גיבורים חולים וגדי וילצ'רסקי – ההפגנה בקריית חיים

002_-_בובה_עם_אינפוזיה_של_ילדה_חולת_סרטן.JPG

אמיר סוסאן, אב לילדה שחלתה בסרטן מציג בובה עם אינפוזיה – הילדה מנחמת את עצמה על ידי משחק תפקידים עם הבובה
. צילום: מתן כרמי
גיבורים חולים בקריית חיים: האב שילדתו חולה, האשה ששכלה את אמה, מושתל הריאות שעומד על רגליו והגיע להפגין, הילד שרוצה לחיות והאם שרוצה לברוח מכאן למקום יותר נקי…
וגדי וילצ'רסקי שמסביר איך הכל כאן עובד.
פרויקט וידאו מיוחד מבית חי פה. כתבתה של סמר עודה. צילום ועריכה: מתן כרמי

מעל 1000 בני אדם הפגינו הערב (א', 03/05/2015) בחוף נאות בקריית חיים נגד הזיהום במפרץ חיפה, ונגד הרחבת המפעלים המזהמים.

ראיונות עם תושבים


כתבתה של סמר עודה. צילום ועריכה: מתן כרמי
צפו במסך מלא – HD-1080P

ריאיון עם גדי וילצ'רסקי.


כתבתה של סמר עודה. צילום ועריכה: מתן כרמי
צפו במסך מלא. 1080P – HD

דו"ח משרד הבריאות שפורסם בחודש האחרון בדבר עודף תחלואת סרטן בקרב ילדים ומבוגרים במיוחד בילדים בנפת חיפה, גרם ליותר מאלף תושבים מחיפה, נשר והקריות לצאת הערב לרחוב ולהשמיע את זעקתם ולדרוש לא עוד לזיהום במפרץ חיפה. כל זאת על אף שמשרד הבריאות חזר בו וטען כי מדובר בנתונים שגויים.

בהפגנה הגדולה אותה ארגנו פעילי איכות הסביבה, השתתפו חברי מועצות מעיריית חיפה, נשר והקריות, חברי כנסת מהרשימה המשותפת, משפחות וילדים, אמנים וביניהם הסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי.

מה שהוציא את רוב התושבים לרחוב זה דבר אחד משותף ומצער, מחלות ומוות שהכו בבני משפחותיהם או בחבריהם. לפי הסיפורים שנשמעו גם של הנואמים בעצרת וגם של משתתפי המחאה מחלת הסרטן או מחלות נשימה נגעו כמעט בכל משפחה וכך גם המוות.

דודי מיבלום, מפורום אדם וסביבה: "אנשים מתים פה, ילדים מתים פה ולאף אחד לא אכפת. אנחנו החלטנו לקחת את העתיד שלנו לידינו ולהילחם על החיים שלנו למען עתיד טוב יותר למען תושבי המפרץ".

ח"כ הכנסת עבדאללה אבו מערוף מחד"ש: "לי חשוב העבודה הציבורית ובריאות הציבור גם כרופא וגם כחבר כנסת. אני גר בירכא ומודע למצב באזור, מתוקף תפקידי החדש אני אפעל בתוך הכנסת לשינוי המצב".

אנדריי סוידאן, חבר בקואליציה לבריאות הציבור: " אם יש ספק אין ספק ויש ספק בגלל זה אנחנו בשלב הזה קודם כל צריכים להתייצב לצד הבריאות של התושבים".

תושבת קרית חיים ואמא לשני ילדים חולי אסטמה: "אנחנו שוקלים מעבר לכרמיאל שם התגוררה תקופה עם בעלה, כי המצב בלתי נסבל לדבריה, הריח בלתי נסבל, והאסטמה של הילדים".

אמיר סוסאן, תושב חיפה שבתו לינוי חלתה לפני שנתיים בסרטן מסוג לימפומהבלסטית נשא דברים בעצרת ושיתף את משתתפי המחאה בסיפורה של לינוי, שנאלצה להיאבק במחלה ולעבור טיפולים קשים עד שנמצא לה תורם. במאגרי מח העצם בארץ ובעולם לא נמצא תורם מתאים ללינוי ואפילו לא במבצעי ההתרמה שנערכו למען הצלת חייה ואליו נענו מאות אלפי ישראלים. עד שיום אחד קרה נס, נולד תינוק בארה"ב והדם הטבורי שבחבל הטבור ממנו התקיים התינוק התאים ללינוי. הדם הטבורי הועבר לארץ ולינוי עברה השתלת דם טבורי בהצלחה והחלימה מהלוקמיה. כיום היא בת 7 אבל עדיין ממתין לה שיקום ארוך. סוסאן פנה למנהלי המפעלים ואמר: "בטח המשחק האהוב עליכם הוא קזינו אבל אני אספר לכם במה הילדה שלי משחקת, הוא החזיק בובה מחוברת לאינפוזיה ואמר ככה הבת שלי משחקת בבובות בבית היא מחברת להן אינפוזיות כמו שמחברים לה בבית חולים. אז תבינו מה המפעלים שלכם עושים, מזהמים והורגים ילדים".

חבר מועצת העיר אביהו האן לראש העירייה יונה יהב: "אנחנו קוראים ליונה יהב בהצעה לסדר, קוראים ליהב להתפטר מעלת באימון של תושבי חיפה".

הילה מאור שפיצר, תושבת קרית חיים: "אני רוצה ללכת לים שאני מאוד קשורה אליו ואוהבת אותו ולהרגיש שאני נושמת אוויר נקי. אני רוצה להמשיך לגור פה ושהילדים שלי ימשיכו לגור פה בלי לחשוש על החיים שלי".

תמונות שצילמנו בהפגנה


נאום_נגד_הסרטן.PNG

נאום נגד הסרטן. צילום: מתן כרמי
קרית_חיים_לא_תהיה_קרית_מוות.JPG
קרית חיים – קרית מוות. צילום: מתן כרמי
003-_הפגנה_נגד_זיהום_האוויר_קרית_חיים.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_2596.JPG
(צילום: סמר עודה)
IMG_2587.JPG
(צילום: סמר עודה)

לא ניתן להגיב