך לא הייתה התייחסות למכתבים שנשלחו לראש עיריית קריית אתא מר יעקב פרץ. יפה השעה תיהיה שבישיבות מועצה בהצבעות לא יצביעו כעדר אחרי החלטותיו!!!

 11. רחל ארז אמר/ה

  כיצד גימלאים יכולים להסדיר תו חניה

לא ניתן להגיב