קריית ביאליק | ממשיכים לטפח את טיילת שמעון פרס – הגדורה

טיילת שמעון פרס - הגדורה, קריית ביאליק (הדמיה: ליגמ פרויקטים סביבתיים בע"מ)

אושרו העבודות לסלילת מקטע אחרון בטיילת שמעון פרס – נחל הגדורה

מאז הקמתה, הפכה טיילת ‘שמעון פרס’ (נחל הגדורה), למקום האהוב ביותר על תושבי קריית ביאליק, ומהווה מקום משיכה למאות מטיילים, רוכבי אופניים והעוסקים בספורט.

עיריית קריית ביאליק ממשיכה במלוא המרץ לשלב ג’ והסופי של הפרויקט, מרחוב העמקים בשכונת ביאליק דרום ועד אורט קריית ביאליק.

במקטע זה תוארך הטיילת בכ- 550 מ’ ותכלול פינות מרגוע, כאשר מקומות הישיבה ישולבו עם שבילי הליכה וריצה ושבילי האופניים. גשר חדש שרוחבו כ- 4.5 מ’ יחצה את נחל גדורה ויאפשר מעבר לגדה השנייה של הנחל. שביל בטון משולב להולכי רגל ורוכבי אופניים יונח כמצע, ישמרו עצי אקליפטוס הקיימים ותתבצע שתילת צמחייה על גדות הנחל.

טיילת שמעון פרס - הגדורה, קריית ביאליק (הדמיה: ליגמ פרויקטים סביבתיים בע"מ)
טיילת שמעון פרס – הגדורה, קריית ביאליק (הדמיה: ליגמ פרויקטים סביבתיים בע”מ)

תוקם רחבת ישיבה על שפת הנחל תחת צל האקליפטוסים. ריהוט נוי נוח ומזמין יפוזר לאורך השביל. גרנוליט צבעוני יותקן ברחבות המרגוע וכן יוקמו טרסות  לישיבה. תאורת לדים גבוה ונמוכה תותקן לאורך הטיילת, כך שהעצמים לא יסתירו את האור. באזור רחבות הישיבה יותקנו אלמנטי תאורה לשטיפה נעימה של האור. בין הצמחייה שתושתל יהיו ורד צידוני, תות לבן, פיקוס התאנה, ערבה מחודדת, לפופית החיצים, ושיח אברהם מצוי המתאימים לאזור.

כמיליון שקל יושקעו במערכת שאיבה לסחרור מים אשר תשמור על גובה המים בנחל באופן קבוע. בימי הגשמים הכבדים בתקופת החורף תדאג המערכת לנקז את המים בכדי למנוע מהם לעלות על גדותיו. העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת בכ- 4 מיליון שקלים, כאשר במימון הטיילת השתתפו עיריית קריית ביאליק, משרד התחבורה, משרד החקלאות ופיתוח הכפר והקרן לשמירת שטחים פתוחים.

אלי דוקורסקי - ראש עיריית קריית ביאליק (צילום: אלבום אישי)
אלי דוקורסקי – ראש עיריית קריית ביאליק (צילום: אלבום אישי)

אלי דוקורסקי ראש העיר:

טיילת שמעון פרס היא סיפור הצלחה מדהים מיום הקמתה. עבורי זוהי הנאה מושלמת לפגוש מידי יום מאות צועדים ורוכבי האופניים שלאחר סיום שלב ג’ של הפרויקט יוכלו לחצות את העיר לאורכה.

הגיבו כאן לכתבה