מעל 1,000 יחידות דיור חדשות אושרו ע"י הוועדה לתכנון ובנייה בחיפה

הדמייה: מבנה מלון ומגורים בקצה טיילת בת גלים קרדיט הדמיה: "משרד פיבקו-אדריכלים"

כאלף יחידות דיור אושרו על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה

הוועדה קיימה 3 ישיבות ברצף, במסגרתן אושרו להפקדה ולבנייה תכניות הכוללות למעלה מאלף יחידות דיור חדשות

בשכונת קריית אליעזר המליצה הוועדה להפקדה תכנית פינוי בינוי נוספת במתחם "רוטשילד":
מתחם רוטשילד כולל הקמת שכונת מגורים חדשה בת 9 בנייני מגורים חדשים בני כ-10-22 קומות שיכללו 760 יח"ד. השכונה החדשה תחליף 7 מבני שיכון בני 4 קומות, בהם 168 יח"ד קטנות, אשר נבנו בשנות ה-50. בתכנית מוצעת חלוקה של המבנים לשלושה תתי מתחמים כאשר המתחם האמצעי זכה ב"קול קורא" למימוש מיזמי התחדשות עירונית חברתית מטעם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

הזכייה בקול הקורא מאפשרת לממש את הפרויקט, באמצעות תמיכה ממשלתית שתשמש גם לקידום חינוך, רווחה ותרבות בשכונה. עקרונות הקול קורא מחייבים בין היתר בניית 19 יח"ד אשר ישמשו להשכרה מוזלת כך שתושבים המתגוררים במקום בשכירות יוכלו להישאר בשכונה. בתוך כך, תקצה העירייה משאבים גם לחידוש המרחב הציבורי הנכלל בפרויקט.

קרדיט הדמיה: "קוביה" תכנון מתחם רוטשילד: "אלכסנדר מרלי אדריכלים"

כמו כן מוסיפה התכנית שלוש כיתות מעון, שלוש כיתות גן, מועדון רב תכליתי, שטחי מסחר ושטחי משרדים בקומות הקרקע. לצד כל אלה מוצע ציר הולכי רגל פנימי, סביבו יפותחו שטחים פתוחים לרווחת תושבי המתחם.

במסגרת התכנית תישמר שדרת האקליפטוסים הוותיקה העוטפת את המתחם מכוון שד' רוטשילד. רחוב המעפילים יורחב על מנת לאפשר תנועה דו-סטרית ובכל המגרשים יוכשרו חניות תת קרקעיות.

התכנית תקודם בשלבים, כך שהמבנה הראשון שיוקם בכל מתחם יכלול בתחומו שטחי ציבור, על מנת להבטיח מענה לצרכי הציבור בכל שלב. כמו כן נקבע כי השטחים הפתוחים בכל מתחם בהם נקבעה זיקת הנאה לציבור, יפותחו כתנאי למתן היתר איכלוס למבנה האחרון במתחם.

תכנית מתחם "רוטשילד" מהווה חלק מהתפיסה התכנונית הכוללנית של עיריית חיפה, לפיה מקודמת עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית- תכניות אב ומתאר להתחדשות עירונית בכלל שכונות החוף בחיפה, לרבות קרית אליעזר וקרית אליהו, שבהן אושרה לאחרונה תכנית אב להתחדשות עירונית.

בשכונת בת גלים אישרה הועדה הקמת מבנה חדש על מגרש הממוקם בין טיילת רציף מרגולין לרחוב העלייה השנייה. המבנה בן 7 קומות יכלול 42 חדרי מלון ו 46 יחידות דיור. בקומת הקרקע הפונה לטיילת אושרו שימושים מסחריים. כמו כן יכלול המבנה 250 מ"ר לבניית מועדון רב תכליתי לרווחת תושבי השכונה וחניון תת קרקעי שישרת את אורחי המלון ודיירי הבניין.

פרויקט נוסף אושר בשכונת בת גלים ברחוב יוברט המפרי 23. במסגרת הפרויקט ייהרס מבנה ישן בן קומה ובמקומו ייבנה בניין חדש בו 4 קומות ועליית גג שיכלול 11 יחידות דיור חדשות.

ברחוב אילנות אושר פרויקט נוסף הכולל 3 מבני מגורים בני 5 – 3 קומות, המחוברים בחניון תת קרקעי. בפרויקט זה ייבנו 43 יח"ד המתווספים ל – 48 יח"ד שאושרו ע"י הוועדה על פי תכנית מאושרת משנת 2013 ובנייתם כבר החלה.

