נצ”מ ניר יונה: יחידת הכלבנים הם המקצוענים באיתור נעדרים ברמה הארצית | צפו בטקס ההוקרה המרגש

נצ”מ ניר יונה ודודי מיבלום בטקס הוקרה ליחידת הכלבנים הארצית בקיבוץ אושה (צילום: חי פה)

נצ”מ ניר יונה, מפקד תחנת זבולון, הוא איש עסוק מאד. יש לו בתחנה מאה אלף אירועים בשנה וכאלף נעדרים בשנה (על חלקם אנחנו מדווחים בחי פה). נצ"מ יונה, אשר הבין את הפוטנציאל של יחידת הכלבנים, יצר מערכת יחסים אמינה ומיוחדת עם מפקדיה (בראשם דודי מיבלום, מפקד מחוז הצפון ביחידה, המחוז בו פועלת תחנת זבולון) ועם המתנדבים הרבים הפועלים במחוז. שיתוף הפעולה הזה מביא להצלת חיים, פעמים רבות במהלך השנה.

בטקס הוקרה מרגש אמר נצ"מ יונה: אין לנו אגו, אנחנו מבינים שאתם המקצוענים באיתור נעדרים ולכן חשוב לי לומר לכם תודה ולהמשיך בשיתוף הפעולה הזה, אשר בזמן אמת מאפשר לנו להגיע במהירות לקשיש מיובש או לנערה בסיכון. לעיתים זהו מבצע לאיתור עצמות, כאשר בזכותכם ובעזרתכם אנו מביאים נעדר לקבורה, לאחר תקופה ארוכה של חיפושים. בשם משטרת ישראל ובשם משפחות הנעדרים, אני רוצה להגיד לכם תודה.

צפו במפגש המרגש:


אודות יחידת הכלבנים המתנדבים (יכ"ל):

זוהי יחידת מתנדבים ארצית, הפועלת בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל. הארגון הוקם ביוזמה פרטית, של מייסדו  יקותיאל (מיק) בן יעקב, במהלך האינתיפאדה השנייה בתחילת שנות ה-2000, על רקע פיגועי החדירות ליישובים, וההתקפות הקטלניות בכבישים.

כיום היחידה מתמחה באיתור נעדרים, על פי שיטות ואמצעים מיוחדים אשר פותחו ברבות השנים על ידי מפקדיה ואנשיה. היחידה מפעילה כלבי איתור נעדרים, המתמחים באיתור אנשים חיים וכן גופות. הכלבנים מחזיקים את הכלבים בבתיהם וקופצים למבצעי איתור בכל שעה ובכל תנאי מזג אוויר, בהתנדבות מלאה.

אנשי היחידה מאומנים ומיומנים בתמרון וניווט בשטחים קשים, סלעיים וסבוכים, במבנים הרוסים וכן בהפעלת רחפנים ואמצעי איתור טכנולוגיים בשיתוף משטרת ישראל.

הכלבנים בפעילות מבצעית - איתור נעדרת בחיפה (צילום: ירון כרמי)
הכלבנים בפעילות מבצעית – איתור נעדרת בחיפה (צילום: ירון כרמי)

טקס ההוקרה המיוחד בקיבוץ אושה

נטלו חלק בטקס ההוקרה והצדעה ליכ"ל:
מפקד תחנת זבולון נצ"מ ניר יונה, חבר מועצת העיר חיפה אביהו האן,
ראש המועצה האזורית זבולון עמוס נצר, קב"ט המועצה איתי כרמון, חוקר הנעדרים של תחנת זבולון פייבין ליאור, מפקד מג"ב האזורי נביל אלולי, קצין מש"ל זבולון חגי ארואימי, רב"ש אושה חגי מרמרי, מרכז משק אושה חנוך גלודמן, ועוד שורה של נכבדים.

בחולצה האפורה - יקותיאל (מיק) בן יעקב, מייסד יחידת הכלבנים (צילום: דודי מיבלום)
בחולצה האפורה – יקותיאל (מיק) בן יעקב, מייסד יחידת הכלבנים (צילום: דודי מיבלום)

מפקד יכ"ל מחוז צפון דודי מיבלום מסר לחי פה:

"הפעלת יחידות מתנדבים היא אתגר לא פשוט עבור המשטרה. נצ"מ ניר יונה הוא מהמובילים בתחום שיתוף הפעולה הזה. ניר הוא לא רק מפקד, אלא גם חבר למבצעים רבים ומוצלחים. בשם היחידה, מפקדיה ואנשיה, אנו מעוניינים להצדיע לתחנת זבולון ולמפקדיה על שיתוף הפעולה הפורה שמוביל להצלת חיי אדם בפרט בתקופה קשה זו".

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    טקס מרגש. שבת שלום.

  2. שחר דוד אמר/ה

    חיבור מדהים ,חיבור מנצח,ללא אגו עם הרבה אמונה ורוח של התנדבות הם מציליםחיים .נצ"מ ניר יונה מקצוען אמיתי פורץ דרך,חושב מחוץ לקופסא .ולדודי היקר פעיל חברתי בכל רמח איבריו המשך עשייה ברוכה.

הגיבו כאן לכתבה