נפרדים מד”ר מקסים שינפלד ז”ל

מרכינים ראש
בית החולים כרמל מנהליו ועובדיו נפרדו בצער רב ממנהלו הראשון של ביה”ח ד”ר מקסים שינפלד ז”ל.

מקסים_שיינפלד.jpg

בצילום – ד”ר מקסים שינפלד ז”ל. צילום – אלי דדון
ד”ר שינפלד שימש כמנהל ביה”ח כרמל בשנים 1975- 1987 עם פתיחת ביה”ח כרמל במבנהו ובמיקומו החדש.

בתחילה ב 1945 שכן בית החולים כרמל הישן ברחוב חורב 2, בשכונת אחוזה על הכרמל, במבנה שנרכש מהתאחדות עולי גרמניה ובשנות ה-30 שימש המבנה כבית עולים. ב 1975 נכנס ד”ר שינפלד לתכנון ובניה של ביה”ח החדש עם הנוף לים כפי שאנו מכירים אותו כיום.
ד”ר שינפלד קצין בכיר בחיל הרפואה, קיבל על עצמו לנהל את בית החולים כבר בשלבי ההקמה. ד”ר שינפלד, יליד צרפת שעלה עם הוריו ארצה בהיותו ילד, התחנך בבית הספר הריאלי, למד רפואה בשוויץ וסיים לימודיו בירושלים. מ-1958 ועד 1975 שירת בצה”ל כרופא תעופתי בחיל האוויר ומפקד רפואה של פיקוד צפון לצדם של דדו ומוטה גור. ב-1967, שרת כקצין רפואה אוגדתי, באוגדת פלד. ב-1972, לקראת השחרור, סיים ד”ר שינפלד תואר שלישי באוניברסיטת הרווארד בפיזיולוגיה תעופתית, היה עמית מחקר בסוכנות החלל האמריקאית ביוסטון ושותף למחקרים שנעשו בתכנית “אפולו” וסקיילאב.
כשהשתחרר נתבקש לנהל את המחלקה האנדו-קינולוגית של בית החולים בניהולו של ראובן אלדר. כשזה התפטר ועבר לרמב”ם, היה זה אך טבעי שתפקיד ניהול ביה”ח כרמל יוצע לד”ר שינפלד.
ד”ר שינפלד שימש גם כיו”ר מועצת המנהלים הדירקטוריון של הכללית במשך מספר שנים והיה מומחה בפנימית ואנדוקרינולוגיה
מנהלת ביה”ח כרמל ד”ר חן שפירא ספדה לו ואמרה : ” ד”ר שיינפלד היה איש רב פעלים, רופא מעולה אבל בעיקר אדם מדהים ויוצא דופן. הוא הכיר את כל עובדי בית החולים, מכל הסקטורים, ודלתו וליבו היו פתוחים לכל. ביקורי הפתע שלו בשעות שונות ומשונות זכורים לכולנו. גם כשהיה לו מה להעיר, הוא עשה זאת תמיד ברוח טובה, ובנימה הומוריסטית.
אבל יותר מכל היה ד”ר מקסים איש משפחה, ואהבתו האינסופית לאשתו, ילדיו ונכדיו היתה תמיד המנוע שהניע אותו. ד”ר שינפלד היקר, זכית להיפרד מהעולם עטוף במשפחתך האוהבת. כל משפחת כרמל אוהבת אותך ונפרדת מימך בהערצה ואהבה רבה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.