הדמייה: מבנה מלון ומגורים בקצה טיילת בת גלים קרדיט הדמיה: "משרד פיבקו-אדריכלים"

בשכונת גבעת זמר אושרו להקמת ארבעה מבני מגורים חדשים:
ברחוב נעמי שמר 27 אושר מבנה בן ה – 5 קומות יכלול 12 יח"ד חניון תת קרקעי, מרתפים ועלית גג.
ברחוב נעמי שמר 30 אושר מבנה נוסף בן 5 קומות הכולל 12 יחידות דיור, מעל חניון תת קרקעי, מרתפים ועליית גג.

ברחוב נעמי שמר 17 אושר מבנה שלישי בן 5 קומות שיכלול 11 יחידות דיור. במתכונת דומה.
ברחוב הדודאים 11 אושר מבנה רביעי בן 6 קומות שייבנה במתכונת דומה ויכלול 10 יחידות דיור.

ברחוב סירקין 24 אושרה תכנית בניין עיר הכוללת הריסת מבנה מסחרי ישן בן קומה אחת והקמת מבנה בן 6 קומות שיכללו 5 קומות מגורים בהן ייבנו 12 יחידות דיור מעל קומת מסחר. הפרויקט משתלב בחזית המסחרית החדשה והמתעוררת של מתחם רחוב סרקין ויצירת מתחם מגורים המעודד עירוב שימושים.

מיכאל - מיכי אלפר (צילום - ירון כרמי)
מיכאל (מיכי) אלפר (צילום – ירון כרמי)

סגן ומ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה המקומית לתכנון ובנייה מיכאל אלפר:

המאמץ לייעול תפקוד מינהל הנדסה יחד עם הירתמות צוות אגף הרישוי ותכנון עיר נושא פרי ובא לידי ביטוי בשיא שנרשם החודש הן בהיתרים שניתנו ע"י הועדה להקמת מבנים חדשים בגבעת זמר ומקומות נוספים בעיר, הן בפרויקטים שנדונו ע"י הוועדה במסגרת תכניות התחדשות וכאשר במסגרת כל אלה מתוכננית למעלה מאלף יחידות דיור. כל אלה מתבצעים על פי חזון ראש העיר עינת קליש רותם, תוך הקפדה על איכות התכנון ומצוינות אדריכלית, בראייה ברת קיימה, עירוב שימושים, שטחים פתוחים ומבני ציבור בסטנדרטים המתקדמים ביותר.
19 תגובות
 1. אבי אמר/ה

  שמח שעוד חזון של ראש העיר קורם עור וגידים

 2. נועם אמר/ה

  כל העיר היא פקק אחד ענק וללא מקומות עבודה!
  שיסדרו קודם כל כבישים, חניות, מקומות עבודה, מקומות בילוי ואז יביאו עוד תושבים!
  מה גם שאנחנו יודעים על תושבים מאילו כפרים מדובר… תיכף חיפה כבר לא עיר מעורבת אלא עיר עם מיעוט יהודי!

 3. אין ממד אמר/ה

  מה עם הרכבות ברח הזית הבתים האלה ברובם מושכרים ומאד ישנים ,בתקופת יהב דובר על פינוי בינוי ואז קלש באה הכל נעצר,למה איזור זה לא מוזכר כלל בתוכנית החדשה ? הבתים בסיכון ובעלי הדירות גם לא גרים בהם, איפה האחריות על זה?

 4. שמעון אמר/ה

  בושה וחרפה ..
  אני תושב חיפה ברחוב אילנות .
  בונים כאן את העיר הלבנה , נודע לנו שאושר לקבלן הקלות על חניות ועוד "ממתקים" שהעירייה אישרה לו.
  אנחנו כאן צמאים לחניות ואישרו לו 11 חניות פחות .
  כתוצאה מבקשות של הקבלן , לקחנו התושבים עו"ד , שנאמר לו שיהיה דיון בתאריך מסויים , והעיריה עשתה לבסוף דיון בתאריך מוקדם יותר ללא ידיעת העו"ד שלנו אך כן ידעו את הקבלן שהעו"ד שלהם כן היה בדיון .. ותנחשו מה קרה … נכון אישרו לו הכל ..כל מה שביקש
  די לשחיתות ….
  קליש הבחירה/טעות הגדולה בחיי.

 5. יעל אמר/ה

  למי בונים??? הרי כל הצעירים עוזבים לעתלית וטירת הכרמל!!! יש הגירה שלילית לעיר
  העיר פקוקה . אין חניה. אין שטחים ירוקים וממשיכים לצופף עוד ועוד

 6. חיפאית אמר/ה

  מכיוון שיש הגירה שלילית מהעיר, אולי יש תכנית להביא אלפי עולים חדשים מיהופיץ כדי לאכלס את הדירות המתוכננות. אפשרות אחרת לאכלס את כל החזירים ואכן סוף סוף יתגשם חזונה של ראש העיר ובא לחזון הגואל.

 7. לודמילה אמר/ה

  הפכו את חיפה לעיר לינה.
  בלי תכנון חברתי
  בלי תכנון תחבורתי
  רק טובת הקבלנים 🤦🏼‍♂️

 8. יעל אמר/ה

  נהדר לשמוע שיש התחדשות עירונית בחיםה. מתי ההתחדשות תגיע לבניינים הרקובים כמו בשדרות הציונות 82 ועד 94 שהם מתפוררים בחלקם הגדול ?

 9. אברהם אמר/ה

  שאדון אלפר והבוס(ית) שלו ירדו אל העם ויבקרו ברח' ברל הקטע של פינוי בינוי ויראו את מצוקת החנייה במס' 56 עד 62,למרות הבטחות שניתנו על ידי נציגי העיריה,בתחילת ביצוע הבנייה,שיהיו מקומות חנייה בשפע,הרי שהיום,לאחר תחילת איכלוס של 4 בנינים,כותב שורות אלה נאלץ לא פעם לחנות המרכז זיו מפאת מחסור במקומות חנייה.שלא נזכיר המצב ברמות רמז,שם נתקעתי מפאת צפיפות בלתי רגילה של מכוניות ודרך עבירה בקושי.מציאות לחוד,ואבטחות לחוד

 10. ת טובורונית פיקן שלם אמר/ה

  בשורו

 11. רונית פיקן שלם אמר/ה

  בשורות טובות,גם אני מצפה להריסת בתי מגורים ברחוב אורן ברוממה , הבתים ישנים מאוד, ללא ממ״ד, מצוקת חנייה.

 12. נפלט אמר/ה

  רח' הזית היה הראשון לפינוי בינוי אז מה קרה שבכלל נפלט מהתוכנית? הבתים בלי ממד וממש מתפרקים, איך קורה דבר כזה שכבר דיברו עם בעלי הדירות היו כנסים תיכנונים בתקופת יונה יהב ואז קליש נכנסה והכל נדחק כולל לא נכלל בתוכניות החדשות.

 13. ציפי לינד אמר/ה

  מה קורא ברחוב הזית 15 האם גם שם יש פנוי ובנוי

 14. אתי אלמו אמר/ה

  מעניין מה קורה עם ק.חיים מערבית
  איפוא האשליות ראשת העיר הזו מוכרת לכם לוקשים לו עשתה מאומה לעיר וגם לא תעשאה הגיעה זמן שתלכי הביתה

 15. מיכאל אמר/ה

  כול הכבוד ! אבל שוב בניה למקורבים ולמשתכן ?
  בכול מקרה אם לא מדובר בעניי עירך . זה יחזק את העיר

 16. ריטה אמר/ה

  יעל גם אנכנו דיירי שדרות הציונות מפינת הרצליה (היכן הרמזורים)ועד לכיפת הזהב לא נעשה דבר כבר מעל 50 שנה (אני גרה ברחוב הנ"ל 50 שנה)לא חניה לא מגרשי משחקים לילדים,מדרכות וכבישים הרוסים שהם בסיכון ובפרט לילדים שיורדים או עולים ברחוב לבתי הספר וכן לאנשים מבוגרים. הערה,ברחוב מכיפת הזהב ועד לסוף העליה ברמזורים כן עשו חניה סגרו מסלול אחד הימני לחניה,מכיפת הזהב עד העיר למטה כלום אנכנו לא חחפאים אנכנו סוג ז…… לעיריה מאז שנות 60 70 ועד עצם היום הזה

 17. צבי אמר/ה

  האם אלו דירות לקנייה או גם להשכרה?

 18. ירדנה כהן אמר/ה

  מה התיכון לגבי הביניינים בבר רב האי דוד מ42 עד

  46 מיקום מצויין למה עדיין אין פינוי בינוי?

 19. ירדנה כהן אמר/ה

  מה קורה עם היתרי הבנייה לדרך הים 188של שתית?

לא ניתן להגיב