חיסון נגד קורונה לסובלים מאלרגיה • אנחנו כאן בשבילכם – חדש ברמב”ם | צפו

חיסונים לקורונה (צילום: דוברות רמב"ם)

שירות חדש מהיחידה לאימונולוגיה ברמב”ם – חיסון נגד נגיף קורונה לסובלים מאלרגיה

יוזמה חדשה ברמב”ם: לסייע לסובלים מאלרגיות להתגבר על החשש מהתחסנות עקב חוסר ידיעה אם החיסון עלול לפתח תגובה אלרגית.

ד”ר אדוארדו שחר, מנהל היחידה לאלרגיה ברמב”ם, מסביר | צפו

אנשים רבים באוכלוסייה הכללית בישראל סובלים מתגובה אלרגית כלשהי כתוצאה מחשיפה לתרופות, תכשירים, מזון ואף מעקיצות שמקורן בחרקים. עבור חלק מהם, עלולה להתפתח תגובה אלרגית קשה ומסכנת חיים. בעידן בו קיים חיסון נגד נגיף קורונה, קיים חשש בקרב חלק מהמעוניינים להתחסן, לקבל תגובה אלרגית חריפה, דבר המונע מאותם אנשים בדיוק להתחסן, מה שמעמיד אותם בסיכון כפול.

המכון לאלרגיה, אימונולוגיה ואיידס ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
ד”ר אדוארדו שחר וצוות המכון לאלרגיה, אימונולוגיה ואיידס ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

ד”ר אדוארדו שחר, מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית, אלרגיה ואיידס בקריה הרפואית רמב”ם, יזם לאחרונה שירות חדש: ביצוע בדיקת אלרגיה לחומרים המרכיבים את החיסון הייעודי לנגיף ומתן החיסון בהשגחה רפואית מלאה וצמודה.

השירות החדש, המתבצע במסגרת אמבולטורית במרפאת אלרגיה, אינו מצריך אשפוז, אולם מצריך התחייבות מצד הרופא המטפל עבור כל אחד משני המועדים בהם נדרש לבצע את החיסון. לאחר קליטת המתחסן במערכת, יתבצעו מספר תבחיני עור (טסטים) העשויים מאותו בקבוקון של החיסון עצמו, במטרה לשלול תגובה אלרגית כלשהי למרכיבי החיסון. הכנת החיסון מבוצעת על-ידי רוקח מבית המרקחת של בית החולים. עם קבלת התוצאה המעידה כי אין למתחסן תגובה אלרגית כלשהי, ניתן ה”אור הירוק” להמשיך לביצוע החיסון על ידי אחות, בהשגחת פרמדיק שנמצא במרפאה לכל משך ההליך ובליווי עובדים סוציאליים המתמחים בטיפול בחרדות.

חיסון נגד קורונה (צילום: דוברות רמב"ם)
חיסון נגד קורונה (צילום: דוברות רמב”ם)

כל מתחסן יישאר להשגחה למשך כשעה וישוחרר לביתו באישור רופא המרפאה, לא לפני שתואם לו תור לקבלת המנה השנייה של החיסון, באותו הנוהל בדיוק. לאחר השחרור, צוות היחידה זמין למתחסנים ולדיווחיהם אודות סממנים שעשויים להגיע לאחר קבלת מנת החיסון.

ד”ר אדוארדו שחר, מנהל היחידה:

המעטפת הרפואית של בית החולים ומקצועיות היחידה לאימונולוגיה קלינית, מאפשרים לנו להעניק תקווה עבור ציבור שלם שמעוניין להתחסן נגד נגיף קורונה, ללא חשש מקבלת תגובה אלרגית אפשרית לאחד ממרכיבי החיסון, כזו שיכולה לסכן את חייו. אני מזמין אחד אחת ואחד, שמודעים לעצם קיומה של תגובה אלרגית בעברם, לקבל את השירות בליווי צוות המתמחה בדיוק בנושאים הללו, למען הבריאות שלהם ושל היקרים להם.

לפרטים ויצירת קשר עם המכון לאלרגיה ברמב”ם – כתבו אלינו במייל: Allergy@rambam.health.gov.il

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. גילה אמר/ה

    האם ניתן לקבל את השירות הזה בתל אביב ? בדיקת אלרגיה למרכיבי החיסון לקורונה ,לפני קבלת החיסון.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו