חתול הים הקטן ניצל • צפו

שחרור החשמלן (צילום: רשות הטבע והגנים)

חתול ים מסוג חשמלן ניצל בזכות ערנות החקלאי

ביום שבת האחרון (24/4/21) בשעות הצהריים, התקשר לרשות הטבע והגנים חקלאי תושב גשר הזיו ודיווח על ילדים שדגו חתול ים מסוג חשמלן, עם קרס בפיו וחוט שתפס אותו בנקיק באכזיב, מצפון לגן הלאומי ובסמוך לטבלאות הגידוד. הפקח עופר יעקב מהיחידה הימית הגיע למקום.

עופר יעקב, פקח יחידה ימית רשות הטבע והגנים:

ראיתי בתוך נקיק חתול ים קטן תקוע עם חוט דייג שלא אפשר לו להשתחרר. היה קשה לשחרר אותו ולנתק אותו מטבלאות הגידוד. מצאתי קרס דייג בפיו, חתכתי את החוט, אספתי את החשמלן בשקית עם מי ים והעברתי אותו לשמורת ראש הנקרה באזור בו המים עמוקים. ראיתי שהוא נושם ושחררתי אותו בחזרה לים. הודות לחקלאי ניצלו חייו של חתול הים.

חשמלן, כמו שאר הבטאים, הוא ערך טבע מוגן. ניתן לראות אותו ממים רדודים עד 100 מטר עומק. הוא ניזון מחסרי חוליות, רכיכות ודגים קטנים.

כל פגיעה בערכי הטבע המוגנים, כולל דיג וסחר, אסורה ומהווה עבירה פלילית שעונשה עד שלוש שנות מאסר.

נתקלתם בחיית בר או מים במצוקה? התקשרו למוקד רשות הטבע והגנים *3639

5 תגובות
 1. עידן אמריך אמר/ה

  אלוף, כל הכבוד !!!

 2. עזיז אמר/ה

  כבוד לך עפר יעקב הצלח בכל .!!! ונאמר אמן….

 3. מי יה אמר/ה

  סוף טוב לקטן

 4. ''חינוך'' מהבית אמר/ה

  כתוב שחתול הים החשמלן ניזון מחסרי חוליות, אלא הנערים שדגו אותו, ומידיעה בשטח אני יודע שהם בני המגזר הערבי, הנם בעצמם חסרי חוליות שכל ולב. העיקר שעברו את הגדר וניכנסו לדוג באיזור השמורה.

 5. א.ד. אמר/ה

  כל הכבוד למצילי בעלי החיים. תיכף בטח יגיב כאן ממורמר אחד שיכתוב "חבל שהצילו אותו" … הוא עשה זאת במקרה אחר, כנראה מדובר באחד שאכול שנאה לכל מה שנושם סביבו.

לא ניתן להגיב