הפעם מגיעה לעיריית חיפה תודה: נאסר הראונדאפ

לפני מספר שבועות ארגון הבריאות העולמי הכריז על הראונדאפ-קוטל העשבים וחומר ההדברה המפורסם של מונסאנטו כמסרטן. הדבר גרם להדים רבים בעולם וגם בישראל משרדי הממשלה החלו להתיעץ. בין השאר יצאו המלצות לא להשתמש בתרסיס ליד הישובים. עד כה 5 עיריות אסרו את השימוש בראודאפ בשטחם: תל אביב יפו, כרמיאל, מועצה איזורית חוף הכרמל, כפר סבא, וגם עיריית חיפה.

562.jpg

הראונדאפ הוא קוטל עשבים חזק מאוד. כל קוטלי העשבים וחומרי ההדברה פוגעים בבריאות האדם ומכיון שהחומר הזה חזק גם הפגיעה שלו חזקה. הוא מרעיל מצחים בעלי חיים ואנשים. דרך המזון דרך מי התהום ובעוד דרכים. הוא רעיל יותר מה DDT שנאסר בזמנו בגלל זה.

בנוסף השימוש בראונדאפ קשור לשימוש בהנדסה הגנטית שמהווה סכנה קיומית לאנושות. יהיה ארוך מידי לספר על כל הנזקים והסכנות, מספיק לומר שהמדינות באפריקה מסרבות להשתמש בו ומעדיפות רעב.

מה שעוד מעניין פה שמהנזקים הנגרמים ע”י הראונדאפ וההנדסה הגנטית איש אינו חסין כולל בעלי מונסאנטו. אי אפשר למנוע אפשרות שאבקן של צמח מהונדס גנטית יכנס לאף, הרעל בראונדאפ דרך המים והמזון מגיע לכולם. כמו כן, מעניין שחלק לפחות מבעלי החברות האלה חושבים ברצינות שמה שהם עושים פותר בעיות ולא יוצר אותם. במקרה זה נטען שההנדסה הגנטית יכולה לפתח צמחים עמידים בפני תרסיסים וחרקים. בפועל נוצרו עשבים וחרקים עמידים בפני התרסיסים והרעב רק התגבר.

באותו אופן האנשים האלה מארגנים “סיוע הומניטרי” למדינות האלה מה שיפה מאוד, אבל לא מזכירים שהרעב נוצר בחלקו הגדול בגלל אורח החיים המערבי קודם דרך הקולוניאליזם והניאוקולוניאליזם ואחר כך דרך שינוי אקלים וכריתת יערות המביאות למדבור.

מכיון שכאמור אי אפשר להתגונן מהסכנות התמונות בשימוש בהנדסה הגנטית ובראונדאפ הקשור אליה, נקווה שהאנשים שמפיצים אותם יבינו שאין טעם לפגוע בבריאות של עצמם תמורת כסף. ופה עיריית חיפה בהחלט נותנת דוגמה יפה.

הגיבו כאן לכתבה