איך תבחרו מדביר מקצועי שיעשה עבודה איכותית ולא יסכן אתכם?

הדברה (תמונה: canva)

איך תדעו שבחרתם מדביר מקצועי? • התשובות כאן

עונת הקיץ מביאה עימה לא מעט חרקים, נמלים, ג’וקים ועוד מגוון מזיקים אחרים. שירותי הדברה הם שירותים פופולאריים ונחוצים מאוד בעונת הקיץ, אך יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שיש לא מעט מדבירים “חאפרים” אשר מציעים את שירותיהם, כאשר לא מעט מהם אינם מספיק מקצועיים ומנוסים בתחום. על כן, אם אתם זקוקים לשירותי הדברה, חשוב מאוד שתבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ההדברה. עליכם לבדוק מראש איזה אנשי מקצוע מספקים את שירותי ההדברה המקצועיים והאמינים ביותר, אשר ניתן לסמוך עליהם.

איך מזהים מדבירים חאפרים?

מדביר מוסמך הוא מדביר שידע באיזה חומר להשתמש עבור כל סוג של חרק וכן, הוא יודע מה המינון הנכון של חומר ההדברה המדולל במים שיש צורך להשתמש בו, בכל סוג של הדברה.

מדבירים חאפרים הם מדבירים שעלולים להשתמש בחומר לא מתאים, או במינון שגוי של החומר. למדבירים כאלה יש נטייה להשתמש בריכוז גבוה של חומר הדברה “ליתר ביטחון”, דבר שיכול לסכן את הבריאות שלכם ולא פעם את החיים שלכם.

מדבירים חאפרים לרוב לא מתעדכנים בהכשרות של המשרד להגנת הסביבה ולכן אינם יודעים באילו חומרי הדברה מותר להשתמש כיום ובאילו חומרי הדברה אסור להשתמש. מדביר לא מקצועי לא מכיר את הוראות הבטיחות הנוגעות להדברה, וגם אם הוא מכיר את הוראות הבטיחות, הוא לא תמיד מקפיד עליהן ובכך עלול לגרום נזק לדיירי הבית.

מהם הסיכונים בחומרי הדברה?

חשוב להבין כי חומרי הדברה אמנם יעילים מאוד כנגד חרקים או מזיקים שונים, אך לא פעם הם יכולים לסכן גם את דיירי הבית, אם משתמשים בהם במינון גבוה מאוד. כך לדוגמה, חומרי ההדברה שמשתמשים בהם כנגד ג’וקים הם חומרים שקרויים רעל עצבים, על אף שהם בעלי רעילות נמוכה יחסית לבני אדם, יש צורך לשהות מחוץ לבית לפחות שעתיים, שכן לא מומלץ לבוא במגע כלשהו עם חומרי ההדברה הללו. בנוסף, כדי להימנע ממגע עם החומר, יש לנקות במים ובסבון, פרק זמן מסוים לאחר שהתבצעה ההדברה, את כל המקומות שבהם התבצע הריסוס. מכיוון שחומרי הדברה עלולים להיות מסוכנים, יש לבחור במדביר שיודע היטב את ההנחיות הרלוונטיות לגבי זמן שהייה מחוץ לבית ועוד, על מנת שיסביר לדיירי הבית את כל מה שעליהם לעשות טרם ההדברה ואחריה, על מנת שלא להסתכן באופן כלשהו.

הדברה (תמונה: canva)
הדברה (תמונה: canva)

רישיון מדביר – במה מדובר?

כדי לקבל רישיון מדביר, בעל המקצוע נדרש להציע תעודת יושר, לעבור קורס מקיף של חודשיים, שבמהלכם ילמד באופן אינטנסיבי אודות התחום. מדביר “חאפר” הוא מדביר שעלול לעבוד ללא רישיון, או אדם שיציג בפניכם רישיון על שם מישהו אחר.

לכן, בטרם אתם בוחרים מדביר, עליכם לוודא כי למדביר יש רישיון מדביר בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה, ולוודא שהרישיון אכן רשום על שמו.

אחריות על הדברה

על אף שלא על כל הדברה ניתן לתת אחריות, ישנן הדברות שונות שניתן לתת עליהן אחריות ולכן, חשוב מאוד לברר על איזה סוג של הדברה כן צריך לתת אחריות ומהו פרק הזמן שבו נותנים אחריות על כל הדברה. מדביר חאפר, לרוב לא ייתן לכם אחריות על ההדברה ולא פעם, בשל העובדה שהוא ביצע הדברה לא מספיק מקצועית, התוצאות שלה גם לא יהיו טובות, אך לא יהיה לכם למי לפנות, שכן מראש הוא לא מציע אחריות על ההדברה שלו. אם כן, חשוב מאוד שתבחרו במדביר שמציע אחריות על ההדברה שלו, לפרק הזמן הרלוונטי.

הגיבו כאן לכתבה