שאולי סולטן ואלרועי נידאם מקריית אתא זכו בתואר מאסטר בפיתוח קוד | כל הכבוד!

שאולי סולטן ואלרועי נידאם מקריית אתא - מאסטר בפיתוח קוד

תחרות מאסטר קוד פלוס התקיימה בשיתוף מטח, אינטל ועיריית ירושלים

בימים אלה הסתיימה ביוזמת מטח, ובשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים ואינטל, תחרות ארצית בין בתי הספר המלמדים עם סדרת קוד פלוס, באמצעות פיתוח יישומוני סקראץ', בנושא חלומות בה תלמידי כיתות ד-ו, הדור הבא של כותבי הקודים.

בתחרות זכו שאולי סולטן ואלרועי נידאם, מקריית אתא תלמידי בכיתה ה', בבית הספר ממ"ד נעם על כתיבת קוד.

את הקוד פיתחו בעקבות חלומם האישי, להיות מתכנתים ידועים ובעלי שם. שאולי ואלרועי הם תלמידים מצטיינים בשיעורי מחשבים, בעלי מעוף וחשיבה יצירתית. הם חשבו, עיצבו ויצרו יישומון מורכב ומתוחכם, המכיל בתוכו עוד שלושה משחקים שונים שתוכנתו ונבנו בכישרון רב. שני המתכנתים הצעירים עבדו במרץ ובנחישות והתגברו על אתגרים ובאגים שונים שעלו תוך כדי העבודה.

שאולי סולטן ואלרועי נידאם מקריית אתא – מאסטר בפיתוח קוד

בסדרת קוד פלוס, אלפי תלמידים – לומדים לכתוב קוד באמצעות בנייה של משחקים וסרטונים סקראץ' מבית MIT, בוסטון. התלמידים לומדים ליצור קוד בסביבה צבעונית והם רוכשים את מיומנויות המאה ה-21 עם דגש על למידה עצמית וטכנולוגיות , שהם כלים הכרחיים בעת הזו. זו השנה השנייה בה התכנית, המאושרת על ידי משרד החינוך, מתקיימת בבתי הספר, כאשר מספר עיריות, בחרו להצטרף אליה. זאת בנוסף למתנדבי אינטל המלווים חלק מבתי הספר במהלך הלמידה ולסטודנטים למדעי המחשב באוניברסיטה העברית שמלמדים במסגרת פרויקט פרח בהפעלתה של עיריית ירושלים, שגם מארחת את התחרות.

מאסטר קוד פלוס הוא אירוע השיא של תכנית קוד פלוס וצפויים להשתתף בו צעירים מבריקים מכ-50 בתי ספר מכל רחבי הארץ . בתחרות התלמידים יפתחו יישומונים בסביבת תוך שהם מביאים לידי ביטוי כישורים מרובים. הקטגוריות עליהן מתמודדים: עיצוב ואיור, אנימציה, סיפור, משחק וקוד. בתחרות, התלמידים יוכלו לבחור נושא אישי, רגשי או חברתי.

סימונה הול שטיין, ראש צוות מדעי המחשב במטח:

התלמידים לא רק צורכים טכנולוגיה אל אף יוצרים אותה. נהדר לראות ילדים בגיל צעיר נהנים מפיתוח יישומונים. עבורם זוהי הזדמנות להתנסות בחקר ולמידה במגוון תחומים תוך פיתוח יכולות לימוד עצמי ובעיקר להנות מהחוויה – והכל בקוד ברור, יעיל, חכם ויצירתי.

עופר סנדרוביץ מוביל ההתנדבות בנושא סקראץ' באינטל:

זה כיף לראות איך קבוצת הילדים המוכשרים שאני עובד איתם, פותרים בעיות מורכבות ועובדים בצוות תוך עזרה הדדית כדי ליצור משחקי למידה בהם ישחקו תלמידים מכיתות נמוכות יותר בבית הספר.

אירוע הגמר של התחרות התקיים בהשתתפות היוטיובר עידן תלם "אינדה גיים", וועדת שופטים מקצועית הכוללת אנשי קוד מאינטל, נציגים מעיריית ירושלים, ומומחים ממטח שהכריזו על הזוכים. הארוע נערך במסגרת שבוע הסקראץ' העולמי.

לא ניתן להגיב