שדרוג דירה מקבלן – כך תעשו זאת נכון

קרדיט תמונה: pixabay.com

מי שקנה אי פעם דירה מקבלן, יודע שהבדל בין הדירה כפי שנמסרה מהקבלן לזו  שאנחנו חיים בה בסופו של דבר, הוא לא קטן. לרוב, לאחר קבלת הדירה, נשקיע הרבה מאוד כסף בריהוט ובעיצוב שלה, במכשירי החשמל השונים שבה וביציקת התוכן שיהפוך אותה לבית. עם זאת, עוד לפני שאנחנו מקבלים אותה, בהחלט ניתן לבצע שדרוג והתאמה שלה לצרכים שלנו על ידי הקבלן – וחשוב להבין איך לעשות את התהליך הזה נכון.

בין הדירה שקניתם לבין זו שבה תחיו יש לא מעט הבדלים

כל דירה ומבנה בעולם, לפני שאנחנו יוצקים אליהם את התוכן שהופך אותם לבית, הם בסופו של דבר קירות, רצפה, תקרה ולא הרבה מעבר. אחרי שהשקענו חודשים ארוכים בהכנסת כל פרמטר לתוך מחשבון משכנתא וסגירת העסקה המתאימה לנו ביותר מול הקבלן, הגיע הזמן להתחיל להכניס לדירה הזאת את החיים שלנו. התוכן שאנחנו מכניסים לדירה הזאת – החל בצבעים ובריצוף וכלה בריהוט ומכשירי חשמל – הוא מה שהופך את הדירה לבית. מדובר בתהליך ארוך שצריך לתכנן בצורה מדויקת מאוד, אבל מדובר גם בתהליך שיכול להפוך לקל הרבה יותר אם מתכוננים אליו כמו שצריך. ההתכוננות הזאת מתבצעת, בעיקר, בשיח מול הקבלן ובעבודה על הדירה עוד לפני שהיא נמסרת אלינו. זהו למעשה שדרוג דירה מקבלן – שינויים שאנחנו מבצעים יחד עם הקבלן בדירה עוד לפני שהיא עוברת לידינו.

אז איך תעשו שדרוג דירה מקבלן? כמה טיפים חשובים

  • לתכנן את המרחב בצורה שמתאימה לכם – אחד השינויים הברורים ביותר שתוכלו לבצע בכל דירה עוד לפני שהיא בנויה הוא תכנון מחודש של המרחב. הכוונה היא בעיקר למיקום של קירות, שקעי חשמל, צנרת וכל אלמנט יסודי אחר. אלה בדרך כלל ניתנים להזזה או לביטול (לדוגמה – הורדת קיר בכדי ליצור סלון גדול יותר) ללא תוספת תשלום, וחשוב להבין מה מתאים לכם ולתכנן את הדירה בהתאם.
  • שדרוגים וזיכויים – ישנם מקרים בהם אתם מבינים שהשינויים הנחוצים לכם בבית שאתם קונים דורשים השקעה נוספת, שלא כלולה במפרט שמגיע מהקבלן. כך, לדוגמה, אם אתם רוצים לשדרג את המטבח בדירה ממטבח סטנדרטי למטבח איכותי יותר – תצטרכו לעשות זאת בעצמכם. מה שתוכלו לדרוש מהקבלן בהתחשב בכך הוא זיכוי על המטבח – זיכוי שיוזיל את ההוצאה שלכם על מטבח משודרג בכמה אלפי שקלים. באופן כללי, כל הורדה של משהו שקיים במפרט הדירה, בין אם בכדי להחליף אותו במשהו אחר ובין אם כי הוא לא נחוץ – היא עילה לבקשת זיכוי מצדכם.
  • מה שלא כתוב לא קיים – כל שינוי שאתם רוצים לבצע בדירה, בין אם הוא מבני או שטחי, חייב להיות כתוב, מתועד וחתום בחוזה ביניכם לבין הקבלן. זכרו שמה שלא כתוב ומפורט בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשתי פנים – יכול להוביל לעוגמת נפש משמעותית עבורכם. דעו מה אתם מחפשים, ועוד יותר מכך – דעו כיצד להבטיח שתקבלו את מה שאתם משלמים עליו.

אם אתם יודעים מה לדרוש מהקבלן ומה מגיע לכם – כל השאר קל יותר

ברגע שבו אתם יודעים מה מגיע לכם, וחתמתם עם הקבלן על חוזה ברור שמכתיב מה הוא אמור לעשות ומה הוא לא אמור לעשות בדירה שלכם – שדרוג הדירה מתחיל לקרות כבר בשלב התכנון. כל מה שמגיע אחר כך, בבחירה של המרכיבים הנכונים בבית ובעיצוב שלו לפי הטעם והרצונות שלכם – הוא גם קל יותר וגם מהנה הרבה יותר.

אם תצליחו לשדרג את הדירה בצורה נכונה מהקבלן עוד לפני שתיכנסו אליה, תבטיחו שההתאמה שלה לצרכים שלכם תהיה פשוטה הרבה יותר. הדבר יחסוך לכם לא מעט כסף ולא מעט זמן בהפיכת הדירה שבה השקעתם לבית שעליו חלמתם – וחבל לפספס הזדמנות כזאת.

*כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו