שריפת דירה בקומה השלישית במבנה מגורים

שריפת דירה בקומה השלישית במבנה מגורים בקריית ים (צילום: כבאות והצלה)

הבוקר, ו’, 16/4/21, אירעה שריפה בדירת מגורים, בקומה השלישית מתוך 4, ברחוב צה”ל בקריית ים. השרפה פרצה, ככל הנראה, בעקבות כשל חשמלי במזגן. לוחמי האש השתלטו על השרפה וסיימו את האירוע ללא נפגעים. נזק כבד נגרם לדירה.

מכבאות והצלה נמסר לחי פה:

בשעות הבוקר המוקדמות התקבלה הודעה במוקד 102 של מחוז חוף על עשן שחור כבד הבוקע מדירת מגורים בקומה השלישית מתוך 4 ברחוב שדרות צה”ל שבקרית ים.

לוחמי האש מתחנת קריות בפיקודו של רב רשף רמי מרום הגיעו למקום ואחרי מספר סריקות לאחר לכודים שבהן מצאו נפגעים, כיבו הלוחמים את האש העזה שהשתוללה בדירה ושחררו את העשן השחור והסמיך ששרר בבניין.

לא נרשמו נפגעים באירוע אך נזק כבד נגרם במקום. חוקר דליקות של כבאות והצלה מחוז חוף קבע כי ישנו חשד סביר שהשריפה החלה בגלל כשל חשמלי במזגן.

לוחמי האש שבים ומזכירים כי השימוש המוגבר בזמננו במכשירי חשמל מגביר את הסכנה לשריפות בבתים וממליצים להתקין גלאי עשן אשר מתריע על השריפה עוד בתחילתה ויכול למנוע נזק כבד כמו במקרה הזה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

    מדובר בשריפה בדירה שמקורה (לכאורה לפי הכתבה), בכשל חשמלי במזגן, מניסיוני מדובר בתקלה בכרטיס בלוח הפיקוד של המזגן, כלומר קיימת אפשרות לכאורית לתביעה נגד יצרן המזגן אם מדובר בכשל בהתקנה של חיווט אזי קיימת תביעה לכאורית נגד המתקין, הכותב הנו מומחה שעוסק בתחום נזקי דליקה מזה למעלה מ 35 שנים כחוקר פרטי, יו”ר אגודת חוקרי הדליקות בישראל היועץ המשפטי של אגודת המיגון מפני אש בישראל, כעורך דין בתחום הנזיקין ונזקי אש בפרט כמרצה במכללה למדעי האש,
    יחד עם האמור לעיל אני חוזר על כל מאמרי הקודמים לפיו בכל בית חייב להיות מערכת גילוי אש ועשן ואחת לשנה לערוך בדיקת טרמית ללוח החשמל הדירתי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו