שלמה (מומו) כהן מונה ליו”ר סניף עמותת איל”ן בחיפה

מומו כהן (אלבום אישי)

עמותת איל”ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) מינתה הנהלה חדשה לסניף העמותה בחיפה

תא”ל (במיל’) שלמה (מומו) כהן מונה ליו”ר הסניף, דני מריאן נבחר ליו”ר דירקטוריון חברת הבת של איל”ן, ומונו חברי הנהלה חדשים – יעקב (יקי) סומך, מרדכי גפן ואריק בוגנר. 

תא”ל (במיל’) שלמה (מומו) כהן, מונה ליו”ר סניף עמותת איל”ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) בחיפה. כהן הוא תת-אלוף (במיל’) בחיל הים, יועץ בתעשיות הביטחוניות, קומודור ויו”ר עמותת “שייטי הכרמל”. מתנדב בעמותות הפועלות עבור נוער ומבוגרים עם וללא צרכים מיוחדים, בהן “אתגרים”, “זבולון חיפה” ועוד. 

מומו כהן (אלבום אישי)
מומו כהן (אלבום אישי)

מינוי נוסף באיל”ן חיפה, דני מריאן נבחר ליו”ר דירקטוריון חברת הבת של איל”ן (מרכז שיקום וספורט איל”ן חיפה בע”מ). מריאן, בוגר הטכניון, הוא מהנדס אזרחי, שירת במערך הבינוי בצה”ל ופרש לגמלאות בדרגת סא”ל. למריאן 40 שנות ניסיון בתחום ייזום, תכנון, בקרה, מימון, ניהול וביצוע פרויקטים מורכבים בתחום הנדל”ן, הבנייה והתשתית, בין היתר ניהל את חברת “דניה סיבוס”, שימש כיו”ר “איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות” ועוד. 

דני מריאן (אלבום אישי)
דני מריאן (אלבום אישי)

חברי הנהלה חדשים באיל”ן חיפה אשר מונו גם הם: יעקב (יקי) סומך הוא רו”ח ומשפטן ומהנדס תעשיה וניהול, בעל ניסיון של מעל 25 שנים בתחומי הניהול, התעשייה והכספים בחברות שונות. מרדכי גפן פרש לאחרונה מחברת “רפאל” לגמלאות, בעבר שירת במערך האחזקה של חיל האוויר, מתמחה בניהול אבטחת איכות ובטיחות בעבודה, פעיל חברתי,  בין היתר בקהילת “שייטי הכרמל” ובעבר בשיטור הימי בחיפה. אריק בוגנר, מנכ”ל “צמיתות 81 בע”מ”, מהנדס מכונות וניהול תעשייתי, פעיל חברתי בין היתר בתנועת “הצופים” בחיפה ובעמותה המקדמת את יוצאי אתיופיה לשירות משמעותי בצה”ל.  

אודות עמותת איל”ן:
עמותת איל”ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית המתמודדים עם מוגבלות מוטורית ומחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ועוד. מטרת העמותה הינה לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות בישראל, לקדם את שילובם בחברה ולסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי ולהשיג עצמאות מרבית.

מאז הקמתה בשנת 1952, פועלת העמותה באמצעות סניפים ומוסדות הפרוסים בכל רחבי הארץ למען: חיזוק החוסן המשפחתי: ייעוץ הדרכה ובניית מנהיגות הורית לצורך פיתוח כלי התמודדות והעצמה עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות ובני משפחותיהם,  מתן מענה מותאם אישית לאנשים עם מוגבלויות בתחומי החיים השונים,  קידום הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה, פתרונות דיור מגוונים, מתן מענה לצרכים החברתיים והתרבותיים של החברים בעמותה, הגברת המודעות הציבורית לחיים עצמאיים ולהשתלבות בחברה, פיתוח מנהיגות ונגישות בכל תחומי החיים, הסרת חסמים וסיוע במיצוי זכויות.

בשנת 2010 זכתה עמותת איל”ן בפרס ישראל על תרומתה לחברה ולמדינה. בשנת 2019 הוועדה החברתית-כלכלית של האו”ם, ECOSOC, הכריזה על עמותת איל”ן כארגון מייעץ מיוחד לאו”ם בנושא שיקום ושילוב בוגרים וילדים עם מוגבלויות.

הגיבו כאן לכתבה