“רבות ורבים עשו חייל ואתם עליתם על כולם” • טקס יקירי קריית ביאליק לשנת 2021

יקירי העיר קריית ביאליק עם חברי ועדת "יקיר הקריה" (צילום: רוני כרמלי)

עיריית קריית ביאליק ציינה את הערכתה למתנדבי העיר בטקס “יקיר העיר” המסורתי, שנערך ביום ירושלים (ב’ 10/5/21)

העיטור הוענק לאישים שתרמו והשפיעו על העיר בתחומי החינוך, התרבות, הפעילות הציבורית וההתנדבותית.

בטקס העניק ראש העיר, אלי דוקורסקי, יחד עם חברי הוועדה שבחרה את הזוכים, את התואר המכובד ל – 9 תושבי העיר שבלטו במיוחד בתרומתם לקהילה: הניה אביאל, יעקב מלכה, מינה אהרנטל, דוד ולטמן, חנה שטייגמן, מזל רוטנברג, נעמי טוכמן, עליזה ישראלי ושמחה בר.

במהלך הטקס ציין המנחה, יוסי פישר, את המסורת שנקבעה בטקס זה, בו מעניקים את אות התודה וההוקרה למתנדבי העיר ביום ירושלים: “החיבור בין עיר הקודש לבין עירו של חיים נחמן ביאליק, המשורר הלאומי, הוא מה שמבדיל אותנו מכל העמים והופך אותנו להיות ייחודיים מכל עמי העולם כולו. המסורת שנקבעה היא בעלת חשיבות עליונה כעיר שמוקירה את תושביה היא עיר שתושביה יוקירו אותה”.

ראש העיר דוקורסקי (צילום: רוני כרמלי)
ראש העיר דוקורסקי מברך אץ יקירי העיר (צילום: רוני כרמלי)

ראש העיר, אלי דוקורסקי, בירך את היקירים על עשייתם רבת השנים ועל התנדבותם ברחבי העיר למען הקהילה:

איש מכם לא עשה את התנדבותו למען קבלת הפרס אלה למען העשייה עצמה. אולי עקב כך אתם כה ראויים לקבלו. השנה הוגשו לוועדת הפרס 18 מועמדויות. הבחירה הייתה קשה, אך בסיכומו של דיון ההחלטה התקבלה פה אחד ואתם נבחרתם. רבות ורבים עשו חייל בשטח ההתנדבותי ואתם עליתם על כולם. אנו תושבי קריית ביאליק אסירי תודה על פועלכם.
יקירי קריית ביאליק 2021

הניה אביאל – גמלאית צה”ל, במשך שנים רבות שירתה בצבא הקבע ועשתה חייל גם בתחום ההתנדבותי עם גמלאי צה”ל. מרכזת במסירות רבה את מכללת הוותיקים ב- 4 שנים האחרונות. התנדבה שנים רבות במועדון לניצולי שואה. הניה מתנדבת בבית הספר קדימה ובפעילות למען האגודה למלחמה בסרטן. בנוסף היא מתנדבת במערך החירום של עיריית קריית ביאליק ומשמשת כנציגת ציבור בוועדות המינויים של העירייה. הניה פעילה בהבאת חוג תנ”ך למתנדבים והרצאות של ניצולי שואה לדורות ההמשך.

יעקב מלכה – מתנדב חרוץ, ייסודי ובעל מוטיבציה אשר ב- 12 השנים האחרונות תורם מזמנו בנושא פיקוד ולוגיסטיקה בתפקיד ראש מטה משק לשעת חירום. יעקב שירת בצבא הקבע במשך 27 שנים ואת ניסיונו מביא לתפקידו ההתנדבותי במשק לשעת חירום. בשנה האחרונה תרם יעקב רבות לארגון מחסן החירום העירוני.

מינה אהרנטל –מתנדבת כ- 14 שנים במשטרה וקיבלה דרגת רס”ר. כמו כן , מתנדבת מינה בטלוויזיה הקהילתית ב – 6 השנים האחרונות ומשקיעה מזמנה וממרצה. בנוסף לכך, מתנדבת בבתי הספר ומלמדת עברית את העולים מאתיופיה. כמו כן, התנדבה מינה עם עולות חדשות מחבר העמים בהנחלת התרבות הישראלית. מינה ממשיכה בפעילותה במסגרת בני ברית כאחראית מחשוב אזורית ומזכירה.

דוד ולטמן – בעל מוטיבציה ומרץ אין סופי אשר פועל ללא לאות למען הקהילה על כל גווניה מזה שנים רבות. דוד מתנדב בקופת חולים כללית ובחלוקת מזון למזקקים מידי יום. עקב עיסוקו כצלם, מתנדב דוד בתיעוד אירועים העירוניים. דוד פעיל ברוטרי כרמל ונמצא בקשר הדוק עם העדה הדרוזית בדלית אל כרמל. דוד תמיד מציע את עזרתו לבעלי צרכים מיוחדים לקבלת טיפול רפואי ואספקת תרופות. פעילותו ההתנדבותית מהווה מודל ראוי להערכה.

חנה שטייגמן – מאז פרישתה לגמלאות התנדבה בפרויקטים שונים בבתי הספר בעיר. במקביל הצטרפה לצוות המוזיאון “דור לדור”, ניהלה וקידמה את נושא הכרת המוזיאון לילדי העיר. חנה בנתה את תוכניות ההדרכה במוזיאון המותאמות לגיל התלמידים, לסוג הפעילות ולקהל היעד. כמו כן, פעלה חנה רבות בקבלת משלחות מגרמניה ופולין והכירה להם את סיפור הקמת העיר. ב – 3 השנים האחרונות מתנדבת חנה במסגרת של”ם בגני ילדים בקריית ביאליק בתוכנית “יש לי חבר והוא אחר”. כמו כן, מתנדבת חנה בבית הספר קדימה בעבודה פרטנית מול התלמידים והיא שותפה פעילה בתוכנית “קריאה בהנאה” המתקיימת בחטיבת ביניים דפנה. כבת להורים יוצא שואה השתתפה חנה בפרויקט תיעוד השואה בו היא שיתפה את התלמידים בסיפורו של אביה.

מזל רוטנברג – מאז פרישתה לפנסיה לפני כ- 25 שנים ממערכת החינוך העירונית, התחילה מזל בפעילות התנדבותית בבית הספר קדימה. משם הרחיבה את תחומי ההתנדבות למגוון רחב של פעילויות, כגון גני ילדים בהם היא מלמדת זהירות בדרכים. מזל מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן ובבתי הספר הבונים ורקפות בהם היא מסייעת לתלמידי כיתות א’ – ב’ המתקשים בלימודים. כמו כן, לומדת מזל במכללת הוותיקים.

יקירי העיר קריית ביאליק עם חברי ועדת “יקיר הקריה” (צילום: רוני כרמלי)

נעמי טוכמן – נעמי טוכמן אשת חינוך לשעבר, מתנדבת במערכות החינוך בעיר ומקיימת סדנאות לציבור המתנדבים. נעמי מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן, מלווה חולים ותומכת בבני משפחתם.

עליזה ישראלי – לאחר סיום הקריירה החינוכית החלה עליזה את הפעילות ההתנדבותית בקיום חוגים להורים, בפעילויות להורים וילדים וקיום טקסים. לפני 23 שנים הצטרפה עליזה למתנדבים במרכז הרפואי זבולון ומאז ממשיכה לפעול בו. לפני כ- 3 שנים הקימה יחד עם חברותיה את המועדון “החיים הטובים” שמטרתו להוציא אנשים בודדים מביתם לפעילויות חברתיות.

שמחה בר – ממלא תפקידי התנדבות רבים כגון ממונה נגישות עירונית, חבר תמרור ותחבורה ובוועדת משנה לתחבורה בנושא חניית נכים. שמחה מקדיש שעות רבות לליווי פרויקטים בתחום הנגישות, איתור והתקנת תחנות אוטובוס ומעברי חצייה נגישים. שמחה משמש כיו”ר המטה לבטיחות בדרכים בעיר, מעביר תוכניות “זהירות בדרכים” בגני ילדים ובתי הספר ולאחרונה היה שותף לזכייה ב – 5 כוכבי יופי בנושא בטיחות בדרכים.

במהלך הטקס הופיעו תלמידי קונסרבטוריון קריית ביאליק ולהקת “צעירי ביאליק”.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. סיגלית אמר/ה

    כל הכבוד ליקירי ביאליק

  2. צור דליה אמר/ה

    עירשמוקירה את מתנדביה עיר עם נשמה יתרה .

הגיבו כאן לכתבה