עלייה מדאיגה במספר חולי הקורונה בחיפה: 106 חולים חדשים ביממה האחרונה, למעלה מ-10% מהם בבתי-אבות

על פי נתוני משרד הבריאות, במהלך היממה האחרונה חלה עלייה מדאיגה במספר החולים בקורונה בחיפה והוא עומד כעת על 648 חולים פעילים. ביממה האחרונה נוספו 106 חולים חדשים.

עיקר התחלואה מתרכז בשכונות: המושבה הגרמנית, קריית אליעזר, ואדי סאליב, שכונת עבאס, כבאביר, אחוזה ונחלה (מזרח הדר), המוגדרות כשכונות “כתומות”. כמו-כן, למעלה מ-10% מסך החולים נמצאים בבתי-אבות.

אמבולנסים בית אבות מרגוע קריית אליעזר בחיפה (צילום: חי פה בשטח)
אמבולנסים בית אבות מרגוע קריית אליעזר בחיפה (צילום: חי פה בשטח)

משטרת ישראל נערכת, בסיוע אגף האכיפה של עיריית חיפה, למניעת התקהלויות במהלך סוף השבוע באזור המושבה הגרמנית ובוואדי ניסנאס. במסגרת זו, יוצבו ברחבי הכניסות לשכונות שוטרים ופקחים עירוניים, במטרה למנוע ריבוי התקהלויות בהן. בנוסף, יבצע אגף האכיפה סיורים תכופים באיזורים אלו, למניעת רוכלות והצבת דוכני מכירה.

על אף התחושה של סוף המשבר, הנובעת מהגעת החיסונים למדינת ישראל, עיריית חיפה קוראת לציבור הרחב להמשיך לשמור על כללי הריחוק החברתי : הקפדה על בידוד, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות/ריכוז גדול בבתים והקפדה על עטיית מסכות – זאת לשם מניעת הרחבת ההדבקה אשר עלולה להוביל להטלת מגבלות ברמה הלאומית.

מערכת החינוך תיפתח ביום ראשון כסדרה עפ”י כללי ה”תו הסגול”. התלמידים שחולים ושמצויים בבידוד ימשיכו ללמוד מרחוק. כמו כן, בכל שכונה שתוגדר “אדומה”, עפ”י מודל “הרמזור”, ייסגר בית הספר והתלמידים יועברו ללמידה מרחוק.

לאור הביקוש, תפעיל עיריית חיפה בשיתוף פיקוד העורף מתחם לבדיקות קורונה במרכז הקונגרסים במהלך סוף השבוע ועד ליום ראשון הקרוב. שעות הפעילות יעודכנו (בהתאם למזג האוויר)
בפורטל החירום של פיקוד העורף

העמדה תפעל במתכונת Drive-in ללא צורך בהפניה וללא עלות.
יש להצטייד בתעודה מזהה בלבד.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  רפואה שלמה.עוד מעט הנגיף הזה יהיה מאחורנו בעזרת השם.חג חנוכה שמח.

 2. לייבלה אמר/ה

  הייתי היום בקניון חיפה הצפיפות גדולה הזלזול בלבישת המסיכה ומיספר הקונים בסופר בניגוד לתקנות ישנם במקום מיספר פקחי קורונה כאשר בזמן שהותי למעלה משעה לא היה זכר מאנשי האכיפה מישטרה או עיריה בשכונות כמו שער העליה וקרית שפרינצק גם הציות לחוקים בטל בדבעים כך שאין פלא בעליה המסוכנת והמסכנת של חולי הקורונה

 3. חיפאי אמר/ה

  ועדיין חנויות מכולת ברחוב אלנבי מפרות הנחיות ברגל גסה !!! על דלת החנות יש שלט שמתיר להיכנס רק עם מסיכה, וכאשר נכנסים לתוך החנות רואים הפקרות מוחלטת !!! מסתובבות בחנות בחורות צעירות ללא מסיכה בכלל. אפילו לא על הסנטר, לקישוט. איך אפשר להיכנס ולקנות מוצרים חיוניים כגון לחם וחלב. מדוע אין אכיפה ??? מדוע לא מוטל קנס על בעל החנות. מה יהיה ??? איך נעבור את החורף בצורה מופקרת כזאת ???

 4. יהב אסתר אמר/ה

  בחיפה בהחלט מרגישים התרופפות של משמעת שקשורה בהצמדות לתו הסגול.בקניון חיפה על הפקח שמסתובב להתייחס בתשומת לב רבה לאיך מתנהלים נותני השרות בבתי הקפה ובמיוחד לעוסקים בהזמנת מזון ושתיה.

 5. שלומית אמר/ה

  החלמה מהירה לכולם

 6. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  החלמה מהירה לכולכם.

 7. הזיוות אמר/ה

  חיסון עלק.. למה לא אומרים כמה נדבקו כבר
  חצי מדינה נדבקה לפחות בשנה האחרונה ושקרנים גדולים מוכרים לנו חיסון הזוי לחלוטין לא יעיל שתיקתקו אותו בפחות משנה

 8. צביקה אמר/ה

  רובם של ההדבקות בבתי האבות הם מכוח-עזר שהם ערבים לעובדים זרים.

 9. אפרת אמר/ה

  עברתי עם הרכב אתמול בערב במושבה הגרמנית. פקחים לא היו שם. לעומת זאת, צפיפות, דוכנים, רוכלים והמונים עם וללא מסכות – היו בהחלט. מבינה את אוירת החג במקום. אכן מעניק קצת תחודת אירופה אבל הקורונה עדיין כאן

הגיבו כאן לכתבה