"וודסטוק עמיק" | אירוע לכל מי שאכפת לו מהטבע העירוני בחיפה • שישי 4/6/21

מנגנים ושומרים על ואדיות חיפה • בואו גם אתם ליהנות אתנו באירוע ולתמוך בשמירה על הטבע החיפאי המיוחד שלנו!

וודסטוק עמיק • שישי 4/6/21 (תמונה: ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק)

בתאריך 4/6/21 יתקיים בפתח ואדי עמיק (רחוב ניצנים) אירוע שמירת ואדיות יוצא דופן: "וודסטוק עמיק". את האירוע מארגן ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק הפועל להגנת השטח מפני מיזמי בנייה ענקיים המבקשים לבנות בשטח הירוק בפתח הוואדי, רבי קומות וחניון תת קרקעי.

נדל"ן במקום עצים וטבע

תושבי חיפה המבקשים לשמור על ואדיות חיפה ועל הטבע העירוני, ומסרבים להיכנע ליוזמות נדל"ן ענקיות על חשבון העצים, השטחים הפתוחים והריאות הירוקות. באירוע מתוכנן להתקיים מופע מוזיקלי בסגנון שנות השישים, רוק ופולק אמריקאי, ותושק ספרייה קהילתית בוואדי ועוד המון המון הפתעות!

תכנית הבנייה במתחם ניצנים עומדת לדיון בוועדה המחוזית לאחר שהוועדה המקומית, ראש העיר ומהנדס העיר, הביעו התנגדות נחרצת: "אין שום הגיון בפרויקט הזה" אמרה ראש העיר עינת קליש רותם על התכנית. מהנדס העיר הביע התנגדות נחרצת לתכנית (אדריכלים: מנספלד קהת) בדיון בוועדה המחוזית (מרץ 21) וטען, כי "הפרויקט הוא פוגעני בכל קנה מידה. גם נציגי החברה להגנת הטבע נחרדו מעוצמת הפגיעה הצפויה".

מצילים ואדי עמיק (תמונה: ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק)

"שכונה עם היסטוריה"

על פי תכנית המתאר העירונית, השטח הינו 7 דונם של "שטח חום" – שטח המיועד למבני ציבור. היזם מבקש לשנות את הייעוד לשטח למגורים. התושבים, שמקיימים חיי קהילה בשטח, מתנגדים: "מדובר בשכונה עם היסטוריה הבנויה כמובלעת ואין בה כלל מבני או שטחי ציבור".

מסקר שנערך בחודש שעבר (מאי 21) בקרב תושבי השכונה בנושא צרכי שטחי ומבני הציבור עלה, כי 55% מהמשיבים סבורים שהשטחים הנחוצים ביותר בשכונה הם שטחים ציבוריים ירוקים פתוחים", מוסר ועד הפעולה. צרכים נוספים שעלו בסקר: מגרשי ומתקני ספורט, מקלט לשעת חירום, מצפור ופארק ציבורי, גני שעשועים, גבי כלבים ועוד.

מצילים ואדי עמיק (תמונה: ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק)

לאירוע שיתקיים ביום שישי 4/6/21 בשעה 16:30 מוזמנים כלל תושבי חיפה, המבקשים לשמור על ואדיות חיפה ועל הטבע העירוני, ומסרבים להיכנע ליוזמות נדל"ן על חשבון העצים, השטחים הפתוחים והריאות הירוקות. באירוע מתוכנן להתקיים מופע מוזיקלי בסגנון שנות השישים, רוק ופולק אמריקאי. תושק ספרייה קהילתית בוואדי והפתעות נוספות.
ילדים מוזמנים להביא עימם צעצועים יד שנייה לדוכני מכירות שיתקיימו באירוע.

ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק מבקש להעלות את המודעות לשטח מיוחד זה ולחיים הקהילתיים המתקיימים בו, ולומר לחברי הוועדה במחוזית: "אל תפקידו את התכניות לבנייה, הציבור לא יוותר על שטחים המיועדים לרווחת הציבור ועל הריאות הירוקות של הכרמל".

וודסטוק עמיק • שישי 4/6/21 (תמונה: ועד הפעולה להצלת ואדי עמיק)

לא ניתן להגיב