כשפרופ’ אש, דר’ אש ודר’ קליש נפגשו בחיפה • ביקור פרויקטור הקורונה בחיפה

המפגש בין פרופ' אש לרעייתו, דר' אש - ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

פרויקטור הקורונה, פרופ’ נחמן אש, ביקר היום (ה’ 7/1/21) ברמב”ם, על מנת ללמוד מקרוב על היקף הפעילות, האתגרים ויכולות המרכז הרפואי הגדול בצפון בטיפול בחולי קורונה

פרופ’ אש פגש את נציגי הנהלת רמב”ם, בראשם דר’ מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם, אשר סקר בפניו את התמודדות המרכז הרפואי עם הקורונה, במיוחד מאז החל הגל השלישי ואיתו העלייה בתחלואה.

ביקור פרויקטור הקורונה פרופ’ אש ברמב”ם • כשפרופ’ אש פגש את דר’ אש | צפו

(צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

מחלקת ‘כתר צה”ל’ נפתחה שוב ברמב”ם

בתום ישיבת עדכון קצרה, יצאו פרופ’ אש ודר’ הלברטל לסיור בחמ”ל הפיקוד של רמב”ם על המתקן התת-קרקעי לטיפול בחולי קורונה, שם פירט דר’ הלברטל בפניו על האופן שבו פועל המתחם, על השילוב של טכנולוגיות מתחום התעשייה הצבאית והיי-טק הישראלי בטיפול בחולים, על האתגרים וההתמודדויות שהצוותים חווים ועל שילוב חיל הרפואה במסגרת “כתר צה”ל” בטיפול באזרחים, מחלקה אשר שבה ונפתחה שוב ברמב”ם לפני מספר ימים.

דר' הלברטל ופרופ' אש בסיור בחמ"ל (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
דר’ הלברטל ופרופ’ אש בסיור בחמ”ל (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

במהלך הביקור בחמ”ל הפיקוד נרשם רגע מרגש, כאשר דר’ שפרה אש, מנהלת המחלקה להמטולוגיה ואונקולוגית ילדים והשתלות מח עצם ביה”ח “רות” לילדים ברמב”ם ורעייתו של פרופ’ אש, ניצלה את ביקורו בבית החולים ופגשה אותו. “בין לוחות הזמנים התובעניים של שנינו, אנחנו לא מצליחים כמעט להיפגש”, אמרה דר’ אש בחיוך.

המפגש בין פרופ' אש לרעייתו, דר' אש - ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
המפגש בין פרופ’ אש לרעייתו, דר’ אש – ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

בתום הסיור בחמ”ל ירדו פרופ’ אש ודר’ הלברטל לסיור בבית החולים התת קרקעי ברמב”ם, מתקן ייחודי, הגדול מסוגו בארץ לטיפול בקורונה. תחת מיגון, סיירו השניים בין מחלקות הכתר השונות, כשפרופ’ אש נחשף לחוויית הטיפול והשהייה מתחת לאדמה.

פרופ' אש בסיור במתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
פרופ’ אש בסיור במתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

פרופ’ אש אמר במעמד הביקור:

רמב”ם מתמודד כבר תקופה ארוכה עם עומס גדול ועכשיו אתם נמצאים בשיא. התרשמתי מאוד ממה שראיתי, מהארגון, מהמוכנות, מהמקצוענות, מהשימוש באמצעים מתקדמים. זה נראה מדהים. כל הכבוד על העשייה לאורך כל התקופה. אני בטוח שזה גם בא לידי ביטוי בתוצאות.
פרופ' אש בסיור במתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
פרופ’ אש בסיור במתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

דר’ הלברטל אמר:

אנחנו בעיצומו של גל תחלואה שלישי, עם כמות חולים שהולכת וגדלה מיום ליום. הצוותים שלנו מותשים, אך מחויבים למטרה. עם חיסון האוכלוסיה בישראל, ורגע לפני הידוק הסגר שיתחיל היום בלילה, זה הזמן לתפוס את עצמנו בידיים וכחברה, לזכור את ערך ההדדיות. שמירה על הבריאות של כל אחד מאתנו היא שמירה על הבריאות של כולנו. אנחנו נעשה את העבודה שלנו והציבור את מה שמוטל עליו – ריחוק חברתי, הגיינה ומסכה.

חולי קורונה ברמב”ם

 • 99 חולים מטופלים בשעה זו במחלקות ה’כתר’ (קורונה) ברמב”ם.
 • ביניהם 54 במצב קשה
 • 20 מתוכם מונשמים.

פרופ’ אש ביקר היום גם בעיריית חיפה ופגש את ראש העירייה דר’ קליש

פרופ’ אש אמר בביקור בעיריית חיפה:

אני מודה לראש העיר על האירוח והפגישה. חיפה רשות איתנה ופועלת בימי המשבר באופן אחראי וטוב. הכניסה לסגר היום היא בגלל התפרצויות בהרבה מוקדים בארץ ואנחנו יכולים אולי לקשור את זה למוטציה הבריטית. קשה לנו להעריך עד כמה היא נפוצה אבל אנחנו מעריכים שיש לזה קשר לעלייה בתחלואה בעיקר במגזר החרדי. החשש הגדול שלנו הוא מול המוטציה שעלולה לייצר תחלואה יותר גדולה. כשני מיליון איש התחסנו עד כה. אנחנו עושים מאמצים להביא עוד חיסונים. אני מקווה שנצליח לראות את אפקט החיסונים כבר בשבוע או בשבועיים הקרובים וזה הדבר החשוב כי אם נראה ירידה בתחלואה הקשה נוכל לשחרר את המשק בסוף הסגר הזה. אנחנו עושים פעולות למיפוי המוטציה הזאת וגם פועלים למנוע את הגעתה של המוטציה הדרום אפריקאית שלא בטוח שהחיסונים יתנו לה מענה.
קליש ופרופסור אש (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
קליש ופרופסור אש (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם אמרה:

המערכת העירונית מתקתקת ופועלת בצורה מאורגנת ומסודרת גם מול הקהילות השונות בחיפה והבנת הצרכים הנקודתיים בכל שכונה בעיר. זה הזמן להודות לכל עובדי העירייה המסורים, למנהלים שיושבים כאן ולגורמים הרבים שפועלים אתנו בשיתוף פעולה מעורר השתאות. אני מקווה שכולם יקפידו על הנחיות הסגר ושנוכל בקרוב מאוד לשחרר את המשק ולחזור לשיגרה.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  הביקור של תא”ל מיל ‘ פרופ’ נחמן אש, קצין רפואה ראשי של צה”ל בעירית חיפה היה ביקור חשוב מאוד . יישר כוח לך נחמן.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  תיקון, קצין רפואה ראשי של צה”ל לשעבר וסמנכ”ל מכבי, שירותי בריאות לשעבר.

 3. צור אמר/ה

  איך אפשר לחסום את הבבון הרפולי הזה מלהגיב כאן, ולתמיד?

הגיבו כאן לכתבה