הדברה לכל סוגי המזיקים

הדברה (צילום: ליעד מרום)

הדברה היא שירות המוצע הן לצורך הרחקה של מזיקים מסוגים שונים והן לצורך קטילת המזיקים הללו. בעבר הלא רחוק, הדברה הייתה מתבססת בעיקר על חומרים כימיים אשר היו קוטלים לחלוטין את המזיקים באמצעות פגיעה במערכות הגוף שלהם, אך עם השנים הטכנולוגיות של ההדברה התפתחו וכיום ניתן להרחיק חרקים שונים מבלי לקטול אותם ועם פחות הפרעה לסביבה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שלא כל סוגי ההדברה יתאימו לכל סוגי של מזיקים ועל כן, יש צורך להתאים את ההדברה לכל סוג של מזיקים. גם הכמות של המזיקים ואופי מקומות המסתור שלהם הם דברים שעשויים להשפיע על סוג ההדברה שצריכה להיבחר. בכדי להיפטר ממזיקים שונים בצורה היעילה ביותר, כדאי מאוד לבחור חברת הדברה מקצועית ואמינה אשר תסייע לכם לבחור את סוג ההדברה המתאים ביותר לסוג החרקים או המזיקים שיש בביתכם.

איזה סוגי הדברות ניתן למצוא כיום?

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של הדברות בהתאם לסוגים שונים של מזיקים שונים. בישראל ישנם לא מעט מזיקים מסוגים שונים. לצפייה במזיקים הנפוצים בישראל

הדברה כימית שידועה כהדברה היעילה ביותר כיום. הדברה זאת מבוססת על חומרים כימיים אשר פוגעים במערכת העצבים או הדם של המזיקים והורגים אותם תוך פרק זמן קצר. יש סוגי הדברות שונים בתחום ההדברה כימית שנבדלים אלה מאלה בעיקר בדרך פיזור החומר. את החומרים ניתן לפזר באמצעות ריסוס, פיזור גרגירים, פיזור אבקה ועוד. חשוב מאוד להבין כי הדברה כימית חייבת להתבצע במינונים מסומים אחרת היא מסכנת את הדיירים או את חיות המחמד שיש להם. כמו כן, כל הדברה חייבת להתבצע על ידי מדביר מוסמך ומקצועי. שימוש נכון בהדברה כימית ואוורור טוב של הבית מאפשרים את קטילת המזיקים ללא סיכון מיותר.

הדברה נוספת היא הדברה ביולוגית. מדובר על הדברה שמתבססת בעצם על בעלי חיים שאוכלים מזיקים או הורגים אותם בדרכים אחרות. הדברה מעין זאת מתאימה בעיקר לצורך גידול צמחים ללא מזיקים. כך לדוגמא: יש חיפושיות שאוכלות כינמות בקצב מהיר וניתן להשתמש בהן.

הדברה נוספת היא הדברה ירוקה. על אף שבעבר היו בוחרים בעיקר בהדברה כימית אשר מזיקה באופן יחסי לסביבה, כיום המודעות לנושא הסביבתי עלתה מאוד ועל כן, ישנם לא מעט אמצעי הדברה שפותחו והם מזיקים במידה פחותה לסביבה ולעיתים אף לא מזיקים כלל. הדברה ירוקה מבוססת על שימוש בחומרים טבעיים שהן הורמונים שמשפיעים על מיקום המזיקים במרחב. ההדברה הירוקה פחות יעילה מההדברה הכימית אך היא יכולה להיות טובה במקומות בהם כמות המזיקים היא רגילה ולא גדולה באופן משמעותי.

הדברה נוספת היא הדברה אולטראסונית. מדובר על הדברה הרלוונטית עבור בעלי חיים כגון: עטלפים, יונים, יתושים ועוד, אשר נרתעים למשמע קולות בתדר גבוה. הקולות הללו מפריעים לבעלי החיים לנווט במרחב וגורמים להם לאי נוחות רבה ועל כן, בכל מקום שבו הם ישמו את הקולות הללו הם יתרחקו ממנו וכך יהיו במקום הרבה פחות מזיקים מהסוג המדובר.

הדברה (צילום: ליעד מרום)
הדברה (צילום: ליעד מרום)

כיצד תבחרו את ההדברה הנכונה?

אם אתם תוהים איזה סוג הדברה כדאי לכם לבחור, חשוב מאוד שתתייעצו עם מומחים בתחום. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית ואמינה המציעה שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים ויכולה להמליץ לכם על סוג ההדברה המתאים ביותר לכל חרק או מזיק. המטרה היא בסופו של דבר היא לסייע לכם להיפטר לחלוטין מהחרקים או המזיקים שבביתכם או בכל מקום אחר שבו הם מופיעים ועל כן, אין ספק שחשוב להתאים את סוג ההדברה לכל חרק או מזיק.

פסט קונטרול היא הבחירה הטובה ביותר עבור שירותי הדברה מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר.

הגיבו כאן לכתבה