דיווח: כמה חזירים לכדה עיריית חיפה במסגרת ההיתר המיוחד מרט"ג עד כה?

עיריית חיפה פנתה לרשות הטבע והגנים (רט"ג), בבקשה להיתר לכידת חזירים אשר נושכים אנשים ברחוב. הפנייה הייתה לאחר שחזיר נשך תושב ברחוב חורב בעיר, ב-4 בינואר 2021.
רט"ג העניקו לעיריית חיפה היתר לכידה, שאינו מוגבל בכמות, באמצעות מלכודות. תוקף ההיתר, מתאריך 6/1/21 ועד 7/2/21. ההיתר יפוג בעוד חמישה ימים מיום פרסום הכתבה.

לחי פה נודע כי לא רק שלא נלכד אף חזיר, אלא המלכודות אפילו לא הגיעו עד כה לרשות עיריית חיפה. החזיר שתקף לפני חודש עדיין מסתובב חופשי, בין חבריו לעדר.
מעיריית חיפה נמסר לחי פה כי חמש מלכודות אמורות להגיע בימים הקרובים וכי בכוונתם לפנות לרט"ג בבקשה להארכת ההיתר (תגובת העירייה בהמשך הכתבה).

חזירים במלכודת המיועדת ללכידת עדר שלם בארה"ב (מתוך יוטיוב)

צפו: לכידת חזירים במלכודת

ברחבי העולם מתמודדים עם בעיית החזירים ולכן פותחו מגוון מלכודות מוכנות שנמכרות למי שמעוניין. יש מלכודות שמיועדות לחזיר בודד ויש מלכודות שיכולות ללכוד גם עדר של 40 חזירים בלילה אחד, כולל מעבר מיוחד למשאית שתיקח אותם.

פרסום בחי פה – הדרך שלך לפרסם את העסק שלך לקהל הקוראים הגדול בצפון – קישור למידע…

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

עיריית חיפה פועלת בכל האמצעים המוכחים במטרה להרחקתם של חזירי הבר משכונות המגורים.

את הפעילות מובילים האקולוגית העירונית ופרויקטור האחראי על טיפול בחיות הבר והיא מתמקדת במקורות מזון ומים המהווים את גורמי המשיכה העיקריים של חזירי הבר לשכונות.

במסגרת זו פועלת העירייה בין היתר: לקיבוע פחי אשפה, גידור גנים ציבוריים, החלפת פחים פתוחים בגני הציבוריים באשפתונים המונעים גישה של חזירי בר. בתוך כך הקימה העירייה קרן עירונית המסייעת במימון גידור חצרות פרטיות משותפות למניעת כניסת חזירי בר.

במקביל הקימה העירייה קן חירום עירוני [שמספרו 5911*] המרכז פניות תושבים בנושא ומזניק את מפקחי העירייה על פי הצורך בכל שעות היום במטרה לסייע לתושבים אשר נתקלים בחזירי בר.

היות והירי בחזירי בר התגלה כבלתי יעיל לטווח ארוך, אסור ומסוכן פנתה העירייה לרט"ג בבקשה לאפשר לה ללכוד חזירי בר ולפעול להעתקתם הרחק מגבולות העיר.

בעקבות ההיתר שניתן ע"י הרשות הזמינה העירייה 5 כלובים המיועדים ללכידת חזירי בר. לכידת חזירי הבר תתבצע בהתאם להיתר והנחיות רט"ג. במקביל תפנה העירייה לרשות הטבע והגנים בבקשה להארכת ההיתר שניתן על ידי הרשות ללכידת חזירי הבר.


32 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  ההר הוליד עכבר.

