ד”ר לילך צולר | מנצחת בגאון על מערך רפואי ענק | יום האישה בחיפה

ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, ומופקדת על השירות הרפואי של כ- 750 אלף איש במחוז הגדול בארץ של כללית

ד”ר צולר (47) נולדה בחיפה, גדלה והתחנכה בקריית חיים, נשואה לטל ואמא לנגה, יעל ויואב.
היא בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון שבחיפה, מומחית ברפואת עור ומין, ומומחית במינהל רפואי, בעלת תואר שני במינהל עסקים ובשנים האחרונות משמשת כמנהלת הרפואית של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, ומופקדת על השירות הרפואי של כ-750 אלף איש, במחוז הגדול בארץ של כללית.

תפקיד מאתגר ומרתק

“זהו עבורי אתגר גדול ותפקיד מרתק”, אומרת ד”ר צולר, “תחת ניהולי מעל 2500 רופאים, רופאות ואנשי מקצועות הבריאות. מדובר במערך רפואי ענק, עם מאות מרפאות בפריסה גיאוגרפית רחבה”.

תחת אחריותה פועלים שני מרכזים רפואיים גדולים – לין בחיפה וזבולון בקריות (של הכללית, כמובן), המספקים שירותי רפואה יועצת מתקדמים, פעילויות ובדיקות פולשניות ומגוון גדול של ניתוחים שנערכים בד”כ בבתי החולים.

במסגרת עבודתה שמה ד”ר צולר דגש על קידום איכות וזמינות שירותי הרפואה “אני שמחה על כך שהבאנו את המחוז למקום הראשון בכללית באיכות הרפואית, זה כבר שנתיים ברציפות”, היא אומרת.

סבתא היתה אחות בכללית

“סבתי שלומית היתה אחות בכללית בעכו, וכילדה ניהלתי איתה שיחות רבות על המשמעות של העיסוק ברפואה”, מספרת צולר. כבר בגיל 14 התגבשה אצלה ההחלטה שתהיה רופאה, השילוב של תחום מרתק אינטלקטואלית, יחד עם היכולת לעזור לאנשים במצוקתם, עם נתינה ושליחות, קסמו לה. “אני מאוד שמחה על הבחירה הזו”, היא מוסיפה בחיוך.

היא למדה רפואה במסגרת העתודה האקדמית של צה”ל, ולאורך שירותה ביצעה שורה של תפקידי ניהול, שהאחרון בהם היה כמפקדת מכלול רפואת מומחים במרפ”א צפון, המוכר כבי”ח 10. בתפקיד זה היתה אחראית על רופאים מומחים במגוון רחב של תחומים ואנשי מקצועות הבריאות וכן שירותי בית מרקחת, הדמיה, מעבדה ועוד. האתגר המרכזי שעמד לפניה, כך היא מספרת, היה שיפור השירות לחיילים והקשר עם הרופאים הגדודיים והחטיבתיים, להבטחת רציפות טיפולית לחיילים שמגיעים מהשטח. “ההתנסות וההישגים בתפקיד הזה, הם שעוררו בי את העניין והאהבה לתחום הניהול ברפואה”, היא מוסיפה.

עם שחרורה מצה”ל, חזרה לרמב”ם, כדי להתמחות ברפואת עור ומין. “מקצוע שאני מוצאת מרתק ומאתגר ומקפידה לעסוק בו קלינית במקביל לתפקידי הניהוליים”.

אתגרי מערכת הבריאות

ד”ר צולר מספרת כי מבחינתה, תפקידיה הניהוליים הם שליחות של ממש והיא גאה בזכות לעבוד יחד עם צוות איכותי ומגוון של רופאים, סיעוד, רוקחות, מנהל ומקצועות הבריאות לקידום ושיפור השירות הרפואי הציבורי. “מערכת הבריאות מתמודדת חדשות לבקרים עם אתגרים רבים ומגבלות תקציביות קשות, ורק המסירות, המקצועיות והנכונות להשתנות ולהתחדש ברמה האישית והארגונית, מאפשרים לשמר אותנו כנותני שירותי בריאות מובילים בארץ ובעולם, דבר שבולט במיוחד בהתמודדות המרשימה של מערכת הבריאות עם אתגרי הקורונה ועם מבצע החיסונים המורכב”, היא משתפת.

נקודת האיזון הפרטית

לשאלה אם כאישה, חשה קשיים מיוחדים במהלך הקריירה, אומרת צולר: “ניתן לשלב הורות וזוגיות עם קריירה תובענית, תחת ההכרה של כל התא המשפחתי בחשיבות ההגשמה העצמית והנכונות להתגמש ולהירתם בתקופות שונות, בהתאם לצרכים של כל אחד, כך יישמנו עבורנו וכך אני מחנכת גם את ילדיי”.

היא ממשיכה: “לכל אחד חשוב למצוא את נקודת האיזון הפרטית שלו בחייו, בין קריירה, חיי משפחה ופיתוח עצמי”.

לחזור לשגרה מפעם…

היא אוהבת לשחק טניס ומשתדלת להתאמן ולשחק מספר פעמים בשבוע ובתקופה האחרונה – ככל שההנחיות מאפשרות. בשעות הפנאי היא מבלה עם משפחתה, במפגשים חברתיים, בטיולים, בחוויות משותפות של אומנות, תרבות ומוסיקה, “רבים מאלו חסרו לנו בשנה האחרונה, ואני, כמו כולם, מצפה לחזרה לשגרה המוכרת לנו מפעם…”

הגיבו כאן לכתבה