“לכו להתחסן, זוהי המשימה החשובה ביותר” | קריית אתא כתומה וראש העיר יעקב פרץ פונה לתושבים

564 חולים מאומתים, מהם 19 מאושפזים בבתי חולים, ו- 865 תושבים בבידוד | קריית אתא, יום ה’ 11/2/21

קריית אתא היא כעת עיר כתומה, עפ”י תוכנית הרמזור של משרד הבריאות, בשל רמת התחלואה שבה מסגרות החינוך בעיר נותרו סגורות.

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא, שיגר הבוקר (ה’ 11/2/21) מכתב לתושבים, בו הוא מפציר בהם לקחת חלק פעיל בהורדת רמת התחלואה בעיר.

קריית אתא כתומה | מפת התחלואה • פיקוד העורף 11/2/21
קריית אתא כתומה | מפת התחלואה • פיקוד העורף 11/2/21

מצ”ב המכתב:

תושבים יקרים,

נכון להיום בקריית אתא, 564 חולים מאומתים, מהם 19 מאושפזים בבתי חולים, ו- 865 תושבים בבידוד.

התפשטות הנגיף נבלמה מעט במהלך השבוע האחרון ואנו מקווים כי בשיתוף פעולה שלכם והקפדה על ההנחיות, נצליח להקטין את רמת התחלואה בעיר.

קריית אתא כיום היא עיר כתומה, עם ציון רמזור של 7.2. על פי החלטת הממשלה, מערכות חינוך יפתחו בערים בהם ציון הרמזור הוא מתחת ל- 6.5 ושיעור המתחסנים מעל גיל 50 הוא מעל 70%.

כדי שנוכל לחזור לחיים של שגרה, קיימת חשיבות עליונה להעלות את שיעור המתחסנים בעיר. אנו פועלים בקרב ציבורים ומגזרים שונים, לעודד את ההתחסנות ובשיתוף עם קופות החולים ומשרד הבריאות נמשיך בפעילות גם במהלך השבוע הבא.

אנו פועלים במשותף עם משרד הבריאות, פיקוד העורף ומשטרת ישראל, הן במישור של ניטור התחלואה בעיר והן ברמת ההסברה והאכיפה. חשוב לציין כי אין אזור או שכונה בעיר שהיא בעלת שיעור תחלואה גבוה במיוחד, והתחלואה מתחלקת כמעט באופן שווה בין כלל השכונות והמגזרים.

עיקר ההדבקות, ככל שניתן לייחס אותן, אירעו במקומות עבודה או בתוך הבית, ועל כן קיימת חובה להמשיך ולשמור על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסכות, שמירה על מרחק, מניעת התקהלות והיגיינה אישית.

ככל שכמות האוכלוסייה המחוסנת תעלה, רמת התחלואה תרד ומתוך תקווה כי הנגיף לא יעבור שינוי נוסף, נוכל להחזיר את מרבית הפעילות העירונית במהירות לשגרה.

כיום 47.08% מכלל תושבי העיר התחסנו במנה הראשונה ו-30.26% התחסנו במנה השנייה.
לא ניתן לחייב אף אדם להתחסן בניגוד לרצונו, אך לחיסון יש חשיבות רבה בשמירה על חיי אדם ובריאות הציבור. לצערנו הרב, 40 מתושבי העיר נפטרו מאז תחילת המגיפה ורבים חלו ונותרו עם בעיות רפואיות קשות.

השבוע היה עמוס בפעילות עירונית. מרבית הזמן מוקדש, מטבע הדברים, להתמודדות עם מגפת הקורונה, אולם לצד העיסוק המתמיד, אנו ממשיכים בפעילות העירונית השוטפת. ערכנו פגישה עם נציגי משרד הביטחון, במסגרתה נסקרו נתוני הגיוס של בני הנוער בעיר. מגמת העלייה בשירות צבאי נמשכת, זו השנה החמישית ברציפות.

83.8% מבני הנוער בעיר התגייסו לצה”ל בשנה החולפת, לעומת הממוצע הארצי העומד על 71.7% ו-67.6% מבנות הנוער התגייסו לשירות צבאי, לעומת ממוצע ארצי של 57.8%.

בקרב תלמידי תיכון רוגוזין עמד שיעור הגיוס, הן של הבנות והן של הבנים, על למעלה מ-93%(!)
אני חושב שילדי העיר ראויים לכל השבחים, הן על הישגיהם החינוכיים, הבאים לידי ביטוי בתוצאות הבגרות, בעליה בשיעור הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה, אולם לא פחות חשוב, על הערכיות והשירות הצבאי והלאומי.

אנו ממשיכים בשורה ארוכה של עבודות תשתית. העבודות להרחבת כביש 781, כביש הכניסה לעיר מאזור צומת סומך ובית הספר הארצי לשוטרים, נמשכות במלוא המרץ.

בשכונת גבעת רם הסתיימו העבודות ברחובות: האלה, ארז והאורן ובקרוב יחלו העבודות ברחוב אשל, כשאחריו יחלו עבודות ברחובות: צבי הרר, רותם, דפנה, יסמין, אלמוגן, הדס ומורן.
בהמשך נבצע עבודות להסדרת והקמת מגרש ספורט ומגרש המשחקים בשכונה.

בסמטת יאיר נמשכות העבודות לבניית שני גני ילדים חדשים, הסתיימו העבודות ברחוב יהודה הנשיא במרכז העיר וכן מבוצעות עבודות במספר מוסדות חינוך ברחבי העיר. אנו נמצאים לקראת תחילת עבודות תשתית ברחוב בן עמי וברחוב הרצוג.

עבודה רבה עוד לפנינו, אבל מעל הכל – לכו להתחסן.
סוף שבוע נעים ושבת שלום.

שלכם,
יעקב פרץ.

ראש עירית קרית אתא יעקב פרץ מתחסן נגד הקורונה במרכז רפואי לין
ראש עירית קריית אתא – יעקב פרץ, מתחסן נגד הקורונה (צילום: דוברות כללית)

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  תושבי קריית אתא , אני התחסנתי פעמיים וקיבלתי פנקס ירוק , על כן אני פונה אליכם אישית ומבקש מכם: לכו להתחסן נגד נגיף הקורנה ,כדי שנעבור ביחד בעזרת השם את הנגיף הזה במהרה.

 2. אבנר אמר/ה

  אני גם התחסנתי פעמיים כאבים מאוד קלים בזרוע שעברו אחרי יום
  על תאמינו לפייק ניוז
  מאוד מומלץ להתחסן

 3. אייל אמר/ה

  תושבי קרית אתא.
  תלשינו למשטרה על השכנים הצעירים שלכם שנמצאים בכנופיות פשע. מסתובבים עם אקדחים. מטילים אימה וגביית דמי חסות. תעזרו לראש העיר שלא עושה כלום בעניין מגיפת הפשיעה, להבין שאתם לא תתנו לעוד צעירים להיות סטטיסטיקה של קורבנות המגיפה הזו.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור בריאות בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו