רצח הצעירה מחיפה פוענח • אחרי 16 שנה

נדאא ברוד ז"ל

משטרת ישראל התירה אתמול (ראשון 17/1/21) לפרסם כי פענחה את תיק הרצח משנת 2005, של נדאא ברוד מחיפה | המשפחה תגיש תביעת נזיקין

בשנת 2005 פתחה המשטרה בחקירה, עם קבלת דיווח על איתור גופת אישה צעירה, סמוך ליער עופר. לאורך השנים הוגדרה האישה כאלמונית. לפני כשנה זוהתה גופת האישה, הודות להתאמה של פרופיל הדנ”א עם המאגר הארצי. נמצא כי מדובר בנדאא ברוד, תושבת חיפה בת 19.

נרצחה באלימות ונקברה ביער

הגילוי התרחש במסגרת מאמצי המשטרה לפענוח תיקי רצח, במהלכן בוצעו פעולות חקירה נוספות, מהן עלתה התאמה בין פרופיל דנ”א שנדגם מהגופה לבני משפחתה, המתגוררים בחיפה. בתוך כך, חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר, ניהלו חקירה סמויה ומורכבת, במסגרתה בוצעו מגוון פעולות ובהן גביית עדויות, ואיסוף מידע באמצעים שונים, לצד עבודת זיהוי פלילי מקיפה וכאמור, כל הממצאים הובילו לפענוח הרצח.

נדאא ברוד ז"ל
נדאא ברוד ז”ל

עם התפתחות החקירה, עלה כי המנוחה נרצחה תוך אלימות קשה ולאחר מכן נקברה ביער עופר, כאשר עפ”י החשד, כלל הממצאים הובילו לכך שנרצחה ע”י אחיה, שהיה בן 22 בעת האירוע, בשל אי שביעות רצונו מאורחות חייה, כאשר ימים ספורים לאחר שרצח את המנוחה, מת החשוד בנסיבות פליליות.

“ההורים קיבלו בהלם מוחלט את עובדת רציחת בתם, שכן בכל פניותיהם לרשויות החוק, לא נמסר להם דבר על היעלמותה”

עו"ד תומר נווה
עו”ד תומר נווה

עורכי הדין תומר נוה, תמי אולמן ושאדי סרוג’י, שייצגו את המשפחה, שנחשדה בביצוע ובסיוע ברצח, מסרו לחי פה:

ראשית, יובהר כי בתי המשפט, בהחלטות שיפוטיות, ניקו מכל וכל את הוריה של המנוחה ממעורבות ברציחתה. ההורים קיבלו בהלם מוחלט את עובדת רציחת בתם, שכן בכל פניותיהם לרשויות החוק לא נמסר להם דבר על היעלמותה.

המשפחה כואבת את האבל הקשה בו היא שרויה ואף מביעה את מורת רוחה בדבר פרסום דברי השקר אשר מטילים רפש במשפחה. משטרת ישראל עושה ככל לאל ידה על מנת להרע למשפחה, ועל כן יובהר כי מי שפרסם ייתן את הדין במחלקה לחקירת שוטרים ואף בבית משפט בתביעת נזיקין שתוגש.
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג’י

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כל הכבוד למשטרת ישראל בראשותו של המפכ”ל רב ניצב קובי שבתאי.קובי ברכות חמות לכבוד כניסתך לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל. ייש כוח

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    יישר כוח לך קובי.

  3. לימבו אמר/ה

    גם אחיה זו משפחה

הגיבו כאן לכתבה