הקשישה חששה מאשפוז – בכללית מצאו פתרון יצירתי

צוות מוקד הלילה של כללית שאבחן אצל מטופלת קשישה חיידק עמיד שמחייב טיפול בעירוי, יצר בעבורה פתרון יצירתי שחסך ממנה אישפוז בבית חולים, שהיה מסוכן בעבורה וממנו חששה ביותר.

למוקד הלילה של כללית בחיפה, הגיעה מטופלת בת 82 שסבלה מכאבי בטן תחתונה, מלווים בצריבה במתן שתן מזה כ-10 ימים. היא הופנתה לטיפולו של רופא המוקד, ד”ר דראושה חוסין, אשר מתמחה ברפואה דחופה בבי”ח כרמל.

מדיווח שלה ועיון בתיק הממוחשב של כללית, נמצא כי כבר קיבלה טיפול אנטיביוטי בכדורים, אך ללא הטבה. בבירור יסודי עלה שבדרכי השתן שלה התפתח חיידק עמיד לאנטיביוטיקה בטיפול פומי אשר רגיש רק לאנטיביוטיקה הניתנת בעירוי לווריד.

בהיותה מטופלת מבוגרת ועל כן עם סיכון גבוה להידבקות בחיידקים עמידים בבי”ח וכן בנגיף הקורונה, הצוות לא היה נלהב לאשפז אותה לשם מתן העירוי וגם היא עצמה הביעה חשש גדול וביקשה להימנע מהפניה למיון ואשפוז בבי”ח.

ד”ר נג’ואן כיאל, מנהל מוקד הלילה, שהוא גם מנהל השלוחה להמשך טיפול (היל”ט) של כללית בעכו, נרתם מיד להסדרת פתרון חלופי בעבורה. על אף שהיתה זו כבר שעת ערב מאוחרת, הוא פנה לד”ר מוסא זובידאת, המנהל המחוזי של היל”ט, שדאג מיד להסדיר למטופלת אשפוז בביתה. במוקד ניתן עירוי אנטיביוטיקה ראשוני והוכנה כניסה לווריד לעירויים הבאים. לשמחתה, שבה המטופלת לביתה וכבר למחרת בבוקר הגיע אליה צוות כללית והמשיך במתן הטיפול, כולל עירויי אנטיביוטיקה.

לאורך 5 ימי האשפוז נערכו ביקורי בית תכופים, לחולה, ולמשפחתה ניתנו פרטי התקשרות 24/7 עם צוות המשך טיפול של כללית, בכל עת שנדרשה עזרה או התייעצות.

לאחר שחלה הטבה משמעותית במצבה, סיכמה המטופלת את החוויה בהבעת הוקרה על השירות:

אני לא זוכרת שירות כה מקצועי, אדיב ואיכותי, כשכל הצוות נרתם ובשעות מאוחרות של הלילה לסיוע. זכיתי לטיפול מקצועי ולשירות טוב ביותר, כשאני מרגישה יותר בטוחה לקבל טיפול בבית, ללא חשש להדבקות, במיטתי הנוחה ובאווירה יותר חמה ונעימה, אך בו בזמן מלווה בצמידות ע”י צוות מקצועי ביותר.

ד”ר כיאל מציין שמקרה זה משקף את היתרון הגדול של המוקד הייחודי של כללית בחיפה שבו ניתן לתת שירות איכותי ברצף טיפולי, תוך גיוס כלל הפתרונות הטיפוליים שיש לכללית להציע בהתאם לנדרש, אם בבית החולים שלה ואם בקהילה, כמו באירוע זה

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. גיורא אמר/ה

  כיף לשמוע דברים כאלה זה עושה טוב על הלב במיוחד שיש לי אמא בת 97 וזה יכול לקרות לכל אחד שאפו!

 2. רחל אמר/ה

  כל הכבוד. טוב שהאפשרות קיימת ושלא נצטרך

 3. לילי טל אמר/ה

  תודה עמוקה לרופאים המטפלים.
  אין עליהם.❤❤❤
  יחס כזה לא מובן מאליו 👑👑👑
  תבוא הברכה והבריאות 👏👏❤
  עליהם ועל משפחותיהם.

 4. כרמל הכי טובים אמר/ה

  בית חולים כרמל הכי רציניים,בלי התעצלות וקמצנות בבדיקות,ממש עושים הכל ,וכל הבדיקות שצריך,בעיקר במיון !!!!
  הלואי שבית חולים רמבם- מיון ילמדו מהם לתת שירות וטיפול ולא להפוך את המיון לטראומה לחולים.
  הלואי שגם מכבי ינהגו כמו כללית בעיניין הזה.

 5. דבורה בלאו אמר/ה

  כל הכבוד , אוב שיש פתרונות חלופיים

 6. רחל אמר/ה

  כל הכבוד!מוקד מעולה🌹

 7. שמיל אמר/ה

  אני רוצה להודות לצוות הרופאים בבית חולים כרמל שטיפלו באמי ז”ל היא הם פשוט האריכו לה את חייה בחמש שנים פשוט כך עד לפטירתה הטיפול המסור של הצוות הרפואי במיון ובמחלקות הלב והפנימית לא אשכח אף.פעם של הרופאים והאחיות ברוך תהיו ותמשיכו להציל חיים

 8. עבודיאן אביאל אמר/ה

  הרופא מספר 1 עוד שעבדתי בכרמל הכרתי אותו כסטודנט סוף הדרך של רופא

 9. אור אמר/ה

  כל הכבודד

 10. רימה מור אמר/ה

  מרגש לשמוע כל הכבוד לכללית. זה לא מובן מאליו.פשוט היצילו את חייה מסבל.

הגיבו כאן לכתבה