 2. אבי כהן אמר/ה

  יקבלו תעודת הוקרה בלא לעשות כלום 🤦🏼‍♂️

 3. גרוס שלמה אמר/ה

  לא נראה שהעיריה תעשה משהוא המדיניות של ראש העיר להשאיר את החזירים בתוך העיר למרות שאנשים וילדים נפגעו עד שמישהוא שנפגע לא יתבע את העיריה ואת ראש העיר לא יקרה כלום
  צריך כמו שראיתי ללכוד אותם המלכודות ולהעמיס אותם על משאיות לזרוק אותם באיזשהוא מקום שלעולם לא יוכלו לחזור לכאן
  או פשוט להשמיד אותם

 4. גוגו אמר/ה

  כבר רואים תוצאות בשטח לפחות בכרמל הצרפתי.עדיין כל לילה כמו שעון עוברים החזירים מתחת לחלוני אבל לאחר כשבועיים של ירי ופיצוצים בשעות הלילה כבר אתמול עברו רק שני חזירים במקום עשרים ושלושים כל לילה.ושלא לדבר על הרעש שהם עושים.יש שכנה ששמה מין כלוב לחתולות שלה על הגדר בקירבת חלוני והחזירים שקלטו את החתולות מגיעים כל לילה ותוך צרחות איומות מנסים לתפוס את החתולות שנכנסות עמוק לתוך הארגז פלסטיק עד שמתעייפים ובורחים וחוזר חלילה.העיקר קניתי רובה אוויר ליתר ביטחון כי החזירים משכן לכאן תנים שועלים וצבועים.ממש ספארי בחינם כל לילה.

 5. ג'וזף אמר/ה

  אפילו מלכודת לחזירים ישראל לא יודע לבנות. או לפתור את בעיית החזירים. מזל שיש את אמריקה בלי אמריקה ישראל אפס בכל דבר ודבר רק רוח וצילומים פקה פה אתם אלופים

 6. מומין אמר/ה

  עם קצת חשיבה יצירתית היו לוכדים כמה עשרות ומעבירים אותם לערים האדומות ענין שהיה מקטין התקהלויות המוניות

 7. א אמר/ה

  מעולה, לא צריך ללכוד. כיף לראות אותם. תפסיקו להאכיל אותם ולנסות להתקרב אליהם, בגלל זה הם תוקפים.

 8. רמבי אמר/ה

  לירון כרמי המומחה לחזירים, כבר 10 ימים לא ראיתי בדל של חזיר ברמות רמז ע"י "להב", שם הם מבקרים תדיר. עשה משהו! אנו מתגעגעים!!!

 9. מייקל אמר/ה

  יחי החזירים
  מסתובב חופשי בין חבריו, מאנישים אותו כאילו פושע, מגוחך
  טוב מאוד שהמלכודות לא הגיעו
  רוצים להאניש? מה עם להחיל חוק התיישנות על הפשע או אי כשירות לעמוד לדין
  מתעסקים בשטויות…

 10. אלי אמר/ה

  דבר ראשון צריך להעתיק מפה זקנות שמשאירות אוכל לחתולי רחוב

 11. יהודית ויס אמר/ה

  כמיקרוביולוגית ומישהי שעבדה שנים בגן חיות של 140 דומם בארגנטינה, בתוכנית" זימביוזה בין החיה והאדם" שמטרתה הייתה להחזיר את ההרמוניה הטבעית ז"א ככול היכול את מירבית החיות לטבע ולא שיהיו בשבי. אני יכולה. להגיד שישנו פיטרון אחד: התושבים מחיפה חייבים להפריד את כל הפסולת ביתי האורגנית בשקית אחת כל יום. העירייה חייבת לספק פחים לפסולת אורגנית ברחבי העיר והעירייה חייבת לקחת אחריות לפיזור הפסולת במקום בו מתייחדים רובם החזירים או שישנם הרבה אפילו. את הפיזור יש לבצע אותו, שלוש פעמים בשבוע באותו מקום ובאותה שעה, בערך. לאחר 21 יום כל חזירי בר איהיו נוכחים לפסטיבל האוכל. בצורה הזאת לא ירצחו אותם.
  במקביל וכדי להנמיך את כמות הרביית החזירים מספקים גלולות בתוך האוכל. בצורה הזאת שומרים שהכמות לא תיגדל ולא רוצחים!
  הקשר הסימביוטי בינם ובין האדם הוא נמשך מיליוני שנה. אך אתם יודעים מה? לא יעשו זאת. כי בני אדם גם חיות לא מפותחות, וכמו שהיה אומר מייקל קולמן ועם אינטליגנציה ריגשית של ילדים בגן חובה.
  או אחרת לבקש מגרין פיס שיפזרו את האוכל. הפאונה המקומית מתםתחת איתנו ועוזרת לכל האקוסיסטמה לפעול בצורה מירבית. משנים מין אחד, משמידים אותם והתוצאות יכולות להיות קטסטרופליות. האם ידעתם ששריקת החרקים עוזרים לאיזון המגנטי של הכדור הארץ? האם ידעתם שישנה שפה אחת משותפת בין כל הירק ( עצים) ואם טולשים הרבה ממקום מסוים לא תוכלו לשתות את המיים בקירבה שהם היו כי האדמה אפכה לרעילה בגלל שהם הרעילו אותה תוך כדי התלישה? האם ידעתם שהבריזה העדינה של הנפיים של החרקים מונע מרוחות חזקים מאוד?
  בסיכון: ממשלה שהיא לא מושלטת על ידי מדעים היא נראת כמו כל הממשלות בעולם: אסון ליניארי, לא עיגולי ורחוק מלהיות אנושי.

