הסבתא חיסנה את הנכדה ואת הבת ופגשה אותן לראשונה מאז החל הסגר

מפגש משפחתי מחוסן (צילום: דוברות כללית)

מפגש משפחתי באתר החיסונים של כללית

זריקה היא לא תמיד אירוע משמח, אך עבור בנות משפחת זינו ובן סימון זו הייתה הזדמנות לא רק להגנה על בריאותן, אלא גם למפגש משפחתי כאשר ענת ושיראל זנו הגיעו מביתן בנהריה למוקד החיסונים של כללית בקרית בריאות זבולון כדי לקבל חיסון מידי עליזה בן סימון שהיא אחות בכירה בכללית שהיא במקרה גם האם והסבתא שלהן. המפגש היה מרגש, גם בגלל החיסון וגם כי בנות המשפחה לא נפגשו מזה מספר שבועות בשל הסגרים ומאחר והסבתא גרה בקריות.

עליזה הסבתא, התחסנה בתחילת המבצע כעובדת בריאות וכן בשל גילה (63), כשהחל מתן החיסונים לבני 40 פלוס חוסנה גם בתה ענת (43), שעתה הגיעה לקבל חיסון שני מידי אמה. הנכדה שיראל, בת 17 ותלמידה בקציני ים, שאלה את סבתא, כבר כשהחל המבצע, אם תוכל לחסן אותה. היא די מסתייגת מחיסונים, אך באשר לקורונה היתה נחושה להתחסן מוקדם ככל שניתן.

סבתה אמרה שחייבים להמתין להחלטת משרד הבריאות ורק כשבני גילה יוכללו בקבוצת יעד, תוכל לחסן גם את הנכדה. אכן, ברגע שהוחלט לחסן את בני גילה, מיהרה שיראל לתאם עם סבתה את מועד החיסון. עליזה מאיישת, בנוסף על תפקידה כאחות אחראית מחלקת אורולוגיה בזבולון, את מוקד החיסונים, וכך הגיעו שיראל וענת לקבלת החיסון.

מפגש משפחתי מחוסן (צילום: דוברות כללית)
מפגש משפחתי מחוסן (צילום: דוברות כללית)

“אין כמו סבתא”

שיראל העדיפה להגיע מנהריה לקריות כי רק כשסבתה מחסנת אותה היא מרגישה בטוחה ואכן החיסון עבר בקלות. “ממש לא הרגשתי את הדקירה – אין כמו סבתא!”.
כולן מחכות כבר להשלמת החיסון השני של שיראל בעוד כ-3 שבועות ואז לאחר מספר ימים, כשכולן מחוסנות יוכלו לשוב ולהיפגש.

מפגש משפחתי מחוסן (צילום: דוברות כללית)
מפגש משפחתי מחוסן (צילום: דוברות כללית)

“לחזור לחבק את סבא וסבתא”

שיראל מקווה שבקרוב תוכל להיפגש עם חברים, לחזור ללימודים ללא לזום וכמובן לחבק את סבא וסבתא. הן מדגישות שהן רואות חשיבות רבה בקבלת החיסון לא רק ברמה האישית, אלא  גם כצעד חשוב לבריאות הכלל. 

“היה כיף”, הן מסכמות את מפגש החיסונים שלהן שבוודאי ייזכר במיתולוגיה המשפחתית ויסופר גם לדורות הבאים.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כל הכבוד על החיסון. העיקר, בריאות לכולנו.

הגיבו כאן לכתבה