תכנית שיקום במיוחד למחלימים מקורונה ברמב”ם

מחלימים מקורונה - שיקום ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)

ברמב”ם יעזרו לכם לשוב לאיתנכם, אחרי שהחלמתם מקורונה

בשנה החולפת אנו למדים יותר ויותר על מחלת הקורונה והשלכותיה. אחד הנתונים הבולטים ביותר שנאספים לאט, לאט, הוא העובדה כי רבים מאלו אשר נדבקו בנגיף והחלימו מקורונה, סובלים מסיבוכים רבים ומגוונים, גם לאחר החלמתם. ברמב”ם יצרו תכנית שיקום ייעודית אשר “נתפרה” למידותיהם של ציבור המחלימים, במטרה לסייע להם לחזור לשגרה באופן המיטבי.

טיפולי פיזיותרפיה במתחם הטיפול התת-קרקעי לחולי קורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
טיפולי פיזיותרפיה במתחם הטיפול התת-קרקעי לחולי קורונה ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

אסנת ארגמן, מנהלת שירות הפיזיותרפיה ברמב”ם, אשר עומדת בראש תכנית השיקום, מסבירה:

רבים מהמחלימים ממשיכים לסבול מתופעות שונות גם לאחר ההחלמה. הם מדווחים על תופעות של עייפות, תשישות, קשיי נשימה, קשיים בריכוז ועוד. ניתן לשפר באופן משמעותי את ההתמודדות עם הבעיות הללו עם הטיפול הנכון.

תכנית השיקום למחלימי קורונה ברמב”ם פתוחה לכלל ציבור המחלימים, בין אם טופלו ברמב”ם ובין אם טופלו בבתי חולים אחרים. תהליך השיקום, המותאם אישית לכל מטופל, מורכב משמונה מפגשים, המתקיימים פעמיים בשבוע, בקבוצות קטנות.

בין שלבי התהליך: הערכה פרטנית, אבחון הקשיים של כל מטופל וקביעת תוכנית אישית, תרגול תפקודי מותאם לכל מטופל, עבודה על חיזוק מערכת השריר והשלד, תרגילים לשיפור סיבולת מערכת לב ריאה, וכן שיפור שיווי המשקל.

את קבוצת המטופלים מלווים פיזיותרפיסטים בעלי ידע וניסיון בעבודה עם חולי קורונה, המכירים היטב את אופי המחלה והשפעותיה ומתאימים לכל מחלים את התוכנית השיקומית המתאימה לו אישית. צוות הפיזיותרפיסטים עומד בקשר אישי ורצוף עם הרופאים המטפלים במחלימי הקורונה, תוך התייעצות לגבי כל מטופל ומטופל.

מחלימים מקורונה - שיקום ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
מחלימים מקורונה – שיקום ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

ארגמן מסכמת:

מדובר בשירות אשר יכול לשפר את איכות חייהם של המחלימים בצורה ניכרת, יש אפשרות להתמודד עם הקשיים הללו, בהדרגתיות, עד לחזרה לשגרה מלאה.

מחלימים מקורונה המעוניינים להצטרף לתוכנית השיקום יידרשו להציג הפניה מהרופא המטפל (יכול להיות גם רופא המשפחה בקופת החולים).

למידע נוסף וקביעת תור להצטרפות לתכנית,
יש לפנות לטלפון: 04-777-2768
או באמצעות דוא”ל physiotherapy-dpt@rmc.gov.il

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    תוכנית שיקום נפלאה. לילה טוב לכם.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור בריאות בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו