בת ה-3 חולת הלוקמיה זכתה לחגוג עם המשפחה ברית מילה לאחיה | לא נותרה עין יבשה • צפו

ברית מילה לאח הקטן במחלקת המטו-אונקולוגיה (צילום: דוברות רמב"ם)

ברית המילה של אחיה של הפעוטה בת ה- 3 המתמודדת עם לוקמיה, נערך במחלקה רמב”ם

צוות מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים ברמב”ם חגג אתמול ברית לאחיה של ש’ בת ה-3, המטופלת במחלקה ומתמודדת עם לוקמיה. ההורים, שלא משו ממיטתה כבר שלושה חודשים, קיבלו את ההחלטה: “הצוות הפך למשפחה ולכן נחגוג את הברית לתינוק החדש יחד עם הצוות”.

ש’, בת ה-3 בסך הכל, אובחנה כחולת לוקמיה לפני שלושה חודשים והחלה בקבלת טיפול במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים שבבית החולים ע”ש רות רפפורט בלב הקריה הרפואית רמב”ם. מצבה הרפואי המורכב של ש’ הפעוטה תפס את הוריה כשהם מצפים לילד, כאשר האם בחודש השישי להריונה. לאור מורכבות הטיפול, ההורים קיבלו החלטה לא לזוז ממיטתה של ילדתם, ולמעשה, מאז אשפוזה של ש’, הם מתגוררים אתה במחלקה. לפני כשבוע האם ילדה במזל טוב תינוק בריא ובמועד המתוכנן.

ההורים הנרגשים מצאו את עצמם בדילמה כיצד לקיים את טקס ברית המילה לילוד ולדאוג לכך שגם אחותו המאושפזת תהיה נוכחת. המשפחה פנתה לצוות המחלקה בראשות ד”ר שיפרה אש, יחד עם סגניתה ד”ר נירה ארד-כהן, מנהלת שירות לוקמיה בילדים וגב’ רות אופיר-בלמס, האחות האחראית, לקיים את הברית במחלקה בנוכחות המשפחה הקרובה. הצוות התגייס מיד למשימה להפיק את הברית בפטיו של המחלקה.

ברית מילה לאח הקטן במחלקת המטו-אונקולוגיה (צילום: דוברות רמב"ם)
ברית מילה לאח הקטן במחלקת המטו-אונקולוגיה (צילום: דוברות רמב”ם)

הפטיו קושט ועוצב בבלונים צבעוניים בסיוע עמותת “לב – להילחם ביחד”, עמותה שהוקמה על-ידי הורים לילדים שילדיהם טופלו בעבר במחלקה, הצוות ארגן מוזיקה, שקיות שי מלאות בבונבוניירות, “מיני בשמים” עליהם מברכים בעת בכי התינוק בברית. כדי להשלים להורים את החוויה המרגשת, צוות המחלקה פנה לירדנה שושן, בעלת צימרים “אצל ירדנה” מהישוב ספסופה, אשר תרמה להורים שני לילות מפנקים במתחם הצימרים שלה. כל הצוות המטפל ומשפחות הילדים במחלקה נכחו באירוע המרגש, שלא השאיר אף עין יבשה.

הגיבו כאן לכתבה