דרבי סל חיפאי בליגת העל – אחרי 20 שנה • ההתרגשות בשיאה

עומר אשל (צילום: לילך וייס, מנהלת ליגת העל בכדורסל)

בדיוק 20 שנה חלפו מאז הדרבי בין קבוצות הכדורסל המקומיות במסגרת ליגת העל. מאז הימים היפים של עדי גורדון והיכל רוממה הישן שהיה מפוצץ, לא קיבלנו קרב על השליטה בעיר. היום זה קורה.

דרבי (צילום מסך מאתר מכבי חיפה)
דרבי (צילום מסך מאתר מכבי חיפה)

תפסנו את שני האוהדים הכי שרופים של כל קבוצה, לשמוע מהם על התחושות לקראת המשחק, על הציפיות, ועל איך צועקים על השופט, מהטלוויזיה בבית.

הצד הירוק

מכבי חיפה, עם מאזן איום ונורא של ניצחון אחד מול שבעה הפסדים, מגיעה כאנדרדוג למשחק. הזר החדש, טיילור ברון, עוד יצליח לשחק, אבל נראה שמכבי חיפה של השנה, צריכה עזרה גדולה מזו.
אפילו עומר אשל, אוהד הקבוצה מגיל 14, לא זוכר את הקבוצה במצב כזה.

מה אתה צופה שיהיה במשחק היום?
“לא נעים להגיד, מקווה לטוב. מצב הזרים שלנו לא ברור, הקבוצה אחרי 4 תבוסות. אי אפשר להגיד בדיוק מה הבעיות, מרוב שהן בכל מקום… גם הזרים נפילה; אלה שהגיעו, עזבו, אלה שלא באו בזמן, וזה שנסע לחו”ל, גם הישראלים לא מספיק טובים, הכל עקום”.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
עומר אשל (צילום: לילך וייס, מנהלת ליגת העל בכדורסל)
עומר אשל (צילום: לילך וייס, מנהלת ליגת העל בכדורסל)

מה זה דרבי בשבילך?
“בשבילי, הפועל זה כמו השכן הקטן והמעצבן שאתה מעדיף לתת לו סטירה או שיעבור דירה. אני לא סובל את הקיום של היריבה העירונית, מעדיף שזה לא יקרה. הם בכלל לא היו אמורים להיות בליגת העל, פעמיים הם עלו בקומבינה”, הוא אומר.

תהמר על תוצאה
“אני חייב להמר שאנחנו מנצחים, לא יודע איך, לא יודע למה, לא יכול משהו אחר. מבחינתי – 1:0 קטן מספיק לנו”. לסיום הוא מוסיף “הספידו אותנו כבר הרבה פעמים, אבל מכבי זה מועדון חזק, גם אם ניפול, אנחנו תמיד קמים, אנחנו לא אלה שפתאום הגיעו לליגה אחרי 30 שנה.”

הצד האדום

הפועל חיפה, העולה הטרייה מהליגה הלאומית, דווקא היא המרעננת הרשמית של העונה. עם אלעד חסין על הקווים, ישראלים מנוסים ורעבים ובעיקר, זרים שהם בול פגיעה הם מקווים להשיג ניצחון מתוק על חשבון היריבה המקומית.
אדי מינץ, עיתונאי ספסל ואוהד הקבוצה משנות ה-70, משתף.

איך התחושות לקראת המשחק?
“מתח וציפייה גדולים, 36 שנה לא הייתי במשחק דרבי בליגת העל, היו דרבי בשנות ה-90 אבל אישית, לא הייתי שם. ולכן אני מאד מתרגש ומאד רוצה לנצח.”

מה אתה זוכר מהדרבי האחרון שראית בליגת העל?
“כלום. אני אפילו לא זוכר מתי זה היה. היום אני בן 57, אז הייתי בצבא… לא זוכר את התוצאה, אבל כן את האווירה הכללית – טירוף מוחלט, יציע ו’ מול יציע ג’, רעש, מתח, עצבים, מהפכים, תוצאות מטורפות. וואו, דרבי זה דרבי זה דרבי, כמו שצריך להיות וכמו שתמיד יהיה”.

אדי מינץ (צילום: אלבום אישי)
אדי מינץ (צילום: אלבום אישי)

אפשר להגיד שאתם מגיעים פייבוריטים למשחק?
“על הנייר כן, אבל אתה יודע שבדרבי אין דבר כזה. הבנתי שהזר החדש שלהם אמור לשחק ככה שזה כבר לא 4 זרים נגד 2 אלא נגד 3. לפי הטבלה אנחנו באמצע טבלה (מאזן 4-3) והם במקום האחרון, זה כיף להיות פייבוריט אבל זה מלכודת, נצטרך לבוא בטירוף כאילו זה ההפך בדיוק”.

תן הימור מה הולך להיות
לוקח נשימה ארוכה… “תוצאה להיום? 87:79 לנו”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    התרגשתי מאוד מאוד עומר.יפה.נהדר. שבוע טוב

הגיבו כאן לכתבה