אדיר בן ה- 3 ריגש מחלקה שלמה ברמב”ם | צפו

אדיר בן 3 בטקס החאלקה (צילום: דוברות רמב"ם)

אדיר הקטן והוריו נאבקים על חייו יום יום

אדיר בן ה-3 עבר הרבה דרמות רפואיות בחייו הקצרים. הילד שחייב לעבור דיאליזה ששה ימים בשבוע, חגג לאחרונה יום הולדת 3 במסיבת חאלקה מסורתית, בחברת בני משפחתו והצוות המטפל במכון לנפרולוגיה ילדים בבית החולים רות לילדים ברמב”ם.

החאלקה המרגשת של אדיר (צילום: דוברות רמב”ם) | צפו

אדיר אלמקייס, בנם של ליאת ומאיר ממגדל העמק, הצעיר משלושה אחים, בסך הכל בן 3, הספיק בחייו הקצרים לעבור דרך רפואית ארוכה: בגיל חודש הוא הובהל לרמב”ם מבית חולים אחר עם קריסת מערכות, הוא טופל בטיפול נמרץ ילדים במהלך שבועיים ימים, ולאחר מכן אושפז שמונה חודשים וחצי לסדרת טיפולים.

אדיר הקטן התגלה כשסובל מאי-ספיקת כליות, וכיום הוא מגיע שישה ימים בשבוע לביצוע דיאליזה במכון לנפרולוגיה ילדים ונאלץ להתמודד עם מספר מוגבלויות.

ד”ר שירלי פולק, רופאה בכירה במכון לנפרולוגיה ילדים:

בשלוש השנים הללו, ההורים, ליאת ומאיר, נמצאים במאבק עיקש ויומיומי, מצילים את חייו ומחזיקים אותו בחיים, עם הרבה מאד טיפולים תומכים מסביב.
אדיר בן 3 בטקס החאלקה (צילום: דוברות רמב”ם)

ליאת, אימו של אדיר, שקיבלה החלטה להסתכל על הצד החיובי והטוב, החליטה לחגוג את הגעתו של בנה אדיר לגיל 3 במסיבת “חאלקה” (טקס במהלכו מבוצעת תספורת המסמלת יציאה מגיל הפעוטות), אליה הוזמנו גם צוות המכון המטפל, המשפחה הגרעינית בלבד והרב שמואל טורקוב, רב בית חב”ד, שניהל את הטקס.

“הייתה פה שמחה מטורפת וזאת אחרי שאדיר הגיע לגיל 3 – מדובר בילד מאד מורכב מבחינה רפואית ואנחנו בחרנו לחגוג לו”, ציינה ליאת בהתרגשות. “זה לא מובן מאליו שהגענו לגיל 3, זה לא מובן מאליו בשבילנו, בתור ההורים שלו”.

האם ליאת מוסיפה:

אנחנו מאד מעריכים את הצוות הרפואי, הצוות עוטף לא רק את אדיר אלא גם אותי, וההזדמנות הזו לחגוג לאדיר היא גם ההזדמנות שלי לומר לצוות תודה רבה.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. תמר אמר/ה

    מרגש מאד. כשם שחגגתם לו חלאקה, כך תזכו לחגוג איתו בר מצווה, חתונה ואת כל השמחות. בע”ה בבריאות

  2. עואל עג אמר/ה

    מרגש מאוד. אני משוכנע כי הזכות הורים כמוכם וצוות רפואי מדהים אדיר יחלים ויחזור לשגרה . מחזק את ידכם ויישר כח

הגיבו כאן לכתבה