ציון 100 ל’בני ציון’ בחיפה בהתמודדות ומניעת זיהומים

ד"ר אוהד הוכמן - מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון (צילום - מיכה בריקמן)

משרד הבריאות העניק ציון 100 למרכז הרפואי בני ציון במודל התמרוץ למניעת זיהומים לשנת 2020

במסגרת התכנית למניעת זיהומים של משרד הבריאות המופעלת זו השנה החמישית וכחלק מהתכנית הלאומית הרב שנתית למניעת זיהומים, זכה המרכז הרפואי בני ציון לציון 100, כאשר השנה, לנוכח מגפת הקורונה ועל מנת להקל על בתי החולים, עודכנו הנושאים, והדיווח ממוקד במספר קריטי של נושאים וכמחצית הנושאים עוסקים בהכנה והתמודדות למניעת התפרצויות קורונה בבתי החולים.

מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציון ד”ר אוהד הוכמן, ברך את כלל הצוותים במרכז הרפואי על ההישג המרשים ואמר:

הציון 100 שקיבלנו הוא בזכות ההיענות של כלל הצוותים בבית החולים, אשר דואגים בכל עת לבטיחות המטופלים והם אלה שמסייעים לנו להילחם בזיהומים בזכות עבודה יומיומית. באמצעות מניעת זיהומים ניתן להציל את חייהם של חולים.

מונעים זיהומים ושומרים על בריאות המטופלים

משרד הבריאות מדד ודירג את בתי החולים בתחום החישוב של מניעת זיהומים, כשבין הדרישות שהוצבו בפני בתי החולים, נמנו גם: תשתית למניעת זיהום, שיפור יכולות בידוד לחולים שזקוקים לכך, הפרדת חולים מונשמים, יכולות ניטור זיהומים והתנהלות נכונה בכל הנוגע לטיפול באנטיביוטיקה.

הציונים ניתנו לבתי החולים על סמך מדדים שונים בתחומים הבאים: תשתיות ארגוניות ומקצועיות -היחידה למניעת זיהומים, מעקב, ניהול, אבחון ודווח אלח דם, מניעת חשיפת מטופלים וצוות לקורונה במחלקות בסיכון גבוה, ניהול ותחקור של מקרי קורונה נוזוקומיאלים בצוות ובמטופלים ותחקור ודיווח חקירת התפרצויות.

ד"ר אלונה פז (צילום: מיכה בריקמן)
ד”ר אלונה פז (צילום: מיכה בריקמן)

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים במרכז הרפואי בני ציון ד”ר אלונה פז:

המלחמה בזיהומים היא שגרת יומנו. ההישג המרשים – ציון 100 שקיבלנו, הוא בראש ובראשונה בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן מצד כל עובדי המרכז הרפואי בני ציון, אשר הציבו לעצמם מטרה נעלה – לדאוג בכל עת לבטיחות המטופלים ובזכות ההקפדה הרבה על כל כללי הזהירות המתבקשים במניעת זיהומים. רק כך, ובעבודה כאמור קשה ואינטנסיבית ניתן להצליח במניעת וקטיעת שרשרת העברת הזיהומים ולהוביל לשמירת בטיחות המטופלים. לצוותי היחידה למניעת זיהומים מגיע יישר כוח על העבודה הנחושה והמקצועית.
ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: מיכה בריקמן)
ד”ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: מיכה בריקמן)

מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציון, ד”ר אוהד הוכמן:

מניעת זיהומים היא עשייה רוחבית ורב-תחומית המצריכה השקעה רבה בתשתיות, הסברה בקרב כלל הצוותים, הטמעת המסר כי, באמצעות מניעת הזיהומים ניתן להציל את חייהם של חולים. תוך קיום פעילות רבה בכל הקשור ללימוד, הדרכה ובקרה של תהליכים מרובים במרכז הרפואי. ייאמר מייד כי הציון המקסימלי שקיבל המרכז הרפואי בני ציון הוא בזכות ההיענות והעבודה היומיומית במניעת זיהומים של כלל הצוותים בבית החולים.

ד”ר הוכמן אמר עוד:
“פעילויות מצילות חיים חשובות אלה, הובילו גם לירידה משמעותית בהימצאות חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה במחלקות שבהן קיים סיכון רב למטופלים ובעיקר במחלקות הקורונה. אנחנו נמשיך להקפיד על הכללים המתחייבים על מנת שגם בשנים הבאות בית החולים שלנו יזכה לציון המרבי, גם בכל הקשור במאבק שהוא הלכה למעשה מלחמה במניעת זיהומים”.

המרכז הרפואי בני ציון בחיפה (צילום: תמיר אסרף)
המרכז הרפואי בני ציון בחיפה (צילום: תמיר אסרף)

הגיבו כאן לכתבה