סוכנת סמויה הפלילה עשרות חשודים בפדופיליה באזור חיפה | גל מעצרים נרחב | צפו

מעצר חשודים בפדופיליה (צילום: משטרת ישראל)

פדופילים באזור חיפה

הילדים יושבים בבית ומחוברים און-ליין. כך גם הפדופילים, המנסים לצוד אותם ברשת. סוכנת משטרתית סמויה פעלה במשך תקופה ארוכה כדי להפליל את הפדופילים והלילה יצאו שוטרים במרחב חוף לגל מעצרים נרחב.

עדותה המצמררת של הסוכנת שגרמה למעצר החשודים בפדופיליה | צפו

גל מעצרים נרחב נגד חשודים בפדופיליה באזור חיפה (צילום: משטרת ישראל)

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:

סוכנת משטרה סמויה התחזתה במשך חודשים לקטינה והביאה למעצרם של 23 חשודים בעבירות מין ופדופילה ברשת מכל רחבי הארץ.

במחוז חוף החלה חקירה גלויה בתום פעילות סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים.
במרכז הפרשה הפעלת שוטרת כסוכנת סמויה נגד חשודים במעורבות פדופיליה ברשת.
בשעות הבוקר, עם הפיכת החקירה לגלויה נעצרו 23 חשודים מכל רחבי הארץ בחשד למעורבות בעבירות של הטרדה מינית של קטין,ומעשה מגונה.
מדובר בעבירות חשיפה לאחר פעילות סמויה וממוקדת,משך תקופה ארוכה ובמספר הזדמנויות, פנו החשודים לסוכנת באמצעות אפליקציות לשיתוף חברתי ורשתות חברתיות למרות שהזדהתה כקטינה, שלחו לה, כל אחד על פי חלקו, והמיוחס לו תכתובות בעלות אופי מיני, ניסו לשדל לבצע בעצמה מעשים מיניים, לצלם עצמה ולשלוח להם תמונות בעלות מאפיינים מיניים, וחלקם אף הציעו להיפגש עמה ושלחו לה תמונות וסרטים בעלי תוכן מיני ופורנוגרפי בוטה.

סוכנת פועלת לאיתור עברייני רשת (צילום: משטרת ישראל)
סוכנת פועלת לאיתור עברייני רשת (צילום: משטרת ישראל)


בחיפושים שבוצעו היום בבתי החשודים נתפסו אמצעי אחסון דיגיטליים ואחרים לצורך איסוף ראיות.

בהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים בהמשך היום לבית משפט השלום בחיפה לדיון בעניינם.

בחודשים האחרונים, ילדים ובני נוער רבים נמצאים בתקופה של ריחוק ובידוד חברתי ממסגרות החינוך והפנאי, והם מעבירים את זמנם בגלישה במרשתת תוך שימוש נרחב ברשתות החברתיות השונות, בפעילות שמתבצעת ללא השגחה הורית.

משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנחישות בתופעה החמורה של פגיעה מינית בקטינים במרחב המקוון ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להביא לדין את העבריינים הפוגעים בגופם ובפרטיותם של קטינים ובכלל וקוראת לציבור לפנות למוקד 105 לדיווח על עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט.

עצור באזיקים (צילום: משטרת ישראל)
עצור באזיקים (צילום: משטרת ישראל)

כך תשמרו על הילדים- משטרת ישראל ריכזה מספר המלצות למשתמשים ולהורים בנושא גלישה בטוחה:

▪️ אפליקציית WhatsApp מאפשרת את היכולת לקבוע מי יכול לצרף אתכם לקבוצה ומי לא. כמו כן קיימת האפשרות למנוע מכל מי שאינו ברשימת אנשי הקשר לצרף אתכם לקבוצות.
▪ קבעו פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי חיפוש כמו google, yahoo, ו-bing.
▪ השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי אינטרנט באתרים שלהם.
▪ הסבירו לקטינים את מימד אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור “שלח”, אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה/סרטון כבר לא בשליטתם.
▪ למדו את הילדים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו’ מאנשים שאינם מכירים.
▪ הכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו או להתקשר למוקד 105 במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי נוחות.

עורכי הדין תומר יפרח וליאור בנימין
עורכי הדין תומר יפרח וליאור בנימין

עורכי הדין תומר יפרח וליאור בנימין ייצגו הבוקר חשוד נורמטיבי מהצפון שנעצר בימ”ר חיפה בפרשת הפדופילים ברשת בהפללת סוכנת משטרתית.

  • עורכי הדין ציינו לחי פה: למרות החשד החמור ותיעוד תכתובות באתר וואלה צ’אט, הצלחנו לשכנע כי לא מדובר במקרה שמחייב את המשך מעצרו של החשוד נעדר כל עבר פלילי. לא נמצאו חלופת תמונות או סרטונים בעלי אופי או תוכן מיני ולא תועד כל ניסיון לקיום מפגש פיסי. כמו כן התחשבו במרשנו לאור נסיבות רפואיות אישיות מורכבות וייחודיות ובסופו של יום שוחרר לביתו בתנאי מעצר בית מגבילים למשך חמישה ימים וחתימה על ערבות צד ג’.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כל הכבוד למשטרת ישראל.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו