צוות מרפאת כללית טירת הכרמל מערב הציל חיי אדם שהתמוטט במרפאה

גבר בן 58 שהגיע לבדיקה שגרתית במרפאת טירת כרמל מערב, התמוטט ואיבד את הכרתו בזמן שהמתין מחוץ לחדרה של רופאת המשפחה שלו. בזכות צוות המרפאה שהיה במקום וביצע בו החייאה לאחר שהיה ללא נשימה וללא דופק חייו ניצלו. בחדר מיון בי”ח כרמל, לשם הועבר המטופל להמשך טיפול, ציינו לטובה את העובדה שתודות לתפקוד הטוב, והמקצועי, הציל הצוות את חיי האיש.


גבר בן 58 שהגיע לבדיקה שגרתית במרפאת טירת כרמל מערב, התמוטט ואיבד את הכרתו בזמן שהמתין מחוץ לחדרה של רופאת המשפחה שלו. החולים שהמתינו יחד איתו הזעיקו את צוות הרופאים שהיו במרפאה וכלל את מנהל המרפאה – ד”ר עמית פורת, ד”ר ענבל גרינפלד, ד”ר אירנה קורוטקוב, מנהלת הסיעוד – נפרת הבר והאחות אתי קרמר. צוות הרופאים ניגש מיד לגבר שהתמוטט ומצא אותו ללא נשימה וללא דופק, הוא הובהל לחדר האחות ומיד הוחל בביצוע פעולות החייאה. במקביל, הוזעקה ניידת טיפול נמרץ של מד”א.

צוות המרפאה ביצע בגבר עיסוי לב והנשמה עם חמצן וחיבר אותו לדיפיברילטור חצי אוטומטי שזיהה אצלו הפרעת קצב מסוג VF ובעקבות כך ניתן שוק חשמלי בודד.

לשמחת הצוות, בהדרגה שב המטופל לנשום, עם התייצבות של קצב הלב ולאחר מספר דקות הוא חזר בהדרגה להכרה ושאלתו הראשונה הייתה “איפה ד”ר ענבל?” שהיא רופאת המשפחה שלו ושמח לראותה בין אנשי הצוות שטיפלו בו. היא מיהרה לאחוז בידו ולהסביר לו את שארע ולהרגיעו. בשלב זה הגיע צוות טיפול הנמרץ של מד”א ופינה אותו לבית החולים כרמל, כשהוא בהכרה ויציב.

בחדר המיון של בית החולים כרמל, ציינו לטובה את העובדה שתודות לתפקוד הטוב, והמקצועי, הציל הצוות את חיי האיש. לאחר שבוע במהלכו אושפז וטופל במחלק הקרדיולוגית בבית חולים כרמל, שב לביתו והוא מתאושש, כאשר צוות המרפאה נמצא בקשר הדוק עמו. הוא ומשפחתו אסירי תודה לצוות כללית שהציל את חייו.

צוות_טירת_כרמל_שהציל_חיי_מטופל_שהתמוטט_במרפאה.jpg

צוות מרפאת כללית טירת הכרמל מערב שהציל את חיי הגבר שהתמוטט

הגיבו כאן לכתבה