 12. יעל אמר/ה

  תצטיידו במשרוקית כשיוצאים מהבית.חזירי בר רגישים מאוד לרעש.פתרון הומני ואנושי .הם יהרגו אותם ..הם לא ישקיעו בקולר אלקטרוני שעולה אלפי שקלים כמו שדרשו מהם בהסכם.

 13. יאנה אמר/ה

  אבל לאן לוקחים אותם?????

 14. ניסן אמר/ה

  עד שלא ימות אזרח .אה בעצם כל יום ימותו אזרחים מחזירה הולכת על 2.לא יעשו כלום.

 15. אייל אמר/ה

  לפי המלצות העירייה קניתי משרוקית,
  קניתי מצילתיים,
  קניתי חליל צד,
  קניתי משולש,
  קניתי אורגן צעצוע –
  מסתבר שהחזירים לא מוזיקליים. לא הסתכלו עלי והמשיכו לחסל את הדשא.
  נכון שבתגובה אין התייחסות לבעיה, אבל גם בעירייה אין התייחסות לבעיה, אז זה תואם.

 16. אייל אמר/ה

  אגב רמבי, בוא לאחוזה. בשלושה הימים האחרונים ראיתי פעמיים חזירי בר ענקיים.
  העובדה שהם בואדי מסויים ולא באחר, או שיש להם כרגע מזון בואדיות – לא אומרת שאין יותר בעיה.

 17. חבקה סמאהר אמר/ה

  הערייה עסוקה בחזרים ושוכחת את התושבים מפקירה אותם לנפשם סוגרת ביתי ספר סוגרת עמותות ששנים עזרו לאנשים שזקוקים לעמותת לב חש קליש התיפקוד של לקוי את לא ראוייה ליות אפילו דומר בסופר את חושבת שהעיר שלך תיתבישי לך אם יש לך כבוד עצמי תעזבי את הכיסא של ראשות הערייה הממדים גדוליים עליך מאז אני זוכרת את העיר הזאת היתה יפה מהממת מסגסגת עיר של דו קיום ועיר לכל תושבייה עיר טיירותית והינה את באת בטיפשותך אופסס הרסת את מאשה אחרים עמלו בשבילו כל השנים בקיצור העיר היא לא שלך ותעופי כבר מהכיסא את לא יודעת לנהל את עצמך אפילו

 18. אבי הירוק אמר/ה

  חחח מבקשים נקמה על החזיר התוקף לא ברור לי.שנית,מלכודות?זה פחות הומני וחסר רחמים.עדיף לסיים את זה בירי ולא לתת לחיה לסבול

 19. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד לעירית חיפה.

 20. מיכל אמר/ה

  החזירים הטהורים והאומללים נאלצים להתמודד עם האויב הכי רשע ואכזר ביקום…..בני אנוש.כל מה שקורה לבני האדם מגיע להם כניראה….נקמת הטבע.

 21. שרה יונה אמר/ה

  החזירים במרכז הכרמל חורב הנטקה
  מרגישים בבית
  אצלי בחצר אפילו ישנים בצהרים
  וברחוב (מתלהבים ) כל עובר אורח לצלם סרטון
  או להתלונן אבל למי ?
  העיריה כן כן

 22. סימה אמר/ה

  לכל אוהבי החזירים,
  כנראה שאתם אנשים בודדים מאוד בלי ילדים או חברים
  ואתם לא יוצאים מהבית ככה שלא אכפת לכם מבני אדם.
  אני לא מבינה עם כולכך אכפת לאנשים מחזירים למה שלא תתחילו לאמץ אותם לבתים שלכם?? יקל על כולנו

 23. ירון חנן אמר/ה

  עושים מאתנו צחוק בעירייה…רוב ההבטחות שניתנו לנו מבכירי העירייה לא מבוצעות. אל תקנו את הספינים של הדובר, גם הוא יודע את האמת המרה. צאו לרחובות ותגלו שהחזירים עוד לא שמעו על האקולוגית, הפרויקטור ואפילו לא על קליש "המפחידה" עם חגורה שחורה בקארטה…🤐

 24. חני בן דוד אמר/ה

  נילקחו מהם מקורות המחיה ! הריאה הירוקה שהיתה כמו בשוויץ (מאחורי רח לאון בלום)נהרסה לטובת בניה, בבקשה רכזו את החזירים בודיאות ,תעניקו מקורות מים ותספקו ירקות מהשווקים שממילא ניזרקים + השגחה על ההתרבות שלהם וכך במקומות שמורים לחזרחם אפשר יהיה לבקר עם הילדים …
  (אגב ,האיש שנפגע ע" ד החזיר פשוט קירב מצלמה לחזיר…..)..
  בבקשה,עיזרו לחיה העדינה הזו לחיות!

 25. יעל אמר/ה

  רוח וצלצולים

 26. האחת אמר/ה

  בואו נתחיל מללכוד ולכלוא את כל האנשים שמרשים לעצמם להרגיש נעלים מבעלי חיים ,אותם אנשים הם גם אלה שמפזרים את הזבל שלהם בכל מקום מסכות פלסטיק וכולי וכולי בידיעה שמישהו יבוא לאסוף אחריהם ,הלוואי שחזור בר יתן להם ביס בתחת יצורים שפלים הם חזירים אנושיים

 27. א.ד. אמר/ה

  לעירייה אין מספיק כסף לשלם ללוכדים, הכסף הולך על טוקבקיסטים כאן לנסות לשכנע אותנו כמה עיריית חיפה יעילה. בבחירות הבאות קליש תצטרך לדבר לליבם של חיות הבר שיצביעו לה.

 28. מור אמר/ה

  מה שיפה זה שיש יועצים, אך שום דבר לא משתנה.
  יועצים לחזירים וברוממה החדשה רצים החזירים והתנים חופשי.
  יועץ אגרונום ועצי האילנטיה לא מטופלים.
  העיקר שמשלמים ליועצים.
  אבל במקרה הזה גם רשות הטבע והגנים ויועציה זה בדיחה.

 29. יוסקה השמן אמר/ה

  תניחו כבר לחזירים. האדם שחזיר קרע את מיכנסיו היתגרה בחזיר היתקרב אליו שלא לצורך על מנת לצלם אצ עצמו בסלפי עם החזיר.
  תנו לחזירים לחיח. מספיק גזלנו מהם את מקום מחייתם. ובונים בלי הכרה רבי קומות בואדיות ליד הגרנד קניון ובשושנת הכרמל.

 30. רויטל אמר/ה

  כל הכבוד לעיריית חיפה שמחפשת ומוצאת את הפתרונות ההומניים ביותר!

 31. חזירת בר אמר/ה

  הרעיון לךאיסוף פסולת אורגנית ולחלק במקומות היחדות החזירים ודילול האוכלוסיה על ידי גלולות נגד הריון- זהו הפיתרון הכי טוב ששמעתי עד כה. העברתם תרגרום להם סבל רב- החזירי הינו חיה נבונה ומשפחתית ואינה תוקפנית אלה אם היא מרגישה מותקפת. אם רואים חזיר יש לאפשר לו לעבור ולהמשיך בדרכו. זכרו שהם היו כאן קודם ואנחנו פלשנו וכבשנו את המקומות שלהם.. הבתים פולשים לודיות. תנו לחיות לחיות ותאספו את האשפה שלכם.

 32. לודמילה אמר/ה

  מדהים

לא ניתן להגיב