צעירים מגיעים בהמונים להתחסן במתחם הענק של כללית במרכז הקונגרסים

אחות מחסנת נגד קורונה • מתחם חיסוני קורונה ענק של כללית נפתח במרכז הקונגרסים בחיפה (צילום: ירון כרמי)

מבול של חיסונים • רבים מגיעים להתחסן על אף הסופה

צוות כללית באתר חיסוני הקורונה מרכז הקונגרסים הופתע: הצפה של פונים צעירים לקבלת החיסון, דווקא בשיא הסערה החורפית

במתחמי כללית נרשמת התאוששות מרשימה בפניות לחיסונים, והשבוע חוסנו יותר מכפול אנשים שהגיעו לחיסון הראשון, בהשוואה למספרם שבוע קודם לכן. כך למשל, חוסנו השבוע בחיסון הראשון שניתן בעשרות מתחמי החיסון של כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי כמעט 10,000  בני 16-34, לעומת 3,740 בלבד בשבוע שעבר. יש גם שיפור ניכר בהיענות לחיסונים בישובים הערביים.

מתחם חיסוני הקורונה בקונגרסים (צילום: דוברות כללית)
מתחם חיסוני הקורונה בקונגרסים (צילום: דוברות כללית)

אתמול (ד’ 18/2/21) הופתע הצוות במתחם הגדול והמפואר שפתחה כללית במרכז הקונגרסים לפני 21 יום, ממבול של מתחסנים שהגיעו ביום הפחות צפוי מכולם – בשיא הסערה. חלקם היו אמנם אנשים שזומנו בחלוף 21 יום מהחיסון הקודם, אך מפתיע היה לגלות שמאות צעירים הגיעו להתחסן.

אורלי צור, מנהלת המתחם, מציינת כי הגיעו תלמידים רבים ללא ההורים ואז, בהיותם קטינים, נדרשת קבלת הסכמה כתובה של ההורה, גם בחיסון ראשון וגם בחיסון שני.

הכדורסלנים מגיעים להתחסן (צילום: דוברות כללית)
אורלי צור, מנהלת המתחם עם הכדורסלנים של מכבי חיפה שהגיעו להתחסן (צילום: דוברות כללית)

אורלי צור, מנהלת המתחם, בקונגרסים:

לשמחתנו יכולנו לקלוט את גל הפונים במהירות וביעילות, כי יש לנו 25 עמדות חיסון בו זמניות ומרחב ענק להשהיה הנדרשת לאחר מתן החיסון, וכך קלטנו את כל הפונים, גם מי שהגיע ללא תור מראש, כמעט ללא המתנה.

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית ומרכזת מבצע החיסונים במחוז חיפה וגליל מערבי: אנחנו מברכים על השיפור המשמעותי בהיענות לחיסונים. זו נסיקה ניכרת במספרים ואני מקווה שהמגמה תמשך… קרוב לוודאי שזו תולדה של המסרים על הטבות מהן ייהנו המתחסנים ביכולת להיכנס למועדוני כושר, אירועים וכדומה, והדיווחים על צעירים שנפגעים מהמחלה. אך גם תוצאה של מאמץ הסברתי גדול שלנו.

רות ברוך, משפחה מחסנת (צילום: דוד חורש דוברות כללית)
רות ברוך מחסנת (צילום: דוד חורש, דוברות כללית)

“כל מפגש עם מטופל”, ממשיכה ברוך, “כמו בדיקת דם, מנוצל גם לשיחה על החיסון, אנו יוזמים שיחות תזכורת ועידוד למי שטרם חוסנו, צוותים שלנו מגיעים עם חיסונים למקומות עבודה גדולים ומחסנים במקום, אנחנו עורכים אירועים עם שחקני כדורסל, כדורגל ודי ג’יי ופתחנו מתחמים מעוצבים ברוח צעירה עם קיר לצילומי אינסטגרם וכדומה.

כמו כן, רופאי הילדים משגרים סרטון הסברה להורים על כך שקבלת החיסון היא ההגנה היחידה האפשרית כיום לילדים הרכים. כל המאמצים האלה, יחד עם הפעלת כ-40 אתרי חיסון בהנגשה לישובים השונים ברחבי המחוז,  נועדו להגדיל את מספר המתחסנים במטרה להפחית תחלואה, עומס בבתי חולים וכמובן, למנוע תמותה”.


 
 

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. ערן אמר/ה

    מעולה, בא נגמור כבר עם הקורונה ונמשיך בחיינו

  2. יום הדין אמר/ה

    צעירים שמבינים שרק בעזרת קבלת זריקה הם יקבלו את זכויות האדם הבסיסיות שלהם שאינן תלויות בשום הליך רפואי פשיסטי. אלה צעירים אבודים אשר איבדו את הזהות שלהם בעולם הדיסטופי והאפל אשר עליו הגענו.

  3. יצחק אמר/ה

    למגיב בשם יום הדין שאלה קטנה לי עליך? כשנולדת לא חוסנת גם? ומה גם אז לקחו לך את זכויות האדם הבסיסיות שלך? הידעת שמדענים התחילו בפיתוח הטכנולוגיה ליצור חיסונים עוד ב2010 ולכן לקח להם שנה להשיג תוצאות מעבדה חיוביות. לפי דעתי אלו כמה נקודות טובות להתרכז בהם.

הגיבו כאן לכתבה