מנהרות הכרמל • מחאת הנהגים על הקפצת מחירי הנסיעה בזמן משבר הקורונה

מנהרות הכרמל - היציאה הצפונית (צילום - ירון כרמי)

עליית מחירים משמעותית במנהרות הכרמל – הנהגים מוחים

חברת כרמלטון, המפעילה את מנהרות הכרמל, הודיעה למנוייה כי החל מה – 1/1/21 יעלו מחירי הנסיעה במנהרות, כך שמחיר למקטע נסיעה עבור רכב פרטי, יעמוד על 8.05 שקלים, כשהמחיר הקודם 7.06 ש"ח. מדובר בעליה של 99 אג', כלומר – 14% יותר מהמחיר שעודכן רק לפני שלושה חודשים, ב- 1/10/20.

כרמלטון - התעריפים החדשים
כרמלטון – התעריפים החדשים

המחירים החדשים

עבור רכבים שאינם מנויים בהסכם עם כרמלטון ומשלמים פר נסיעה, לא השתנה המחיר והוא נשאר 9.91 ש"ח למקטע.

מחיר נסיעה למשאית במקטע יחיד, עומד כעת על 49.75 ש"ח, לכל הנוסעים, אלה שמנויים ואלה שלא. בנוסף, לא תתקיים חלוקה בין משאיות קלות (עד 12 טון) לבין משאיות כבדות (מעל 12 טון), כפי שהיה בעבר, המשאיות השונות ישלמו תעריף זהה.

דווקא עכשיו?

לאור העלייה במחירי הנסיעה, נפתחה מחאה ציבורית ע"י הנהגים על מנת להביא להפחתת המחירים. עשרות אלפים הצטרפו לעמוד הפייסבוק של המחאה שנקרא 'מחאת מנהרות הכרמל', כדי לקחת חלק במאבק.

מנהרות הכרמל חיפה (צילום: ירון כרמי)
מנהרות הכרמל חיפה (צילום: ירון כרמי)

למשאיות – עלייה של 25% במחיר!

רותי בנין, ממובילות המחאה אמרה לחי פה:

התעריפים החדשים במנהרות הכרמל הם לא הגיוניים בעליל! בשביל המנויים המחיר הולך לקפוץ ב-14%, ל-8.05 ש"ח למקטע. תעריף למשאיות עד 12 טון מנויות קפץ ב-10 ש"ח, שזה תוספת של 25%, זה נראה למישהו הגיוני? אני חושבת שהחברה צריכה להתבייש, אנחנו בתקופת קורונה עם מאות אלפי מפוטרים, והם מקפיצים את המחירים בצורה בלתי סבירה לחלוטין!

כמובילת מחאת מנהרות הכרמל במהלך 5 שנים, אני המומה מחוסר ההתחשבות של חברת כרמלטון ומכך שהיא מעיזה להעלות מחירי נסיעה בזמן קורונה. אני שמחה שראש העיר עינת קליש פנתה אליהם בבקשה לא להעלות את המחיר כעת. אשמח עם כל ראשי הערים ייפנו גם הם לכרמלטון ויבקשו לא להעלות מחירים כל עוד המשק במצב לא ברור, עם אלפי משפחות במצב קשה כתוצאה מהקורונה.
רותי בנין - מובילת מחאת תעריפי מנהרות הכרמל (צילום: ירון כרמי)
רותי בנין (צילום: ירון כרמי)

ראש העירייה קליש במכתב למנכ"ל כרמלטון

הבוקר (ב' 04/01/21) התגייסה ראש עיריית חיפה לתמיכה במחאת הנהגים, כאשר הגישה כתב למנכ"ל כרמלטון אמיר אסרף בבקשה לחזור בו מעליית המחירים בתקופה זו, בה רבים נאבקים על פרנסתם וחווים את קשיים כלכליים בשל משבר הקורונה.

עינת קליש (צילום: דוברות עיריית חיפה)
עינת קליש (צילום: דוברות עיריית חיפה)

להלן מכתבה של קליש רותם:

מחברת כרמלטון נמסר לחי פה בתגובה:
תעריפי המעבר במנהרות הכרמל מתעדכנים בהתאם להסכם שנחתם בין כרמלטון למדינה, ובהתאם למתווה ההנחה שאושר על ידי הממשלה. המנהרות מהוות עורק תחבורתי מרכזי באזור חיפה והצפון ומדי יום עוברים בהן עשרות אלפי משתמשים, אשר חוסכים זמן ודלק ומסייעים לצמצום פליטות המזהמים ולשיפור איכות האוויר ואיכות חיי התושבים.

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אני מקטטה כי יתיחסו למכתבה של עינת קליש רותם, ראש העיר חיפה.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  תיקון טעות אני מקווה

 3. רפי אמר/ה

  עלובי נפש.מה מעניין אתכם חוץ מכסף.לא אכפת לכם שיש כמיליון מובטלים.לא אכפת לכם שעסקים קורסים.אין לכם אלוהים.

 4. מגדלנה אמר/ה

  מחאה??? איזו מחאה???הצחקתם את הסבתא של פיסטוק!! ישראליפ פראיירם וימשיכו לשלם. חחחחחחחחחחחחחחחח!!!

 5. דורון אמר/ה

  חטוף ככל יכולתך לפי ההסכמים הגרועים שהמדינה התירה.

 6. אמנון הופמן אמר/ה

  לא יכול להיות שתושבי חיפה עוברים מזדמנים יהיו שבויים בידה של חברה פרטית שלפי ראות עיניה או בשם ההסכם תעלה כול שנה את המחיר מה עוד שהתעריף הראשוני היה הגיוני היום לא מי שמשתמש יומי ומשולם באופן פרטי זה הוצעה גדולה כחול שיהיה יקר יותר פחות יסעו במנהרות לפי דעתי הנסיעה היתה צריכה להיות ללא עלות או מסובסדת לתושבי חיפה ולא היה צריך להיות בי
  דים פרטיות זה נתיב תחבורה חשוב לתושבי חיפה גם כך הכבישים מפוקקים

 7. יוסי+צוק אמר/ה

  לתגובת כרמלטון. התגובה איננה רלבנטית מה הקשר של עליית התשלום ל1 שקל. ולדאגה לצרכנים על .לצריכת הדלק. צריכים לגייס ולפרסם את מי שאישר הסכם אומלל זה. במדינת ישראל אין תחבורה ציבורית מסודרת כל השנה. ואנשים חייבים ברכב

 8. ויקטור אמר/ה

  צריך לחקור מי עשה את החוזה מול מנהרות הכרמל שמקפח את הצבור.

 9. רובי ישראל אמר/ה

  המהנדס שהיה מעורב בשלב המכרז הסופי, לא הסכימו היזמים לרשת בטחון למרות פניות בנושא. לא ברור כיצד הובטחה לזכיין ב 2005 רשת בטחון. זה שינוי תנאי המכרז!!!

 10. אבי כהן אמר/ה

  בושה, הם לא סופרים אותנו הצרכנים.
  גם לא הסכימו לקבל תשלום במטבעות קטנות.
  עושים ככל העולה על רוחם.

 11. ג'ניה אמר/ה

  אתל לא קולטים שבעולם זה העשירים ניהיים יותר העשירים על חשבון העם הפשוט והעם הפשוט ישטתח לריצפה ויהיה יותר עני כדי שימשיך להיות פער בין העני לעשיר !!!

הגיבו כאן לכתבה