כבוד לקריית אתא: דביר ברח”ד זכה בתואר סגן חתן התנ”ך העולמי

דביר ברח”ד, בן 16, תלמיד “הישיבה התיכונית” בקרית אתא, זכה הבוקר (חמישי, 15.4) בתואר של סגן חתן התנ”ך העולמי לנוער יהודי בחידון התנ”ך המסורתי שנערך בתיאטרון ירושלים. בתואר חתן התנ”ך העולמי זכה גלעד אברהמוף מישיבת “בני עקיבא” בנתניה.

בנימין נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
בנימין נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ)

לאחר שנת הקורונה הקשה והלא פשוטה שעברה על כולנו, החליטו במשרד החינוך להמשיך השנה את המסורת של חידון התנ”ך העולמי, גם השנה החידון חזר אך התקיים עם קהל מצומצם ביותר. את החידון הנחה כמידי שנה וכמיטב המסורת הד”ר אבשלום קור. חידון התנ”ך המסורתי התקיים באולם תיאטרון ירושלים והיה במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך, יואב גלנט יו”ר הכנסת חבר הכנסת יריב לוין ומנכ”ל משרד החינוך עמית אדרי.

דביר ברח"ד זכה בתואר סגן חתן התנ"ך העולמי (צילום: איציק בלניצקי)
דביר ברח”ד זכה בתואר סגן חתן התנ”ך העולמי (צילום: איציק בלניצקי)

חידון התנ”ך העולמי לנוער המתקיים ביום העצמאות בירושלים הוא השלב האחרון של חידון התנ”ך, בו משתתפים 16 מתמודדים מכל העולם שצברו את הניקוד הגבוה ביותר בחידון מוקדם שנערך בכתב מספר ימים לפני יום העצמאות. חידון זה הוא שלב סופי של תהליך ארוך בו משתתפים אלפי נערים יהודים ברחבי העולם. השנה עקב המשבר נגיף הקורנה שלצערו, עדיין נמצא בעיצומו בעולם המתמודדים שאינם מישראל, התייצבו כל אחד בשגרירות ישראל בארץ מגוריו, ומשם השיבו על השאלות באמצעות לוויין, כשמנד ארבעת המתמודדים מישראל ישבו על הבמה רחוקים זה מזה.

דביר ברח"ד זכה בתואר סגן חתן התנ"ך העולמי (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
דביר ברח”ד זכה בתואר סגן חתן התנ”ך העולמי (צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אזרח אמר/ה

    תפסיקו לקחת קרדיטים של אחרים. לא הכבוד הוא לא של קרית אתא או מועצה עלומה זו אחרת או של מדינת ישראל. הכבוד כולו שייך לבחור ותפסיקו לגנוב תהילה לעצמכם כאילו עדיתם משהו כדי שהוא יצליח. כל המאמץ הוא שלו ושלו בלבד.

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    ברכות לסגן חתן התנ”ך העולמי תושב קריית אתא ,אשר הביא כבוד לכל תושבי קריית אתא. שבת שלום.

הגיבו כאן לכתבה