6 חודשי עבודות שירות לתושב חיפה שהורשע במעשים מגונים בקטינות

בית המשפט המחוזי בחיפה, גזר היום (א’) שישה חודשי עבודות שירות על שאדי זועבי, תושב חיפה, שהורשע במעשים מגונים בקטינות באמצעות האינטרנט, ופיצוי בסך 20,000 ₪ למתלוננת.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש במסגרת הסדר טיעון, הנאשם, פתח במהלך חודש מאי 2014 חשבון פייסבוק תחת השם הבדוי “יוסי יהב” בכוונה ליצור קשר עם בנות בגילאי 13-14 לצורך סיפוק צרכיו המיניים. במשך מספר חודשים, נהג הנאשם ליצור קשר עם קטינות באמצעות הפייסבוק וליזום איתן שיחות, במהלכן הורה להן להעביר אליו תמונות המתעדות את גופן, וכן יזם עמן שיחות מיניות לשם סיפוק צרכיו המיניים. באחד המקרים, אף איים על קטינה שאם לא תשלח לו תמונות נוספות שלה, הוא יפרסם את התמונה ששלחה לו. בשלב מסוים הנאשם מימש את האיום ופרסם את תמונתה.

במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים, הרשיעה שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט רון שפירא, את הנאשם בעבירה של מעשה מגונה, בעבירה של הטרדה מינית והתנכלות ובעבירה של סחיטה באיומים.

השופט שפירא ציין בגזר הדין: “בהביאי בחשבון את השיקולים הכוללים את נסיבותיו האישיות של הנאשם, את גילו הצעיר של הנאשם, העדר עבר פלילי והודאתו, אך מאידך את המעשים החמורים והנזק שנגרם למתלוננת כאמור בתסקיר נפגעת העבירה, סבורני כי יש להטיל במקרה זה ענישה שאינה ברף העליון של המתחם שנקבע. על כן אני גוזר על הנאשם, 6 חודשי עבודות שירות, מאסר מותנה של 12 חודשים והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור העבירות בהן הורשע וזאת בתוך שלוש שנים מהיום ויורשע בגינן ופיצוי כספי למתלוננת בסך של 20,000 ₪”.

עוד ציין, כי בית המשפט לא אמד את מלוא נזקיה של המתלוננת ופתוחה בפניה הדרך לתבוע את נזקיה בהליך אזרחי מתאים, כפי שתמצא לנכון.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.