האחות הצילה את רגליה של המטופלת כשהגיעה לביתה

אלינה פורמן אחות בכללית, הצילה את רגל המטופלת (צילום: דוברות כללית)

אחות כללית שהגיעה לבצע חיסון בבית מטופלת, אבחנה שרגליה בסכנה והצילה אותן

במסגרת מבצע חיסוני קורונה בבית שעורכת כללית למטופלים המרותקים לביתם, הגיעה האחות אלינה פורמן, ממרפאת כללית קרית הרמן בקרית מוצקין, לביתה של מטופלת סיעודית בת 96, שאינה יכולה לצאת מהבית ומרותקת לביתה, כדי לחסן אותה כנגד קורונה.

המטופלת חולת סוכרת ועל כן, ניצלה האחות את הביקור בביתה למתן החיסון, גם לביצוע בדיקת כף רגל סוכרתית, שהינה בדיקת רוטינה למטופלים עם סוכרת. כשהמטפלת הסירה את הגרביים מכפות רגלי המטופלת, נדהמה האחות לגלות שכפות הרגליים אדומות, בצקתיות ומבריקות, תופעות האופייניות לאיסכמיה – אי אספקת דם לרקמות, תופעת לוואי לסוכרת שבה יש פגיעה בכלי הדם. מצב זה עלול לגרום לנמק עד כדי כריתת כף הרגל. האחות דיווחה מיד לרופאת המשפחה ד”ר ריטה אפשטיין שערכה ביקור בית והתרשמה מחומרת המצב, מיהרה להפנותה לדופלקס עורקי רגליים ולכירורג כלי דם, ובמקביל נתנה הנחיות טיפוליות לשיפור איזון הסוכרת.

אלינה פורמן אחות בכללית, הצילה את רגל המטופלת (צילום: דוברות כללית)

צוות כללית עוקב אחר מצב המטופלת ובקרוב גם ייערך ביקור נוסף של האחות למתן החיסון השני. בני משפחתה של המטופלת מיהרו לשגר מכתב תודה והערכה לאחות הערנית.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אסתר בכר אמר/ה

    האישה חולת סכרת חייבת השגחה תמידית על ידי רופאת המשפחה. זהו זלזול מוחלט של הרופאה. עד שהרגל מגיעה למצב שהגיעה ישנם שלבים קודמים, רופאת המשפחה היתה חייבת להיות בתמונה בזמן!!!

הגיבו כאן לכתבה