שאול פרחי ז״ל • טקס חנוכת פינת ישיבה בגן שמואל, לזכרו של שאול פרחי ז"ל, הנפטר הראשון מקורונה בחיפה | צפו

טקס חנוכת פינת ישיבה בגן שמואל לזכרו של שאול פרחי ז"ל הנפטר הראשון מקורונה בחיפה

עשרות אנשים הגיעו ביום שישי בצהריים לגן שמואל בחיפה, לציון שנה למותו של הנפטר ה-49 מקורונה בארץ והראשון שנפטר מהמגפה בחיפה. הנוכחים התכנסו סביב פינת ההנצחה לזכרו ושוחחו על אישיותו המיוחדת.

שאול פרחי נפטר בבית החולים רמב"ם בחיפה, ב-27/3/21, בן 73 היה במותו.

שאול פרחי ז"ל הנפטר הראשון מקורונה בחיפה (צילום: פיקי ברק פלקסר)
שאול פרחי ז"ל הנפטר הראשון מקורונה בחיפה (צילום: פיקי ברק פלקסר)

פיקי ברק פלקסר, בת זוגו של שאול ז"ל בחרה להקים לזכרו את פינת הישיבה בגן שמואל הכהן שעל הכרמל, שכל כך אהב לשהות בו איתה, עם חברים, ילדים ונכדים. פיקי חיפשה מקום שקט ואינטימי בגן, כזה שעדיין אינו מטופח, והפכה אותו לפינת חמד, מקום שיהיה לכולם כיף לשבת, להיזכר ולדבר על שאול.

פינת הישיבה בגן שמואל • טקס חנוכת פינת ישיבה בגן שמואל לזכרו של שאול פרחי ז"ל הנפטר הראשון מקורונה בחיפה (צילום: אקי פלקסר)
פינת הישיבה בגן שמואל • טקס חנוכת פינת ישיבה בגן שמואל לזכרו של שאול פרחי ז"ל הנפטר הראשון מקורונה בחיפה (צילום: אקי פלקסר)

פיקי מספרת על שאול, שהיה איש מיוחד עם לב גדול מאוד. אהב בעיקר אנשים, וגם אהב מאוד את הארץ, הרבה לטייל ברחבי ישראל וגם בחו"ל.

פיקי בגן שמואל ביום האזכרה


הטיול בטנריף

שאול נדבק בקורונה בעת בילוי משותף עם פיקי בטנריף, במהלך חודש פברואר, כאשר המגיפה רק החלה להתפשט בעולם ואנשים עדיין לא היו מודעים לסכנה. פיקי נדבקה מאוחר יותר, משאול, כאשר חזרו לארץ ושהו יחד בבידוד.

על הטיול בטנריף מספרת פיקי: "אני הקפדתי כל הטיסות, כל הנסיעות וכל ההתקהלויות להיות עם מסכה ודי מוגנת ושאול לא רצה".

פיקי מספרת על הימים בטנריף עם שאול פרחי ז"ל (צילום: עדנה רדליך)


על החזרה לארץ סיפרה לי פיקי: "הגענו ביום חמישי בלילה, בבוקר הוא התחיל להקיא ואני אומרת לו: 'שאול אני מזמינה רופא, אז הוא אומר לי, אני בסדר, תזמיני לך אם את רוצה'".

הימים בבידוד:

תשעה ימים לאחר ששאול נמצא חיובי לקורונה ואושפז במח קורונה ברמב"ם, גם פיקי נמצאה חיובית ואושפזה באותה מחלקה, כאשר רק הקיר מפריד בין הנשים לגברים. פיקי מספרת שעוד טרם אושפזה הייתה מתקשרת למחלקה כמה פעמים ביום, לשאול לשלומו. "אני מכריחה את כל המחלקה להעיר אותו אם הוא לא עונה לי בטלפון. הטרדתי את כל המחלקה, הם הכירו אותי הרבה לפני שהגעתי לשם".

פיקי מספרת על שאול בבית החולים

ביום בו מצבו של שאול החמיר בבית החולים, הוא שוחח בטלפון עם חברו דב ויינשטין, ונשמע בשפתו המליצית האופיינית לו כל כך, מפציר בצוות הטיפול לשחררו הביתה.
אנו חושפים כאן לראשונה את קטע ההקלטה הנדיר הזה.

"שיחת הטלפון האחרונה לפני ששאול הורדם"

במהלך הטקס הזכירה פיקי במיוחד גם את אהבתו של שאול למקצוע ההוראה, וסיפרה על שאול המורה לחשמל ואלקטרוניקה. לדבריה של פיקי, הצטרפו גם המורה רונית נגאוקר, שעבדה עם שאול בתיכון רודמן ואילן גל שהיה מנהלו ברשת עתיד.

פיקי מספרת על שאול פרחי ז"ל, המורה


רונית נגאוקר מספרת על שאול פרחי ז"ל


אילן גל מספר על שאול פרחי ז"ל

3 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יהי זכרו ברוך. שבוע טוב

 2. אבנר אמר/ה

  כמה שהחיים קצרים
  שנשמתו יצרור בצרור החיים

 3. ריטה אמר/ה

  יהיה זכרו ברוך לעד,אמן

לא ניתן להגיב