חברת סייף זון החיפאית מיירטת פעילות עסקית שקשורה בהפצת נשק להשמדה המונית ברחבי העולם | צפו ברשמים מהכנס בהשתפות ארה”ב ומדינות ערביות

חברת סייף זון החיפאית היא חברת תוכנה אשר מפתחת מגוון פתרונות אשר נועדו להגן על יצרנים וחברות ברחבי העולם, על ידי סריקת מפרטים של לקוחות, משלוחים ועוד ויצירת התראות על לקוחות, רכיבים ומוצרים שיכולים להוות סיכון, למשל, על ידי הקשר בין הרכיב הספציפי למדינה תומכת טרור, או, למשל, כאשר רכיב מסוים עלול לשמש כרכיב לייצור טילים או פצצות.

אייל בר אור לחי פה: אנחנו בדרך להיות מערכת קריטית עבור מגוון רחב של ממשלות, יצרנים וחברות ברחבי העולם.

חברת סייף זון מרחוב השומר בהדר – מממשת את הסכמי אברהם

האמריקאים מעבירים סדנאות למגוון מדינות, כיצד להעלות את רמת הפיקוח שלהן על מוצרים ושירותים המסופקים בתחומן (טרנזאקציות), על מנת לשפר את השלום העולמי ולהעלות את רמת הביטחון הגלובלי.
אתמול (שישי, 29/1/21) – במסגרת סיכום סדנא שכזו, שהועברה על ידי מכון סטימפסון מארה”ב, מטעם, משרד החוץ האמריקאי, למדינות מרוקו, מצרים, טוניסיה, בחריין ועומאן, עלה לשידור בזום מנכ”ל סא”ל(מיל’) אייל בר-אור, מנכ”ל חברת התוכנה החיפאית “סייף זון – Safe-Zone, יחד איתי (מומו כהן , מנהל הפיתוח העיסקי בחברה). יחד, הצגנו לעשרות אנשי ממשל בכירים מהמדינות המשתתפות, את האופן בו התוכנות החיפאיות, פותרות תרגילים מורכבים, במספר דקות (חלק אף בשניות בודדות!).

חברת סייף זון – הצגת התרגיל למשתתפי הכנס הבינלאומי


האחד התרחישים שהצגנו (תרגיל):

סריקת אוניית מטען, על כל מטענה וגילינו שהספינה היא ברשימה השחורה האמריקאית, בטן האנייה הכילה מוצרים שנדרש להם רישיונות (ורשיונות לא היו), המשלח נמצא ברשימה השחורה האמריקאית ומקבל המטען הוא ברשימה השחורה של האום.
אנחנו הדגמנו פתרון תוך דקות אחדות, דבר שהיה לוקח מספר ימים בכל כלי אחר.
המשתתפים הגיבו במגוון שפות וביניהן צרפתית, ערבית ועוד. כשתרגמתי את התגובות לאנגלית הבנתי שיש התלהבות אדירה בקבוצה.

הדגמת תוכנת הגנה לבנקים

במהלך הסדנה, הדגמנו תוכנה לבנקים (SZ4BANKS) שמאפשרת להם לעמוד ברגולציות של האו”ם.
התרחיש שנדרשנו להתמודד מולו: לקוח שמבקש להעביר סכום משמעותי של כסף, על מנת לרכוש חומרי פלסטיק עבור צד ג’. אנחנו הצלחנו לזהות את הקשר בין החומרים האלה לייצור טילים בליסטיים.
הדגמנו זיהוי מיידי של צורך לעמוד באמנה למניעת הפצתו של נשק המוני MTCR.
כך אנחנו מאפשים לבנק לעצור מיידית את הטרנזאקציה בטרם ביצועה וליירט בזמן אמת טרנזאקציות תומכות טרור או נשק להשמדה המונית.
אנחנו גם חוסכים לבנק את החשיפה לקנסות שמושתים עליו במקרה של טעות.

אייל בר אור לחי פה:

אין ספק שזו חוויה מיוחדת שאנחנו הקטנים מחיפה מצליחים להציג פתרון ייחודי שיכול לשמש גשר לשיתוף פעולה אישורי אמיתי. סייף זון מרחיבה בימים אלו במרץ פעילותה בעולם גם באמצעות חברת הבת בהודו, וגם באמצעות הנציגות בארה”ב.

כל פעילות הפיתוח מבוצעת כאן בשכונת הדר חיפה, עובדה המעמידה את חיפה בחזית הפיתוח בתחום הרגולציה בעולם.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  שלמה מומו.שבוע טוב

 2. דניאל אמר/ה

  איזה כיף לראות חברה כזו פורחת בעיר חיפה,
  כל הכבוד לכל המעורבים

 3. צבי אמר/ה

  מקצוענים. בהצלחה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו