ועדת המשנה למפרץ חיפה הוקמה מחדש עם יו”ר חדש – ח”כ דני עטר

ועדת המשנה למפרץ חיפה, שפעלה בכנסת ה-19 הוקמה מחדש עם יו”ר חדש (ח”כ דני עטר) וחברי ועדה חדשים ביניהם: עבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת), יעל גרמן (יש עתיד), בני בגין ונאווה בוקר (הליכוד). היו”ר החדש עטר: “עבודת הוועדה והחשיפה הציבורית חשובה לבריאותם של מיליון תושבים ברדיוס ויש משמעות רבה לחשיפה הציבורית בתחומים הללו”.

002-_צילום_אנדרי.jpg

מפרץ חיפה (צילום: אנדרי סוידאן)
ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (ב’) פה אחד את הקמתה מחדש של ועדת המשנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה, שפעלה בכנסת ה-19. בראש הוועדה יעמוד ח”כ דני עטר, במקום היו”ר הקודם דב חנין, וחבריה יהיו הח”כים: עבדאללה אבו מערוף יעל גרמן, בני בגין ונאווה בוקר.

יו”ר ועדת הפנים ח”כ דוד אמסלם: “רק אתמול בלילה קיבלנו תזכורת לחשיבות פעילותה של ועדת משנה שתמשיך את קודמתה מהכנסת ה-19 באזור כה נפיץ. חשוב שתעברו על מסקנותיה ולקראת ינואר 2016, תדווחו לוועדה”.

003-_דני_עטר.jpg
התמונה באדיבות אתר הכנסת
ח”כ עטר, הודה על האפשרות להקים ועדה בנושא כל-כך חשוב ואמר: ” אני מעריך שחברי הוועדה יביאו המלצות מעשיות בהקדם. בדיון הקודם של ועדת הפנים נחשפנו לנושאים חדשים הקשורים בפגיעה בבריאות ולכן עבודת הוועדה חשובה לבריאותם של מיליון תושבים ברדיוס ויש משמעות רבה לחשיפה הציבורית בתחומים הללו”.

ח”כ תמר זנדברג: “כחברת הוועדה הקודמת, יש שינוי בתפיסה הציבורית של הבעיה ויש כאן הזדמנות לשינוי אמיתי. תהיה לכם עבודה רבה להיות עם יד על הדופק ולעבור למשטר צמצום של החומרים המסוכנים במפרץ”.

ליאורה_אמיתי.jpgמנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה, ליאורה אמיתי מסרה לחי פה בעקבות הקמת הועדה מחדש: “אנחנו מקווים שהוועדה בראשותו של ח”כ דני עטר, תתחיל מהלך שממשיך באופן ישיר ומשמעותי את מהלכה של הועדה הקודמת שהוקמה לפני שנה וחצי ונוהלה ע”י ח”כ דב חנין. האזור שבין עכו לחיפה הוא האזור הנפיץ והחולה ביותר במדינה, ויש להפעיל משקל פרלמנטרי רב ביותר כדי שהרשויות כולן יתכנסו ליישום ההמלצות של הועדה שהתפרסמו בסוף יולי בשנה שעברה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.