“נוף ים” • שכונה חדשה ומרהיבה הולכת ומוקמת בין הים להר הכרמל

נוף ים - שכונה חדשה מסקרנת את תושבי חיפה והסביבה (צילום: עקיבא דוד)

האם נוף ים היא יותר עיר, או יותר קיבוץ? 

צמוד צמוד לקיבוץ החותרים, הולכת ומוקמת שכונה חדשה המעוררת עניין רב וסקרנות עצומה בקרב רבים מתושבי חיפה והצפון – “נוף ים”.


| בין הכרמל לים

השכונה החדשה, ההולכת ומוקמת בחלקה הדרומי של טירת כרמל, ממוקמת בפאתי קיבוץ החותרים, כשגם תושבי השכונה וגם תושבי הקיבוץ, צופים אל עבר גלי הים התיכון, הנמצא בסמוך, ומאחוריהם – הרי הכרמל הנישאים.

נוף ים – שכונה חדשה מסקרנת את תושבי חיפה והסביבה (צילום: עקיבא דוד)

| שכונה מתוכננת ומעוצבת

האדריכלים מתכנני השכונה ביקשו לאפיין אותה באותה האווירה ובאותם הצבעים, ולכן השכונה רחבת הידיים טבולה כולה בפארקים ירוקים, במרבדי פרחים, ב”נחל גלים” הזורם במרכזה, בשבילי אופניים ושבילי הליכה, החוצים אותה לאורכה ולרוחבה – מהר הכרמל בואכה הים התיכון, ובתווך – מזרקות מים מעוצבות.

נוף ים – שכונה חדשה מסקרנת את תושבי חיפה והסביבה (צילום: עקיבא דוד)

| יציאה חלקה לדרום ולצפון

בעתיד הקרוב גם תיסלל כניסה חדשה מכביש 4, משותפת לדיירי השכונה ולתושבי הקיבוץ, שייהנו מיציאה חלקה ומהירה לכבישים המרכזיים המובילים לדרום ולצפון המדינה.

| בנייה אקולוגית המשתלבת בטבע

שכונת “נוף ים” החדשה אמורה להכיל כ- 9,000 תושבים חדשים שיתגוררו במגדלי המגורים או בבתים צמודי קרקע, הנבנים כולם בבנייה ירוקה, אקולוגית. 

דיירי השכונה ייהנו מ-2 פארקים רחבי ידיים, פארק מדע, גינות קהילתיות ומשחקיות לילדים, המפוזרות ברחבי המתחמים השונים ובתווך, מזרקות מים הכוללות גם מזרקה מוסיקלית ופסלי אומנות המשתלבים בטבע.

נוף ים – שכונה חדשה מסקרנת את תושבי חיפה והסביבה (צילום: עקיבא דוד)

| מערכת חינוך הנחשבת למושקעת ביותר בישראל

מאחר שרבים מהרוכשים דירה יהיו, קרוב לוודאי, משפחות צעירות עם ילדים, ומאחר שטירת כרמל ידועה ברמת החינוך הגבוהה ובהשקעה העצומה בתלמידיה, הוחל בהקמת תשתית למבני חינוך חדשים הכוללים גני ילדים, שני בתי ספר יסודיים ובית ספר תיכון בשיתוף חיל האוויר.

“נוף ים” תהנה גם ממרכז מסחרי מרכזי, אשר יכלול מתחמי הסעדה ובילוי וכן מגרשי ספורט ומתקני כושר.

נוף ים – שכונה חדשה בטירת הכרמל (צילום: עקיבא דוד)

| עיר בוטיק שהפכה ללהיט

כל חברות הבנייה הבונות כבר כעת באתרי הבנייה הפזורים ברחבי השכונה, יודעות לספר על מכירות משמעותיות ביותר של הדירות, ועל אטרקטיביות פנטסטית של “נוף ים” בקרב קהלי היעד. למעשה, נותרו בעת הנוכחית מבחר קטן של דירות המוצעות למכירה לתושביה החדשים של עיר הבוטיק  שהפכה ללהיט, בזכות איכות החיים הנהדרת, הנוף הנהדר, חיי הקהילה ובעיקר בזכות מערכת החינוך הנחשבת למושקעת ביותר בישראל.

נוף ים – שכונה חדשה מסקרנת את תושבי חיפה והסביבה (צילום: עקיבא דוד)

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. עמנואל אמר/ה

  ביי ביי לעוד שטחים פתוחים אשר נותנים מרחב לנשימה והנה עוד ועוד צפיפות

 2. חני אמר/ה

  הכול נראה משגע אבל עוד שכונה ועוד שכונה ובניה מאסיבית ואין מוסדות חינוך. בית ספר תיכון אחד בטירת הכרמל זה מה שמנע מאיתנו לקנות שם דירה

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  שכונה חדשה? מברוק. שבת שלום.

 4. אהובה אמר/ה

  חבל שאסדת הגז מרעילה בשוטף וגן םצצה מתקתקת בחירום ותקלות

 5. סניה פישר אמר/ה

  שלום
  כתושב טירת הכרמל לא מובן לי מאיפה הגעת לנתון של מערכת החינוך הכי מושקעת בארץ. מערכת החינוך בעיר היא נפילה וגם הציונים של הבגרויות בעיר בירידה מתמדת בשנים האחרונות

 6. דוד אמר/ה

  אני גר פה ולא מכיר אף מילה בכתבה במציאות… חינוך? זה הכי מומצא שלכם??
  כתב יקר, לפני שאתה מעלה כתבה תעשה עבודת שטח

 7. סמי שנפלד אמר/ה

  שמח לראות את תנופת הבניה של טירת כרמל ,
  לתפארת עתיד יפה .

 8. זו כתבה ממומנת? אמר/ה

  טירת כרמל הפכה בשנים אחרונות צפופה מאד עם בניינים גבוהים בכל מקום ללא שום פרופורציה.חוף הים שם ממש מרוחק ולא נגיש והחינוך? כדאי שתשאלו את המקומיים כמה בכלל תיכונים יש בעיר..ובכל זאת יש לה כמה יתרונות: המיקום לא רע,סמוך ליציאה לתל אביב ודרומית משכונות החוף העלובות והישנות של חיפה ולא נעים לכתוב אבל היא גם מצטיירת כעיר הומוגנית בשונה מחיפה המעורבת

 9. אסף אמר/ה

  פשוט מחריד, הרסתם את המדינה
  את המתכנן והוועדה המאשרת צריך לפטר

 10. טירתית אמר/ה

  העירייה מתגאה בזה שמשקיעים הרבה כסף בחינוך, אבל אם אין תוצאות סימן שההשקעה אינה יעילה אלא הולכת למימון אנשים חסרי יכולת ובזבזנים ומושחתים. בדיוק כמו במחלקת ההנדסה המושחתת. ומי שיודע יודע.

 11. טוני אמר/ה

  מענייו מה רמת הפשע בטירת הכרתל זה לא מפרסמים

הגיבו כאן לכתבה