הגיבורים שלנו • שנת הקורונה ברמב”ם דרך עיני האחיות והאחים | צפו

מהתערוכה שנפתחה ברמב"ם - שבוע האחות הבינלאומי. (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

אלה הגיבורים שלנו: רמב”ם מציג תערוכה שעוסקת בשנת הקורונה דרך העיניים של האחים והאחיות

אירועי שבוע האחות הבינלאומי 2021, נפתחו היום (יום א’, ה-9.5.21) ברמב”ם, עם הצגתה של תערוכה מרתקת החושפת את שנת הקורונה דרך עיניהם של אחיות ואחים במערך הסיעוד של בית החולים.

העבודות המוצגות בתערוכה הן מגוונות וכוללות צילום, איור, סריגה, קולאז’ים ועוד, ועוסקות בנושא הגבורה בעבודת הסיעוד בשנה המאתגרת ביותר שידעה מערכת הבריאות הישראלית, כאשר היוצרים והיוצרות הם אלו שעמדו בחזית הטיפול בחולי הקורונה.

האחים – גיבורים, האחיות – גיבורות • כך נראית פתיחת התערוכה החדשה ברמב”ם | צפו

גילה היימס, מנהלת הסיעוד ברמב”ם:

השנה שעברה הוכרזה כשנת האחים והאחיות, לציון 200 שנה להולדת פלורנס נייטינגל. באופן אירוני ולא פשוט, זו היתה שנה שבה הוכח מעל לכל ספק עד כמה העבודה שלנו חשובה וחיונית למערכת הבריאות ולרווחת המטופלים. צוותי הסיעוד שלנו עמדו, כתף אל כתף, עם צוותי הרפואה וצוותים חיוניים נוספים ברמב”ם ויחד נלחמו על בריאותם וחייהם של מאות מטופלים, בזמן שהם עצמם מסכנים את בריאותם מול נגיף לא מוכר. היום, שנה אחרי, אי אפשר שלא להסתכל אחורה בהערכה גדולה אל כל אחד ואחת מהגיבורים שלנו.
דר’ מיקי הלברטל, גילה היימס ונציגי הנהלת הסיעוד בפתיחת התערוכה (צילום: דוברות רמב”ם)

את פתיחת התערוכה, הממוקמת בבניין האבן שבחזית רמב”ם, כיבדו בנוכחותם מנהל רמב”ם – דר’ מיקי הלברטל, סגניו, גילה היימס – מנהלת הסיעוד של ביה”ח, נציגות הנהלת הסיעוד ברמב”ם, ומשתתפים רבים מבין עובדי ביה”ח.

מהתערוכה שנפתחה ברמב”ם – שבוע האחות הבינלאומי. (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

כאמור, חנוכת התערוכה הינה רק יריית הפתיחה לאירועי שבוע האחות הבינלאומי שהחל היום והם צפויים להתפרש על פני הימים הקרובים. בין האירועים המתוכננים לשבוע זה, ניתן למנות: הרצאות שונות לצוותי הסיעוד שיתקיימו על גג ביה”ח “רות” לילדים, פעילות מפנקת לאחים והאחיות, ארוחות מיוחדות שיגיעו למחלקות השונות, פעילות רחבה ברשתות החברתיות של רמב”ם ועוד ועוד.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו