מעל אלף פעילים יהודים וערבים צעדו בחיפה למען בעלי החיים

הצלחה אדירה נרשמה בצעדה למען בעלי חיים בחיפה: מעל אלף פעילים יהודים וערבים השתתפו בצעדה כדי להשמיע את קולם וזעקתם של בעלי החיים בכלביות, במשקים התעשייתיים, במשחטות ובמעבדות הניסויים. שרבל בלוטין, אחד ממארגני הצעדה:”מספר המשתתפים היום הוכיח שיש מודעות והתעוררות ואנחנו בדרך לעולם טוב יותר”.

כתבת וידאו מההפגנה. צפו ב-720P HD

003-_הפגנה_טבעונות.JPG
צעדת “כולנו קולם” למען בעלי חיפה בחיפה (צילום: סמר עודה)
הצלחה אדירה נרשמה בצעדה למען בעלי חיים שהתקיימה היום (ו’) בחיפה תחת הכותרת “כולנו קולם”. ההצלחה נרשמה בזכות מעל 1000 פעילים שהגיעו מכל רחבי הארץ כדי להשמיע את קולם וזעקתם של בעלי החיים בכלביות, במשקים התעשייתיים, במשחטות ובמעבדות הניסויים.

במהלך הצעדה שיצאה מרחוב העצמאות והסתיימה בכיכר “אונסקו” בשדרות בן גוריון, קראו הצועדים קריאות כמו: “משלוחים חיים הם משלוחי מוות” – “ישראל רוצה להיות מדינה ללא פרוות” – “צדק חמלה טבעונות” – “לא נשתוק ולא נסלח על אפרוחים זרוקים בפח” – “אין עיקור ואין סירוס יש חתול ברחוב דרוס” – “זה לא מדע זו התעללות”, והרימו שלטים עם תמונותיהם של בעלי חיים ועליהם נכתב בין היתר : “די לניסויים בבעלי חיים” – “חברים מאמצים לא קונים” – “בשביל חלב לקחתם את אמא” ועוד.

יש לציין, כי מדובר בצעדה ראשונה מסוגה שמתקיימת בחיפה למען בעלי חיים עם מספר שחצה את האלף ובו לקחו חלק פעילים יהודים וערבים מכל הדתות והעדות ולאורך כל הצעדה וגם בחלק של הנאומים נשמעו שתי השפות העברית והערבית.

“במשך אלפי שנים התערבו בני אדם בסביבה הטבעית ובתכונות התורשתיות של בעלי החיים. הרביעו אותם והזריעו באופן מלאכותי שיתאימו לצורכיהם וכך בעלי החיים הפכו למוצרים תעשייתיים”. במילים אלה פתחו המארגנים הנואמים את דבריהם בשתי השפות והוסיפו, “הגענו היום יהודים וערבים יחד כדי לקבוע שכל אדם שווה לאדם אחר, וכל אדם הוא עולם ומלואו. כמו כן, כל פרה היא עולם ומלואו וכל חזיר הוא עולם ומלואו. כל כלב וכך כל שאר בעלי החיים הנושמים, שדם זורם בעורקיהם וביכולתם לחוש כאב, סבל ואהבה”.

IMG_3059.JPG

הנואמים בצעדה (צילום: סמר עודה)
הנואמים ציטטו את משפטו של מהאטמה גנדי, “תהיה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם” ואמרו: “החברה שלנו מורכבת מיחידים ולכן רפורמה חברתית תתאפשר רק לנוכח שינוי אישי, כן ואמיתי של מסה קריטית של יחידים רבים”.

“באנו היום לשנות תפיסת העולם שאומרת כי בעל חיים אחד הינו רכושו של בעל חיים אחר. את תפיסת העולם שאומרת שחייו של אחד שווים יותר מחייו של זולתו, כי מותר לחזק לנצל את החלש. ביום שנבין שאין דיכוי אחד חמור יותר מדיכוי אחר רק אז נצליח נשבור את הדיכוי”.

אנחנו מאוחדים בכל יום בכל שעה 24/7 כי אנחנו הצלחנו לשמוע את זעקתם. אנו שומעים את קולם המתחנן לחמלה, לאחווה וזה מה שנשמיע ללא הרף עד שקולם ישמע לכל. קחו אחריות תבחרו בחיים היו גם אתם הקול שלהם”.

שרבל בלוטין, פעיל לזכויות בעלי חיים ואחד ממארגני הצעדה, תושב חיפה אמר לחי פה: “פעם ראשונה שבצעדה משתתפים אנשים מכל הדתות, המגזרים והקהלים למען בעלי חיים. זה מראה על התקדמות מסוימת. האנשים רואים שכל כאב, אי שוויון ודיכוי הוא לא בסדר. זה היה מרגש ובסוף הנאום הרגשתי הצלחה במיוחד לאור העובדה שתושבי חיפה רדומים בעניין זכויות בעלי חיים, בגלל משלוחי החיים שמגיעים באוניות לנמל חיפה והירי החוקי בחזירי הבר, דווקא בגלל זה חיפה היא חשובה בנוסף לכך שיש בה את הדו קיום יהודי ערבי. זו הצלחה אדירה. המספר היום הוכיח שיש מודעות והתעוררות ואנחנו בדרך לעולם טוב יותר”.

מארגני הצעדה עמלו במשך חודשיים לארגון הצעדה עד הפרטים הכי הקטנים וזו היתה הסיבה להצלחה שנרשמה ולסיום הצעדה ללא אירועים חריגים.

הצעדה התקיימה בשיתוף עם עיריית חיפה ומשטרת חיפה ובה לקחו חלק התנועות והארגונים: הצפון הטבעוני, תנו לחיות לחיות, אנונימוס למען בעלי חיים, האדם הטבעוני, זנגביל מרכז קהילתי לצמחונות, האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים, ישראל נגד משלוחים חיים, החזית לשחרור בעלי חיים ישראל, העמותה לחקלאות מודרנית, ויגן פרנדלי, חוות החופש, הקואליציה הבינלאומית נגד פרוות, קירות שקופים, השרון הטבעוני, אגודת צער בעלי חיים – חיפה, גלבוע אוהבת חיות, כלבלאב ואסופים.

IMG_3089.JPG

(צילום: סמר עודה)
IMG_3063.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_3070.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_3061.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_3100.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_3101.JPG
(צילום: סמר עודה)
הגיבו כאן לכתבה