המשרד להגנת הסביבה: הלפיד שבער לא פלט מזהמים

במשך שעות נצפה אמש (ב’) לפיד בוער וגבוהה ממפעל כרמל אולפינים במפרץ חיפה. מנהל המשרד להגנת הסביבה, שלמה כץ: “מדובר בלפיד גבוה ורציני אבל לא פולט מזהמים”. בז”ן: “כל התהליך נעשה בתיאום מלא עם הרשויות”.

003-_לפיד_בוער.jpg

(צילום: אנדרי סוידאן)
לפיד גבוה בער אמש (ב’) במשך שעות רבות במפעל כרמל אולפינים במפרץ חיפה. דבר שעורר את זעמם וכעסם של תושבי חיפה, נשר והקריות שמשלמים בבריאותם כתוצאה מזיהום האוויר של המפעלים, כך לפחות על פי נתוני דו”ח משרד הבריאות ודוחו”ת נוספים המוכיחים כי יש עודף תחלואה בנפת חיפה. ולאור העובדה שהלפיד הבוער נצפה יממה לאחר הפגנת הענק שהתקיימה בקרית חיים נגד זיהום האוויר במפרץ חיפה ונגד המפעלים המזהמים.

IMG_1715.JPGמנהל המשרד להגנת הסביבה במחוז חיפה, שלמה כץ, אומר בשיחה לחי פה ומרגיע: “לא מדובר בלפיד שפולט מזהמים. אמנם מדובר בלפיד גבוהה ורציני אך לא היו פליטות מזהמות ולא נצפה ענן שחור. הלפיד היה גבוהה מאחר והמתקן הופעל אחרי השבתה לרגל שיפוץ שנעשה בו ולפיד דומה צפוי להיראות בשבועיים הקרובים במפעל בז”ן. כשמשפצים את המתקן ואחרי זה מפעילים אותו חלק מהגזים נפלטים ללפיד מבלי לזהם כי הדבר נעשה בצורה מבוקרת”.

מחברת בז”ן (בתי זיקוק לנפט) נמסר לחי פה בתגובה: “הלפיד הינו אמצעי בטיחותי אשר מיועד לטיפול בגזי תהליך הנוצרים תוך כדי תהליכים תפעוליים שונים. גם אתמול, בעקבות עבודות אחזקה מתוכננות, הלפיד ביצע את תפקידו כהלכה תוך שריפת הגזים העודפים ללא הסבת נזק לסביבה. כל התהליך נעשה בתיאום מלא עם הרשויות”.

עוד נמסר, כי לפיד דומה צפוי להיראות גם הלילה ובשבועיים הקרובים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.