בנייה ירוקה בחיפה • כל הבנייה הציבורית ומיזמי ההתחדשות העירונית יוקמו עפ"י תקן הבניה הירוקה

הדמייה: מבנה מלון ומגורים בקצה טיילת בת גלים קרדיט הדמיה: "משרד פיבקו-אדריכלים"

חברת שקמונה אימצה את התקן לבנייה ירוקה

ביוזמת ראש העיר עינת קליש רותם ויו"ר דירקטוריון שיקמונה יעקב סלע, החליטה החברה כי מעתה כל הבנייה הציבורית ומיזמי ההתחדשות העירונית בחיפה, ייבנו על פי תקן 5281 לבנייה ירוקה.

על רקע הכרזת ראש העיר עינת קליש רותם, על חברת שקמונה כזרוע הביצועית לבניה ציבורית, ניסחה החברה מחדש את יעדיה האסטרטגיים ואת החזון וערכי הליבה.

יו"ר הדירקטוריון יעקב סלע, התייחס לשני שינויים משמעותיים באסטרטגיה החדשה של שקמונה ובהם:

א. כניסה לעולם היזמות – שקמונה רואה את עצמה יוזמת פרויקטים של בניה בתחום הדיור המוגן הציבורי וההתחדשות העירונית.

ב. מעבר לבניה ציבורית ירוקה – בתמיכתה ובגיבויה של ראש העיר, תבנה שקמונה מעתה את כל המבנים הציבוריים בחיפה (בתי ספר, מרכזים קהילתיים) וכן את מיזמי ההתחדשות העירונית בבניה ירוקה על פי התקן לבניה ירוקה 5281.

כל אלה מתבצעים, אמר יו"ר החברה, תוך העמדת הפרט והקהילה במרכז, המבטאת את הרגישות החברתית של שקמונה ואת השאיפה לחזק ולקדם דיירים וקהילות במסגרת הדיור הציבורי וההתחדשות העירונית.

יעקב סלע (צילום: דוברות עיריית חיפה)

יעקב סלע:

הבניה הירוקה תביא תועלת רבה לדיירים ותחזק את ההגנה על הסביבה. כל אלה יושגו הודות לחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה ובתחזוקת הבית, הפחתה בפליטת גזי חממה, הפחתה ומיחזור של פסולת בניה, ניצול מי נגר ומניעת נזקיהם ועוד.
רותי גולדנברג (צילום: ענת מגריל)

לדברי המנכ״לית רותי גולדנברג, שינויים אלה כבר באים לידי ביטוי בפעילות החברה הנמצאת בתנופת פיתוח גדולה:

שקמונה שהינה חברה ממשלתית עירונית מציינת בימים אלה 60 שנה לפעילותה. החברה פועלת לאכלוס תושבים הזכאים לדיור ציבורי ב 860 דירות של משרד השיכון ברחבי חיפה. בנוסף, מנהלת החברה עבור משרד השיכון ומשרד הקליטה – 20 בתי גיל זהב ברחבי הארץ מהם ארבעה בתים בחיפה.

לצד אלה, החלה החברה לאחרונה לקדם מתחמי התחדשות עירונית, בהם לחברה נכסי דיור ציבורי ובכלל זה: פרויקט פינוי בינוי של למעלה מ- 600 יחידות דיור בקרית אליעזר ופרויקט עיבוי בינוי של 160 יח"ד בקרית שמואל.

החברה פועלת בכל אלה כחברה מארגנת לטובת דיירי המתחמים השונים. פעילות החברה כוללת: ארגון הדיירים, הקמת נציגות, בחירת עורך דין דיירים, אדריכל ויזם.

בתוך כך, מנהלת החברה פרויקטים של בינוי ציבורי עבור העירייה ובכלל זה הקמת מוסדות חינוך, מרכזים קהילתיים ושכונתיים, הנגשת מבני ציבור וחופים. ביין הפרויקטים אותם מובילה החברה בימים אלה: שיקום ושיפוץ המבנה ההיסטורי של שוק תלפיות ושיקום וחיזוק מבנה בי"ס דוד ילין החדש.

ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

ראש העיר עינת קליש רותם, הודתה לצוות שקמונה על שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה ואמרה:

שקמונה, כחברת הבניה הציבורית המרכזית של העירייה, שותפה מלאה לדרך ולחזון העירוני. אנו פועלים לא רק להקמת מבני ציבור ותשתיות בעיר, אלא גם להבטיח שזו תהייה בניה איכותית, תוך ראיית העתיד ושמירה על ערכי הסביבה.

לא ניתן להגיב