מפגש מרגש בין אריה המאושפז במחלקה פנימית ברמב״ם וצ’לסי, כלבתו האהובה | צפו

“תחושת השמחה מחזקת את המטופל ומסייעת להחלמתו”

אריה (72) מקרית אתא מאושפז מזה כשלושה שבועות במחלקת פנימית ד’ בקריה הרפואית רמב”ם. אריה, אלמן המתגורר עם שלושת ילדיו שלא משים ממיטתו בבית החולים, מגדל שלושה כלבים העונים לשם “צ’לסי”, “חבר” ו”שלקה”, אותם לא ראה כבר שלושה שבועות, מה שעורר בו געגועים עזים.
תחושת השמחה המתלווה למפגש עם בעל החיים האהוב, מסייעת להחלמת המטופל. לכן, צוות רמב”ם נרתם למשימה והפגיש את אריה עם כלבתו האהובה, צ’לסי, באוויר הפתוח.

צפו במפגש המרגש בין אריה לצ’לסי


“אדם המגדל כלב כחיית מחמד בבית, מגדל אותו בסביבתו הטבעית כבן משפחה לכל דבר ועניין”, מציינת אינסה שיטיק, אחות אחראית במחלקה בה מאושפז אריה. “כבר שלושה שבועות שנבצר ממנו לראות את שלושת הכלבים שאותם הוא כה אוהב. בהתייעצות עם ילדיו, הוחלט לנסות להפגיש את אריה עם אחד הכלבים שלו בניסיון לשפר את מצבו הבריאותי”.
בתיאום עם בני המשפחה, באישור אחות כללית, ועובדת סוציאלית, הוחלט להפגיש בין אריה לאחד מהכלבים שלו. כולם מיד נרתמו למבצע ואמש התקיים המפגש המרגש בין צ’לסי, כלבתו האהובה והבוגרת, לבין אריה.

נפגשו באוויר הפתוח

המפגש בין השניים התאפשר רק לאחר שהצוות השתכנע כי המפגש לא יסכן את אריה בשום אופן, לא בריאותית ולא פיסית. אריה וצ’לסי נפגשו באוויר הפתוח, ברחבת הכניסה לבית החולים, כשהוא במיטתו, מלווה עם אחות לכל אורך
המפגש, לצד שניים משלושת ילדיו, ומחסום הושם לפיה של צ’לסי.

מפגש מרגש בין אריה המאושפז במחלקה פנימית ברמב״ם וצ'לסי, כלבתו (צילום: דוברות רמב"ם)
מפגש מרגש בין אריה המאושפז במחלקה פנימית ברמב״ם וצ’לסי, כלבתו (צילום: דוברות רמב”ם)

המפגש מאפשר למטופל להרגיש אהוב

“חשוב להבין שאדם המאושפז כל כך הרבה זמן, למעשה מדחיק רגשות שהיו באים לידי ביטוי בסביבתו הטבעית. המפגש עם בעל החיים מאפשר למטופל להרגיש אהוב, מסייע לו להציף חזרה “לפני השטח” רגשות מודחקים, מעודד אצלו קבלת אחריות ומעלה את הערך העצמי שנשחק, וכתוצאה מכך גם את הערך העצמי.” מציינת אינסה ומוסיפה לסיום: “תחושת השמחה מסייעת להפרשת אנדורפינים, המחזקים את מערכת החיסון הטבעית ומסייעים למטופל להחלים”.הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אביבה אראל אמר/ה

    כל הכבוד למערך ביחל רמבם על היחס הרחום והמתחשב בחולים,זה לא דבר מובן מאליו, יישר כוח🥰

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו