“יום הרופא השנה, שונה מזה שהיה בשנים קודמות” • מצדיעים לעומדים בחזית בביה”ח כרמל

ד"ר בני רביב בחדר ניתוח (צילום: אלי דדון)

יום הרופא 2021 • מצדיעים לרופאי כרמל

בכרמל אומרים תודה לרופאים ולרופאות
מאות פרחי שוקולד צבעוניים ומתוקים חילקה הנהלת ביה”ח כרמל לרופאי בית החולים, לרגל “יום הרופא” שחל השבוע. מנהל כרמל, ד”ר אבי גולדברג, הסגנים ד”ר שני ברוש, ד”ר בני רביב יחד עם מנהלת מערך האיכות ד”ר תמר עציוני, עברו בין מחלקות ומכוני בית החולים ואמרו תודה אישית לרופאים ולרופאות, יחד עם פרח מתוק וברכה אישית חמה. 

יותר מ-500 רופאים ורופאות עובדים בכרמל והם מהווים את עמוד השדרה המרכזי והאיכותי של ביה”ח. בכרמל עשרות פרופסורים במינויים אקדמיים בכירים, 65 סטז’רים וכמעט 240 מתמחים, הנותנים את הגב החזק למחלקות ולמטופלים.

ד"ר גולדברג עם צוות קורונה (צילום: אלי דדון)
ד”ר גולדברג עם צוות קורונה (צילום: אלי דדון)

גם אהובה טל, מנהלת הסיעוד, יחד עם עשרות אחיות בכל מחלקות ביה”ח אמרו תודה מיוחדת לרופאים ולקולגות במחלקות. בכל מחלקה בחרו האחיות את השי והמתנה המיוחדת והעניקו אותם לרופאי המחלקה. האחיות בחדר המיון בניהולה של דניאלה בן נחום מנהלת הסיעוד במלר”ד העניקו לכל רופא במחלקה כרטיסיית קפה מפנקת, כדי שיוכלו להירגע בסוף יום עבודה עמוס בחדר המיון. במחלקות השונות קנו האחיות ממתקים וחבילות שי מיוחדות והביעו את תודתן, כל מחלקה בדרכה לרופאיה, לכבוד יום הרופא.  

ד"ר שני ברוש וד"ר תמר עציוני עם צוות מיון ילדים (צילום: אלי דדון)
ד”ר שני ברוש וד”ר תמר עציוני עם צוות מיון ילדים (צילום: אלי דדון)

ד”ר אריה ביטרמן, יו”ר ועד הרופאים בכרמל ויו”ר ועד רופאי בתי החולים בכללית, ברך את הרופאים ביום חגם ואמר:

אתם, רופאי כרמל הנמצאים בחזית המלחמה בקורונה, כולנו גאים בכם, מעריכים אתכם ואומרים לכם תודה. היום אנו מציינים בפעם השלישית את יום הרופא הישראלי. יום חגיגי בו כולנו מצדיעים לרופאים ולרופאות בישראל ובכרמל בפרט, שעמלים יום יום למען בריאות תושבי חיפה והצפון. אנו בכרמל ובכללית, רוצים לומר תודה אישית לכל הרופאים שלנו. תודה על הדאגה, על האכפתיות, על הטיפול המסור, על המאמץ וההשקעה, על הסבלנות ועל המקצועיות. הרופאים והרופאות שלנו בכרמל הם חוד החנית והם הלוחמים בחזית מול נגיף הקורונה. אנו אומרים תודה לרופאים המסורים שלנו, על הטיפול המקצועי ללא פשרות, על הזמן שכל אחד ואחת מהם מקדיש למטופלים שלנו, על מנת להעניק להם את הטיפול המסור ביותר, והנכון ביותר עבור צרכיהם האישיים.
ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל (צילום: אלי דדון)
ד”ר אריה ביטרמן (צילום: אלי דדון)

מנהל ביה”ח ד”ר אבי גולדברג ברך את רופאי כרמל במילים חמות:
“יום הרופא השנה שונה מיום הרופא אותו הכרנו בשנים האחרונות. מגפת הקורונה שבה וחידדה מהי משמעותה של רפואה, מהי משמעותו של צוות רפואי ובוודאי, מהי חשיבותו של המקצוע הרפואי כמוביל, מעצב ומנהיג התמודדות רפואית כדוגמת המגיפה עימה אנו מתמודדים מזה כשנה. אנו נכנסים היום לעידן של רפואה היברידית, רפואה מתקדמת ורפואה ממוחשבת, כולם כלים חדשניים, כדי לאפשר לנו טיפול מהיר ואיכותי יותר לחולים שלנו. אבל כל הכלים הטכנולוגיים לא יכולים להחליף את האנושיות ואת מגע ידם של הרופאים והרופאות. עם כל החדשנות והטכנולוגיה, אין תחליף לשיקול הדעת של הרופא ולאמפטיה שהוא או היא מעניקים למטופליהם”.

דר' אבי גולדברג, מנהל בית חולים כרמל (צילום: דדון)
דר’ אבי גולדברג, מנהל בית חולים כרמל (צילום: אלי דדון)

ד”ר גולדברג הוסיף ואמר:

אתם מתמודדים כיום, לא רק עם מציאות של מגפה, אלא כל אחת ואחד מכם, יום-יום, שעה-שעה, מתמודדים עם מגוון אדיר של בעיות רפואיות מורכבות, אשר מחייבות אתכם להיות חדים, ערניים, מקצועיים ומעל לכל, מלאי חמלה ואנושיות, כפי שמתחייב ממי שמטפל ביקר מכל – באדם.
ביום הרופאה והרופא, אני מבקש לברך אתכם ולהודות לכם, מראשון הרופאים, שזה עתה נכנסו בשערינו, ועד לאחרון הפרופסורים הנכבדים. אתם הכוח המניע ואתם אלו המחזירים לאדם, ברגעיו הקשים, את כבודו, מצב רוחו, אמונתו ואת חיוכו. אני גאה בכם ואומר לכם תודה, בשמי ובשם מאות ואלפי המטופלים החבים לכם את חייהם, היום, ביום הרופא, ובכל יום ויום לאורך כל השנה. המשיכו כך.
רופאי ההנהלה עם ד"ר סלים חלבי וצוות חדר המיון (צילום: אלי דדון)
רופאי ההנהלה עם ד”ר סלים חלבי וצוות חדר המיון (צילום: אלי דדון)

הגיבו כאן לכתבה