מהפכה לחיזוק עסקים מקומיים בחיפה | צפו

החברה הכלכלית ועיריית חיפה בשיתוף פעולה עם ישרכארט ו- EASY בפרוייקט עידוד תושבי חיפה לרכוש מעסקים קטנים בעיר

לקראת מהפכה חיפאית לחיזוק העסקים הקטנים בימי שגרה בכלל ועם חזרתם מתקופת משבר הקורונה בפרט: חלוצה בארץ, יוזמת עיריית חיפה, באמצעות "מינהלת 2030" ובשיתוף "החברה הכלכלית לחיפה", חברת האשראי "ישראכרט" ואפליקציית "איזי" מנגנון החזר כספי ("Cash-Back"), לעידוד תושבים לרכישה בעסקים קטנים בעיר.

אור שחף, החברה הכלכלית, על המיזם חדש | צפו

במסגרת המדיניות שקבעה עיריית חיפה, לסייע לעסקים מקומיים ובמיוחד לעסקים אשר חוו פגיעה בפעילותם הכלכלית בעקבות משבר הקורונה, יוצא בימים אלה לדרך מהלך חלוצי של "מינהלת 2030" של עיריית חיפה, שיבוצע על-ידי "החברה הכלכלית חיפה", ובשיתוף חברת האשראי "ישראכרט" ואפליקציית "איזי", אשר נועד לסייע לעסקים הקטנים הפועלים בעיר להרחיב את פעילותם העסקית, על-ידי עידוד התושבים לחזור לקנות בעסקים המקומיים ובכך להניע את כלכלת העיר מחדש.

עינת קליש רותם | צפו

מקבלים כסף בחזרה

המיזם החדש, הנקרא בשם "חיפה קאשבק" (“Haifa Cash-Back”), ("מזומן בחזרה"), ינוהל על-ידי "החברה הכלכלית חיפה". המיזם יאפשר לבצע רכישות, בעסקים המשתתפים בפרויקט, באופן מצטבר, כך שעל כל רכישה בסכום כולל של 1,000 ₪, באמצעות כרטיס אשראי מקבוצת "ישראכרט", יזכה הרוכש לקבלת החזר כספי של 50 שקלים. לצורך מימון ההחזרים הכספיים הקימה "החברה הכלכלית חיפה" קרן ייעודית, בתמיכת ראש עיריית חיפה, במסגרת של 10 מיליון שקלים, לתקופה של שלוש שנים, אשר תתמוך ותלווה את הפרויקט.

את העסקים, אשר ייכללו וייקחו חלק במיזם "חיפה קאשבק", ניתן יהיה לאתר באמצעות אתר ואפליקציית "איזי", אשר בנוסף יאפשרו גם קבלת מידע אודות דרכי ההגעה לבית העסק וכן מידע כללי אודותיו.

אופיר יוסף, מנכ"ל איזי | צפו

"קול קורא" לעסקים

בימים הקרובים תפרסם העירייה "קול קורא", אשר במסגרתו יוזמנו בעלי עסקים חיפאיים להירשם למיזם, בהתאם לעמידתם בקריטריונים שנקבעו – עסקים חיפאיים קטנים (שמחזור פעילותם השנתי אינו עולה על 200 מיליון ₪ בשנה), העוסקים בענף המסחר או הקמעונאות ואשר נאלצו להפסיק את פעילותם באופן זמני בתקופת הסגרים.

בתחילה, יחל המיזם החדש בתקופת ניסיון (פיילוט) שתימשך כחצי שנה, ובתום תקופה זו יבוצע ניתוח נתונים לצורך למידת מאפייני פעילותה הכלכלית של העיר. במהלך תקופה זו יינתן ההחזר הכספי באופן חד-פעמי.

בעיר חיפה פועלים כ- 12,000 עסקים, מתוכם כ- 8,000 עסקים זעירים וקטנים. נפח הפעילות בשנת 2020-2021 בתקופת הקורונה הביא לסגירתם החלקית או המלאה של עסקים רבים, אשר נפגעו בשיעור של כ- 30% מנפח פעילותם בעקבות 150 ימי הסגר שהוטלו על המשק.

היום, כאמור, (15/3/21), נפגשו ראש העירייה ד"ר עינת קליש רותם, יו"ר החברה הכלכלית וסגן ראש העיר דוד עציוני, ראש מנהלת "2030", עו"ד ענבל ריבלין, מנכ"ל קבוצת ישראכרט, ד"ר רון וקסלר, ומנכ"ל 'איזי', יליד רמות ספיר, אופיר יוסף.

אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

אור שחף, מנכ״ל החברה הכלכלית לחיפה:

שנת משבר הקורונה הציבה בפנינו לא מעט אתגרים, ומתחילת התקופה, פעלנו בחברה הכלכלית על מנת למצוא פתרונות ומענה לקשיים שניצבו בפרט בפני העסקים החיפאים ובכלל עבור תושבי העיר. חיפה cashback הינה תכנית חדשנית, ראשונה מסוגה בישראל, הפועלת בכדי להניע חזרה את הפעילות הכלכלית והתנועה אל העסקים תוך כדי תמיכה מעגלית בתושבי חיפה ובכלכלה החיפאית.
עו"ד דוד עציוני
עו"ד דוד עציוני

יו״ר "החברה הכלכלית לחיפה" וסגן ראש העיר חיפה, עו״ד דוד עציוני:

לא רק שקנייה של חיפאים מעסקים חיפאיים היא הדבר הערכי והנכון לעשות, כעת זה גם בהחלט הדבר המשתלם ביותר. "החברה הכלכלית", שבימי שגרה אמונה על בניית אופק כלכלי ארוך טווח לחיפה, לקחה על עצמה להניע מחדש, לצד "מינהלת 2030", את הכלכלה, באמצעות שורת פעילויות לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים, והשבת מובטלים למעגל התעסוקה. פעילות זו מצטרפת לקידום הצעירים בעיר, המהווים נדבך אסטרטגי לביצור כוחה הכלכלי של חיפה.
ראש העיר עינת קליש ורון וקסלר (צילום: ראובן כהן עיריית חיפה)

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם:

עיריית חיפה היא הרשות הראשונה בארץ, שתעודד תושבים באופן אקטיבי לרכוש בעסקים מקומיים באמצעות יצירת מנגנון להחזר כספי. מיזם ה"קאשבק", אותו יזמנו, נועד לסייע לבעלי העסקים בכלל, ולאלו אשר חוו פגיעה קשה כתוצאה ממשבר הקורונה בפרט, לשוב למסלול פעילותם העסקית והוא מצטרף לשאר האמצעים, בהם נקטה העירייה להשגת מטרה זו, דוגמת הפורטל המקוון אותו הקמנו, המאפשר לבעלי העסקים לקבל את כל המידע הדרוש להם למיצוי זכויותיהם וכן לפטור מתשלום הארנונה למשך שלושה חודשים והסיוע בהוצאת היתרים זמניים, אותם הענקנו לבעלי העסקים המקומיים.
מיזם cash back (צילום: ראובן כהן עיריית חיפה)

ד״ר רון וקסלר מנכ״ל ישראכרט:

ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הגדולה והמובילה בישראל, גאה להיות שותפה של עיריית חיפה בהזנקת העסקים המקומיים חזרה לפעילות. אנו שמחים לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לצאת מהמשבר ע"י מוצרים דיגיטליים מתקדמים שמאפשרים למכור מרחוק, בקלות ובמידיות, ללא השקעה וללא צורך בידע מוקדם. אנו גאים להיות חברת כרטיסי האשראי הראשונה והיחידה שמרימה את הכפפה לטובת החזרת העסקים של חיפה לשגרה במהירות וביעילות.
מיזם cash back (צילום: ראובן כהן עיריית חיפה)

שני מלניק, מנהלת פיתוח עסקי באפליקציית "איזי":

אפליקציית "איזי", המרכזת את כלל העסקים בישראל ופוגשת מעל 10 מיליון חיפושים בחודש, מברכת את עיריית חיפה וגאה להיות שותפה למיזם, שנועד לעודד צרכנות מקומית ולסייע לעסקים קטנים בעיר. במיוחד בתקופה בה אנו נמצאים, בה עסקים חווים טלטלות וקשיים עצומים, אפליקציית "איזי" שמה לנגד עיניה את העזרה לעסקים הקטנים כנדבך משמעותי ועיקרי בפעילותה.
3 תגובות
 1. מקסים טקסטיל אמר/ה

  יפה. מקסים טקסטיל רחוב הרצל 43 חיפה. נוסד 1932 בחיפה. מברך ו עד את היוזמה. בדי אופנה אריגים לנשים ולגברים בדים לריפוד בדי ווילונות בדים לבית יבוא ממובילי היצרנים באירופה ישיר ל מקסים טקסטיל.

 2. אייל חיפה אמר/ה

  בבל"ת מוחלט
  ושוב כאילו אנחנו אנגליה, פרובינציה נחשלת שכמונו – המבצע באנגלית ולא בעברית.
  CASH BACK? ! ?? !!!
  כל כך קשה היה לכם למצוא שם למיזם הזה בעברית?
  משתלם מקומי?

 3. ריטה אמר/ה

  קליש כמה את מקבלת מהשרות הזה באחוזים

לא ניתן להגיב