דרמה בחדר הצנתורים • צנתור מסובך ברמב”ם

מימין לשמאל: דר' סרגיי יאלונצקי, יוליה חאיט ודר' אניס מוסלם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

זה לא הגיל, זה התרגיל: רופאי רמב”ם בצעו צנתור מורכב בבת 84

יוליה חאיט, בת 84 מחיפה, הגיעה לביקור אצל הרופא בשל כאבים בחזה ואובחנה כסובלת מתעוקת חזה, בעיה אשר מעיבה על איכות חייה ועלולה להתפתח למצב מסכן חיים. מול רופאי רמב”ם ניצבה בחירה בין שתי אפשרויות לא פשוטות – ניתוח לב פתוח או צנתור מסובך – שניהם עלולים להיות מסוכנים, במיוחד בגלל גילה המבוגר של המטופלת.

דר’ סרגיי יאלונצקי, מצנתר בכיר ומנהל שירות מומי לב מולדים במבוגרים ברמב”ם, אשר טיפל במקרה:

כשיוליה הגיעה לצנתור אבחנתי, הסתבר שתעוקת החזה נובעת ממחלה בעורק השמאלי הראשי שלה. מדובר בהיצרות בעורק הראשי של הלב, שהתפתחה בדיוק בנקודת הפיצול בין העורקים. בדרך כלל במצבים כאלה, אנו מפנים את המטופלים לניתוח לב פתוח, אך בגלל הגיל המתקדם של המטופלת ומחלות הרקע שהיא סובלת מהן, חששנו שהסיכון בניתוח כזה הוא גבוה מידי.
מימין לשמאל: דר' סרגיי יאלונצקי, יוליה חאיט ודר' אניס מוסלם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
מימין לשמאל: דר’ סרגיי יאלונצקי, יוליה חאיט ודר’ אניס מוסלם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

על מנת לתת לחאיט את סיכויי ההחלמה וההתאוששות המרביים, החליטו רופאי היחידה לקרדיולוגיה פולשנית ברמב”ם לבצע במטופלת צנתור מורכב לטיפול בבעיה, הליך אשר מפאת גילה מסוכן אף הוא, אך ב”מאזן הסיכונים היה נכון יותר למצבה”, כפי שהגדיר דר’ יאלונצקי.

במשך שעתיים בצעו דר’ יאלונצקי ודר’ אניס מוסלם, רופא בכיר ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית ברמב”ם, את ההליך העדין והמורכב שכלל את הרחבת האזור המוצר ופתיחת החסימה שנוצרה עקב כך, בנקודת הפיצול.

דר’ יאלונצקי:

ההליך הסתיים בהצלחה והמטופלת חשה הקלה מידית בתלונותיה, אם בעבר הגיל היה הקריטריון לביצוע פעולה כזו או אחרת, אם בכלל, היום אנחנו בוחנים את המטופל, את הנתונים שלו ומתאימים לו את הפתרון שנכון לו. גם אם מדובר בפתרון שמאתגר אותנו, מה שחשוב הוא האדם שמולנו.

חאיט, וטרינרית במקצועה ועולה חדשה יחסית מרוסיה, לא הצליחה להסתיר את התרגשותה במפגש עם הרופאים לאחר הטיפול:

אני מרגישה בסדר גמור ומאוד מרוצה, מרגישים את ההבדל, עכשיו יותר קל לי לנשום. דיברתי עם הבן שלי שנמצא במוסקבה וכשהוא שמע על הטיפול שנתנו לי פה, הוא אמר ששם אפילו לא מנסים כשמדובר באנשים מבוגרים. אני רוצה לומר תודה רבה, מכל הלב, לרופאים שטרחו בשבילי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. לילי טל אמר/ה

    ❤❤❤❤❤
    🌺🌺🌺

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.